1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Bardziej ekologiczne, zdrowe i odpowiedzialne gospodarstwo domowe? Znamy na to sposób

(Fot. materiały prasowe)
Nasze codzienne decyzje potrafią wiele zmienić. Dobre nawyki zakupowe, odpowiednie przechowywanie produktów w lodówce czy planowanie i gospodarowanie żywnością to tylko kilka elementów składających się na odpowiedzialne i ekologiczne gospodarstwo domowego. Możemy jeść zdrowiej, a przy tym rzadziej robić zakupy spożywcze i ograniczyć marnowanie jedzenia. W jaki sposób? Poznaj przepis Samsung, w którym dużą rolę odgrywają energooszczędne lodówki Samsung Side-By-Side z technologiami wydłużającymi świeżość żywności.

Zakupy spożywcze

Zmianę nawyków możemy zacząć już od tego, co, gdzie i kiedy kupujemy. Dobrym wyborem dla tych, którzy chcą jeść świeże i ekologiczne produkty, czerpiąc przy tym z dobrodziejstw regionu, ograniczać swój ślad węglowy, a także wspierać lokalne społeczności i biznesy – są lokalne zakupy. To gwarancja świeżych owoców i warzyw z ekologicznych upraw, co oznacza, że ich wzrost nie jest sztucznie stymulowany, a do oprysków używane są nawozy naturalne i mineralne. Z kolei różnego rodzaju przetwory nie zawierają konserwantów i ulepszaczy, dzięki czemu są po prostu zdrowsze.

Przechowywanie

Jak już zaopatrzymy się w odpowiednie produkty spożywcze, warto zadbać o ich prawidłowe przechowywanie. Zaletą nowoczesnych lodówek Samsung jest to, że dzięki systemowi All-Around Cooling chłodne powietrze dociera do każdego zakamarka lodówki, czego efektem jest to, że panuje w niej stała temperatura. To sprawia, że możemy cieszyć się świeżymi produktami przez dłuższy czas i nie musimy przykładać aż tak dużej wagi do tego, czy produkt został umieszczony na górnej czy środkowej półce.

Lodówki Samsung Side-By-Side, czyli modele wyposażone w podwójne drzwi, dysponują dużą powierzchnią do przechowywania, dzięki której unikniemy sytuacji przeładowania lodówki, zapewniając jej w ten sposób efektywną pracę. Technologia izolacji o wysokiej wydajności SpaceMax sprawia, że powierzchnia do przechowywania wynosi teraz nawet do 645 l1, zapewniając dużo miejsca w szufladach i na półkach. Dzięki technologii Twin Cooling Plus, która optymalizuje temperaturę oraz wilgotność w lodówce, utrzymamy produkty w optymalnych warunkach, pomagając im zachować naturalny smak i zapobiegając mieszaniu się zapachów. Technologia Metal Cooling gwarantuje lepszą izolację lodówki i ogranicza wahania temperatury w jej wnętrzu, nawet po otwarciu drzwi.

(Fot. materiały prasowe)

Co więcej, dzięki nowemu rozwiązaniu Food Showcase, czyli specjalnej strefie w drzwiach lodówki, oferującej dostęp do strefy napojów oraz produktów pierwszej potrzeby, ograniczymy otwieranie części głównej lodówki. Jesteś na zakupach i nie pamiętasz, czy są jeszcze mleko, wędlina czy jajka? Dzięki funkcji View Inside, dostępnej w lodówce Family Hub, możesz zdalnie zajrzeć do lodówki i sprawdzić, czego brakuje2. Trzy wbudowane kamery robią zdjęcia przy każdym zamknięciu drzwi lodówki, udostępniając je w aplikacji na smartfonie lub na ekranie lodówki. Możesz dodawać produkty do swojej listy, a dzięki aplikacji SmartThings będzie ona widoczna dla wszystkich domowników.

Planowanie posiłków

Jak często wyrzucałaś produkty z lodówki, bo zwyczajnie zapominałaś, że tam są? Jeśli chcemy wyrzucać mniej jedzenia, powinniśmy dokładnie planować nasze zakupy i gotować z wyprzedzeniem, na bieżąco wykorzystując składniki i dokupując to, co aktualnie jest potrzebne. W lepszym zarządzaniu domowymi zasobami jedzenia pomoże nam aplikacja SmartThings Home Life3 z rozszerzeniem SmartThings Cooking4, która zarekomenduje spersonalizowane plany posiłków i przepisy na podstawie naszych preferencji i tego, co znajduje się w lodówce. Automatycznie dostosowuje również tryby gotowania i temperatury w urządzeniach kuchennych – piekarnikach oraz płytach indukcyjnych – w oparciu o wspomniane przepisy. Dzięki temu oszczędzamy czas, nasze potrawy są smaczniejsze i bardziej różnorodne, a do tego ograniczamy marnowanie żywności i żyjemy bardziej ekologicznie. Nie zawsze jednak unikniemy wszystkich błędów. Jeśli okaże się, że kupiliśmy zbyt dużo produktów, których nie jesteśmy w stanie wykorzystać, warto od razu przemyśleć, co z nimi zrobić. Część możemy przetworzyć i zamrozić lub wykorzystać do przygotowania pożywnych owocowych i warzywnych koktajli, a część oddać rodzinie lub sąsiadom.

(Fot. materiały prasowe)

Ograniczanie odpadów z plastiku

Zupełnie nowe funkcje w dwudrzwiowych lodówkach Samsung Side-By-Side nie tylko pomogą nam w przygotowaniu orzeźwiających i zdrowych letnich koktajli, ale także pozwolą nam być bardziej eko. Strefa napojów Beverage Center sprawia, że możemy cieszyć się szybkim i łatwym dostępem do orzeźwiająco schłodzonej wody (także smakowej), dzięki automatycznie dopełnianemu pojemnikowi z przefiltrowaną wodą. Obecność filtra do wody Samsung HAFEX umożliwia rezygnację z wody butelkowanej, dzięki czemu nie tylko zaoszczędzimy pieniądze, ale także zminimalizujemy liczbę plastikowych śmieci generowanych przez domowe gospodarstwo. Na dodatek, dzięki wewnętrznej kostkarce Dual Auto Ice Maker z podwójnym rodzajem lodu – w kostkach, jak i w mniejszych Ice Bites – znacznie szybciej schłodzimy napoje5.

Skoro mowa o ekologicznym i odpowiedzialnym gospodarstwie domowym, to warto dodatkowo wspomnieć o nowych lodówkach Samsung Side-By-Side w kontekście ich energooszczędności. Zastosowany w nich Kompresor Digital Inverter automatycznie dostosowuje swoją prędkość do wybranego poziomu chłodzenia, dzięki czemu lodówka pracuje ciszej oraz zużywa mniej energii. Jego żywotność została przewidziana nawet na 21 lat6 i objęta została 20-letnią gwarancją7. Dzięki temu zaoszczędzimy na rachunkach za prąd, dołożymy cegiełkę do ochrony środowiska, a także zyskamy funkcjonalne, a zarazem ciche urządzenie w naszym domu.

(Fot. materiały prasowe)

1 W modelach posiadających Beverage Center; w modelach bez tej strefy pojemność wynosi 627 l.
23 kamery występują tylko w modelu RF65A977FSG.
3Aplikacja SmartThings App jest dostępna i kompatybilna z systemem Android 8.0 (RAM 2GB lub więcej) i nowszym lub iOS 13.0 i nowszym i jest dostępna w Google Play Store lub App Store. Wymagane jest połączenie Wi-Fi i konto Samsung. Aplikacja SmartThings App może nie być kompatybilna ze wszystkimi tabletami i urządzeniami lub może mieć pewne ograniczenia w zależności od podłączonego urządzenia i sposobu korzystania. Dostępne technologie i funkcje mogą się różnić w zależności od kraju, dostawcy usług, środowiska sieciowego lub produktu. Obsługiwany system operacyjny, specyfikacja, skład ekranu aplikacji mogą się różnić w zależności od modelu urządzenia lub stanu aktualizacji. Dostępna w wersji w języku angielskim.
4SmartThings Cooking i każde podłączone urządzenie muszą być zarejestrowane na jednym koncie Samsung Account.
521 lat okresu sprawności poświadczone przez niemieckie Stowarzyszenie na rzecz Technologii Elektrycznych, Elektronicznych i Informatycznych (Verband Deutscher Elektrotechniker – VDE). Rzeczywisty okres sprawności zależy od warunków użytkowania.
620-letnia gwarancja obejmuje tylko kompresor.
7Funkcja dostępna w wybranych modelach.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze