1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Ważny tranzyt na niebie: retrogradacja Marsa rozwiąże nam języki  

Od 20 sierpnia Mars przez 7 miesięcy będzie nas zachęcał, żebyśmy wypowiedzieli słowa, które wcześniej nie chciały przejść nam przez gardło. (Fot. iStock)
Mars, planeta która motywuje do działania i podnosi poziom naszej energii witalnej, w sobotę 20 sierpnia wejdzie do znaku Bliźniąt. I nie wyjdzie z nich aż do 25 marca! Będziemy się awanturować, słowo stanie naprzeciw słowu.  Ale też znajdziemy odwagę, by wdrażać w życie innowacyjne pomysły. Co ten tranzyt przyniesie twojemu znakowi?

Mars zazwyczaj wędruje przez jeden znak zodiaku przez około 45 dni. Co dwa lata retrograduje, czyli wchodzi w ruch wsteczny, wtedy w którymś z nich gości dłużej, zdarza się też, że w tym czasie odwiedza dwa znaki. Podczas najbliższej retrogradacji będzie w Bliźniętach wyjątkowo długo, bo aż 7 miesięcy! Przez ten czas na pewno odczujemy jego specyficzne oddziaływanie.

Mars w znaku Bliźniąt – co to znaczy?

Mars to wojownik, który sprawia, że chce nam się chcieć i walczyć o to, na czym nam zależy. Jego moc wpływa na naszą sprawczość oraz sposób, w jaki sięgamy po swoje i jak traktujemy swoich wrogów.

Narzędziem walki Marsa w Bliźniętach jest słowo. Dlatego podczas pobytu Marsa w tym merkuriańskim znaku, odpowiadającym za komunikację i przekazywanie informacji, przygotujmy się na werbalne ataki, cięte riposty, śmiałe dyskusje, trafianie słowem w czuły punkt. Będziemy to obserwować w mediach, w biznesie, polityce, a także w naszych zawodowych i prywatnych relacjach. Skończy się czas zamiatania spraw pod dywan.

Mars przez 7 miesięcy będzie nas zachęcał, żebyśmy wypowiedzieli słowa, które wcześniej nie chciały przejść nam przez gardło. Zrobimy to po to, żeby osiągnąć konkretny cel i nie zawahamy się. Będziemy się kłócić, walczyć na racjonalne argumenty, werbalnie wyrażać złość, ale też dekoncentrować się i często żałować pochopnie wypowiedzianych słów. Mars w Bliźniętach to nie tylko pieniacz i awanturnik, bo skutecznie motywuje do kreatywnego działania. Warto docenić i wykorzystać to, że dodaje odwagi, żeby naukowe teorie wdrażać w życie, podpowiada sprytne rozwiązania, podsyca błyskotliwość, sprawia, że szybciej myślimy i wyciągamy wnioski.

Pod jego wpływem umysł pracuje na pełnych obrotach, łatwiej się pisze, przemawia, przekazuje wiadomości. Ten Mars lubi wykorzystywać nowoczesne technologie, bo zawsze mu się śpieszy, ma odwagę, żeby eksperymentować i odcinać kupony od swoich intelektualnych zainteresowań.

Mars ma również wpływ na nasze życie seksualne, bo odpowiada za poziom libido. W Bliźniętach lubuje się w mówieniu o seksie, w plotkach na ten temat, a także we frywolnym flirtowaniu. Potrafi minąć się z prawdą, żeby osiągnąć swój cel na polu seksu. Jego ciemną stroną jest manipulacja nie tylko w grach miłosnych, ale także biznesowych czy sądowych. Tak, Mars w Bliźniętach może okazać się wygadanym błyskotliwym oszustem. Uwaga na fake newsy, które podczas jego wędrówki przez ten znak, zwłaszcza w okresie retrogradacji, będą się mnożyć i mieszać w głowach. Podejmowanie ważnych decyzji, rozpoczynanie nowych przedsięwzięć czy podpisywanie umów lepiej odłożyć na czas, kiedy Mars ruszy do przodu.

Jak Mars w Bliźniętach wpłynie na poszczególne znaki zodiaku?

Baran: Mars w 3. domu sprawi, że twoje słowa będą niczym błyskawice. Uważaj na wszczynanie awantur, które nie dość, że okażą się jednym wielkim nieporozumieniem, to jeszcze stracisz sojuszników, którzy obrażą się za to, co im wykrzyczysz. Unikaj niepotrzebnych sprzeczek z sąsiadami i rodzeństwem, za to zastanów się nad rozwijaniem takich umiejętności jak kreatywne pisanie lub zapisz się na szkolenie z marketingu online.

Byk: Mars w Bliźniętach zmotywuje cię do wyznaczenia sobie celów finansowych, i to takich, które będziesz mógł osiągnąć w krótkim czasie i błyskotliwym stylu. To nie są twoje metody działania, ale odważ się. Zrób też porządki w wydatkach, pomyśl, za co płacisz, a z czego nie korzystasz. Mars w 2 domu pomoże ci przedyskutować sprawy finansowe z bliskimi i obdarzy cię śmiałością, żeby w pracy porozmawiać o podwyżce.

Bliźnięta: Dzięki wędrówce Marsa przez twój znak poczujesz się sobą. Dobrze zastanów się, o co chcesz zawalczyć, wykorzystując swoje wrodzone talenty werbalne. Z kim i o czym chcesz rozmawiać, kogo do czego przekonać. Miej świadomość, że podczas tego tranzytu masz sporą moc, bo Mars przemierza twój 1. dom astrologiczny. Ale uważaj – jeśli przesadzisz, zostaniesz odebrany jako ktoś arogancki, zarozumiały, nachalny. Dobrze zarządzaj swoją energią, żeby zbalansować aktywność fizyczną z regeneracją.

Rak: Ciebie Mars w Bliźniętach zachęci do mówienia o własnych emocjach, głębokich przemyśleniach i skrywanych długo tajemnicach, bo znajdzie się w 12. domu. Zwykle nie przychodzi ci to z trudem, a teraz pójdziesz na całość. Uważaj tylko, bo zbytnia szczerość może kogoś zaboleć lub przytłoczyć. Rozważ, czy to nie jest dobry czas na psychoterapię. Możecie w czasie tego tranzytu odczuwać zmęczenie fizyczne i psychiczne i chęć, żeby przebywać w gronie tylko najbliższych zaufanych osób.

Lew: Staniesz się królem mediów społecznościowych, na portalach randkowych będziesz rozchwytywany, reklamy online przyniosą zyski. Akurat tobie nie trzeba tłumaczyć, że Mars w Bliźniętach w uranicznym 11. domu wymaga pokazania się szerzej publiczności. To przecież uwielbiasz. Podczas retrogradacji Marsa uważaj jednak na publiczne pranie brudów i fake newsy, zwłaszcza dotyczące przyjaciół. Masz okazję stanąć na czele jakiejś grupy, by przemawiać.

Panna: Wiatr zmian zawieje dla ciebie na polu zawodowym. Pobyt Marsa w Bliźniętach w 10. domu odczujesz jako głęboką potrzebę, żeby powiedzieć, czego chcesz w pracy. Awans masz w zasięgu ręki, znalezienie nowego źródła zarobków również. Zdziwisz się, że sprawy potoczą się szybko i gładko. Będzie też okazja, żeby wykazać się błyskotliwością i szybkim podejmowaniem decyzji. Merkury włada nie tylko Bliźniętami, ale i twoim znakiem, więc poradzisz sobie znakomicie. Szefowie i inwestorzy będą po twojej stronie.

Waga: Mars w Bliźniętach w 9. domu przyniesie ci zalew informacji. Zwłaszcza w czasie retrogradacji sprawdzaj je skrupulatnie. Otwórz się na studiowanie nowych tematów, zgłębianie nowych zainteresowań, koniecznie zerkaj, co ciekawego dzieje się dla ciebie za granicą. Możesz stać się rozchwytywanym ekspertem w swojej specjalizacji, wyruszyć w ekscytującą podróż, wydać książkę. Pomyśl, czy spodobałaby ci się sława.

Skorpion: Zwichrowany Mars w Bliźniętach, chaotyczny i działający powierzchownie, to nie twoja bajka. Ta energia może cię irytować, ale dobra wiadomość brzmi: będzie wędrować w twoim 8. domu, czyli tym, którym władasz. Uda ci się dowiedzieć czegoś naprawdę ciekawego, zgłębić jakąś tajemnicę, odkryć nowe zasoby. Dzięki temu zwalczysz o pieniądze, a także o satysfakcjonujący poziom intymności w sypialni. Wyjdziesz z tego tranzytu zwycięsko.

Strzelec: Dzięki Marsowi w Bliźniętach w 7. domu nie będziesz narzekać na nudę i samotność. Czeka cię niesamowicie towarzyska jesień i zima. Spotkania, imprezy, randki i flirty mogą dla singlów spod znaku Strzelca zaowocować miłosnym związkiem, a sprawy potoczą się szybko na wielu poziomach. Szukaj powinowactwa intelektualnego i wspólnych pasji. Również biznesowe relacje rozkwitną, może pojawić się szansa na podpisanie intratnej umowy, o której warunki skutecznie zawalczysz słowem.

Koziorożec: Twoja codzienność nabierze tempa, twoja rutyna zostanie wywrócona do góry nogami. Tak odczujesz przejście Marsa w Bliźniętach przez 6. dom astrologiczny. Zwłaszcza w pracy wiele się będzie działo. Twoja skrzynka mailowa może tego nie wytrzymać. Mars zmusi cię do wielozadaniowości, za czym nie przepadasz. Nie lubisz też szybkiego podejmowania decyzji i zbyt dużo gadania, a to właśnie od Marsa otrzymasz. Cierpliwości.

Wodnik: Podróż Marsa przez powietrzne Bliźnięta i twój 5. dom astrologiczny to niepowtarzalna szansa, żeby zabłysnąć kreatywnością, innowacyjnością, a nawet iskrą geniuszu. Twoja wrodzona pomysłowość i skłonność do przecierania szlaków dostaną zielone światło. Działaj, rozwijaj się, reklamuj, a świat zobaczy twój sukces. Nie łap tylko wszystkich srok za ogon, bo dostaniesz zadyszki.

Ryby: Mars w Bliźniętach w 4. domu może oznaczać kłótnie o nieruchomości lub/i wywlekanie rodzinnych historii. Poszukaj w sobie odwagi, by zmierzyć się z konfliktami, które choć nie idą w parze z twoją pokojową naturą, mają moc oczyszczania. Mars w Bliźniętach doda ci animuszu i wreszcie dobitnie powiesz, co myślisz. Ten tranzyt może się dla ciebie okazać wyjątkowo rozwojowy.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com; astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze