1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zdrowie na nadgarstku – Apple Watch 7

Apple Watch 7 (Fot. materiały prasowe)
Aktywność fizyczna poprawia zdrowie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne – stwierdzenie to nie jest już dla nikogo z nas tajemnicą. Dlaczego więc wciąż tak trudno jest znaleźć motywację do ruchu? Wsparciem mogą okazać się nowe technologie.

Ruch polepsza naszą wydolność oddechową i dotlenia mózg, a także pozytywnie działa na samopoczucie i dodaje energii. To zasługa słynnych endorfin, zwanych hormonami szczęścia, które właśnie dzięki ruchowi wydzielają się w naszym organizmie w zwiększonej ilości. Ich najbardziej zbawiennym działaniem jest redukcja odczuwanego bólu i łagodzenie odczuwania stresu. Poza tym, endorfiny sprawiają po prostu, że świat jest bardziej kolorowy. Ale korzyści ze sportu jest znacznie więcej – od tych najbardziej oczywistych, czyli zrzucenia wagi, polepszenia wyglądu sylwetki i uczucia lekkości, aż po zmniejszenie ryzyka zapadnięcia na wiele chorób oraz łatwiejszą rekonwalescencję. I mimo że wszyscy dobrze znamy korzyści płynące ze sportu, wciąż wielu z nas nie praktykuje go na co dzień.

Najtrudniejszym krokiem zazwyczaj jest ten pierwszy. W przypadku aktywności fizycznej, gdy dopiero zaczynamy wdrażać ruch w codzienne życie, każdy kolejny krok wydaje się jednak jeszcze bardziej wymagający. Kluczem do sukcesu pozostaje więc odpowiednia motywacja, a tę każdy z nas musi odnaleźć w sobie sam. Nieocenionym wsparciem mogą się w tym okazać nowe technologie.

Zegarki i opaski fitness z funkcją pomiaru aktywności na rynek weszły już kilka lat temu. Od tamtej pory szturmem zdobywają serca wszystkich posiadaczy, a ich największą zaletą jest właśnie fakt, że motywują do zmian, co potwierdzają kolejne badania, przeprowadzane przez naukowców na całym świecie. Co jest właściwie przyczyną tego? Smartwatche wyposażone są w funkcje całodobowego monitorowania wielu czynności naszego organizmu – od tętna i ciśnienia krwi, poprzez nadzwyczaj szczegółowe informacje o ruchu i aktywności fizycznej, aż po szacunki związane z samopoczuciem. Śledzenie tego wciąga jak nic innego i poniekąd zmusza do zmiany trybu życia. Gdy przykładowo po całym dniu pracy za biurkiem zegarek pokaże nam zaledwie kilkaset wykonanych kroków, momentalnie czujemy potrzebę „poruszania się”, chociażby przejścia pieszo odcinka z dalszego przystanku do domu. Podobnie działa ciągłe monitorowanie spalonych kalorii, bo już sam fakt, że nieustannie możemy zobaczyć ich dokładną liczbę, motywuje do ruchu. Uczucia te pogłębiają dzienne cele aktywności, które możemy sami określić za pomocą aplikacji, by później starać się je osiągać. Co więcej, smartwatche oferują szereg najróżniejszych funkcji pomagających zdać o zdrowie, takich jak analiza snu, śledzenie cyklu miesiączkowego, natlenienie krwi, EKG, pomoc w wypracowaniu dobrych nawyków. A to wszystko w małym urządzeniu na naszym nadgarstku. Wystarczy tylko wybrać model, który wzorowo spełni nasze oczekiwania.

Apple Watch 7 to niekwestionowany lider na światowym rynku smartwatchy. Za jego sukces odpowiada perfekcyjna jakość i najnowocześniejsze funkcje, a także piękny, elegancki wygląd, który dopełnia jego uniwersalność. Świetnie sprawdzi się bowiem zarówno do noszenia na co dzień, jako nierozerwalny kompan w monitorowaniu wszelkich funkcji organizmu i zastępstwo telefonu, jak i do sportów, również tych ekstremalnych. Co w nim takiego wyjątkowego?

Apple Watch 7 (Fot. materiały prasowe)
Apple Watch 7 (Fot. materiały prasowe)

Po pierwsze i najważniejsze – dzięki Apple Watch 7 uważniej przyjrzysz się swojemu zdrowiu i kondycji. Wystarczy kilka dotknięć palca i dostajemy dostęp do dziesiątek przeróżnych treningów. Siłownia, spacer, cardio, stepper – wystarczy zdecydować, na co mamy ochotę, a Apple Watch znajdzie taki trening. Został też wyposażony w funkcje, które pełnią rolę wspomagaczy. Gdy więc wsiądziesz na rower i zaczniesz pedałować, zegarek to natychmiast zauważy i przypomni, by rozpocząć trening. Jeśli zaliczysz wywrotkę i będziesz potrzebować pomocy, wezwie ją funkcja Wykrywania upadku, zoptymalizowana do różnego rodzaju treningów. Natomiast w trakcie treningu, odpowiedzi głosowe podają istotne informacje, między innymi prędkość i dystans, aby nie odciągać wzroku od drogi. A dodatkową motywacją mogą być miliony piosenek z Apple Music. Warto też podkreślić, że Apple Watch 7 to najwytrzy­malsza wersja Apple Watch. Jest odporny na pęknięcia, pył i wodę – utrzymuje wodoodporność nawet na głębokości 50 metrów. Nieważne czy pływasz w morzu lub jeziorze, czy też liczysz pokonane baseny.

Obok funkcji monitorowania aktywności fizycznej, smartwatch został wyposażony też w rewolucyjny czujnik z aplikacją, który mierzy natlenienie krwi. Jednym kliknięciem można również wykonać EKG, które pozwala na uzyskanie pomiarów podobnych do elektrokardiogramu jednoodprowadzeniowego. To znaczące osiągnięcie dla urządzenia, które noszone na ręce może dostarczać kluczowe dane lekarzom. Z kolei elektrody wbudowane w pokrętło Digital Crown i tylne szkło wspólnie z aplikacją EKG odczytują impulsy elektryczne z serca. Wystarczy dotknąć Digital Crown, aby w ciągu 30 sekund powstał elektrokardiogram.

Apple Watch 7 (Fot. materiały prasowe)
Apple Watch 7 (Fot. materiały prasowe)

Apple Watch 7 pomaga też zadbać o sferę snu. Asystent snu zadba o szczegółowe monitorowanie wypoczynku. Pomaga także stworzyć harmonogram i wypracować odpowiednie nawyki, żeby sen dawał to, czego potrzebuje nasz organizm. Sprawdza nawet, jak często oddychasz w jego trakcie.

Także w kwestiach technicznych Apple Watch 7 ma równie wiele do zaoferowania. Przede wszystkim został wyposażony w powiększony wyświetlacz, dzięki czemu jest czytelniejszy i łatwiejszy w obsłudze. A przy­ciski w całym systemie zostały zmodyfikowane tak, aby w pełni wykorzystywać potencjał większego ekranu. Dzięki łączności komórkowej zegarka nie potrzebujemy telefonu, by skontaktować się z bliskimi, otrzymywać powiadomienia i mieć dostęp do muzyki, zdjęć oraz innych przydatnych rzeczy. A aplikacja Wallet przejmie na siebie obowiązki związane z otwieraniem zamka w drzwiach, uruchamianiem silnika, odprawianiem się przed lotem czy płaceniem. Przyda się, zwłaszcza jeśli ciągle o czymś zapominasz.

Zdrowe życie jest sumą naszych codziennych działań. Pozwólmy nowym technologiom nas w nich wesprzeć, a Apple Watch 7 zadba o to, by stało się to maksymalnie proste i skuteczne.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze