1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Konkurs fotografii przyrodniczej Nature TTL Photographer of the Year 2022 rozstrzygnięty. Polacy wśród wyróżnionych

„Tickled to Death”, Dennis Stogsdill, Stany Zjednoczone; Nature TTL Photographer of the Year 2022
Zobacz galerię 12 Zdjęć
Tegoroczna edycja konkursu dla fotografów przyrody Nature TTL Photographer of the Year 2022 za nami. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a zwłaszcza fotografom z Polski. Wybrane zdjęcia konkursowe możecie obejrzeć w galerii zdjęć.

Zwycięzcy konkursu Nature TTL Photographer of the Year 2022 zostali wybrani spośród ponad 8000 zgłoszeń z całego świata. Konkursowe fotografie były oceniane w ośmiu różnych kategoriach poświęconych światu przyrody: zachowanie zwierząt, pułapki fotograficzne, krajobrazy, makrofotografia przyrodnicza, nocne niebo, zdjęcia podwodne, dzika przyroda miejska i portrety.

Tytuł Fotografa Roku oraz 1500 funtów przyznano amerykańskiemu fotografowi Dennisowi Stogsdillowi za zdjęcie karakala z upolowanym flamingiem.

Pierwsze miejsce w kategorii portret otrzymał natomiast Tomasz Szpila za fotografię lwa w rezerwacie Moremi Game w Botswanie.

„I See You”, Tomasz Szpila, Polska; Nature TTL Photographer of the Year 2022

„Kiedy ogromny lew patrzy ci prosto w oczy, natychmiast zapominasz, że siedzisz bezpiecznie w samochodzie. Instynktownie kulisz się i powoli wycofujesz w głąb auta, by nie sprowokować drapieżnika. Na szczęście on i jego bracia byli zajęci konsumowaniem młodego bawoła, którego upolowali kilka minut wcześniej” – tak opisał fotografowaną sytuację Tomasz Szpila, 45-letni fotograf amator z Podbeskidzia. Jego zdjęcia przyrody były nagradzane w wielu konkursach, a w poprzedniej edycji Nature TTL Photographer of the Year 2021 fotograf zdobył aż 3 wyróżnienia.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze