1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Zatańcz z Sanną – kobiety okazują solidarność z premierką Finlandii

Sanna Marin (Fot. Europa Press News/ Contributor/GettyImages)
Sanna Marin, najmłodsza premierka na świecie, jest ostatnio na językach wszystkich. Dlaczego? Za sprawą nagrań z imprezy, na których… po prostu dobrze się bawi. Na szczęście większość kobiet stanęła za nią murem, nie widząc niczego złego w zachowaniu polityczki.

Niedawno pisaliśmy na temat kontrowersji, jakie wzbudziła Ołena Zełenska sesją fotograficzną do magazynu „Vogue”. Przypomnijmy, że przede wszystkim komentowano jej sposób siedzenia – zbyt męski i niestosowny. Niestosowność zarzuca się także premierce Finlandii – Sannie Marin. W ubiegłym tygodniu w sieci pojawiły się nagrania, na których widać, jak polityczka bawi się wraz ze znajomymi, śmieje się, tańczy – jednym słowem: spędza miło czas. Nie robiła nic nielegalnego, jak zresztą sama zaznaczyła. Jednak przez to, że jest osobą publiczną, a do tego kobietą, jej zachowanie zwróciło uwagę wielu osób. Od razu też zaczęto insynuować, że na pewno Marin brała narkotyki, co zostało zdementowane negatywnym wynikiem testu na narkotyki, któremu premierka się poddała. Kobieta przyznała, że piła alkohol – jak to na imprezach bywa – jednak nie tłumaczyła się ze swojego zachowania – skomentowała, że po prostu spędzała czas z przyjaciółmi na dobrej zabawie, a prywatne wideo w ogóle nie powinno zostać opublikowane.

Podobnie jak w przypadku sytuacji z Ołeną także tym razem mnóstwo osób na całym świecie okazało wsparcie kobiecie, publikując w mediach społecznościowych nagrania, na których tańczą, i oznaczając je hasztagiem #SolidarityWithSanna (#SolidarnośćZSanną). Murem stoją za nią zwłaszcza kobiety, ale do akcji dołączają też mężczyźni.

Ludzie komentują, że kobieta wykonuje swoją pracę pierwszorzędnie – zwłaszcza że jej kadencja przypadła na trudne czasy – a to, co robi w swoim wolnym czasie, to nie nasza sprawa. Każdy ma prawo do dobrej zabawy. Członkini Parlamentu Europejskiego Tilly Metz opublikowała filmik, na którym tańczy w klubie. Opisała go: „Jeśli macie problem z tym, że polityczka tańczy z przyjaciółmi w weekend, to jest wasz problem, nie jej. W ogóle powinniśmy więcej tańczyć – bez względu na płeć czy wiek – wtedy będziemy lepiej pracować”.

Sanna Marin, która od 2019 roku sprawuje urząd premierki rządu Finlandii, jest bardzo swobodna i otwarta. Sama kobieta podkreśla, że nie zamierza się zmieniać i ma nadzieję, że zostanie to zaakceptowane. Chce normalizować zabawę wśród znajomych – w swoim wolnym czasie, nie robiąc niczego złego. – Mam nadzieję, że w roku 2022 zostanie zaakceptowane, że nawet osoby na wysokich stanowiskach tańczą, śpiewają i chodzą na imprezy – skomentowała Marin.

Niektórzy podkreślają też, że mamy do czynienia z podwójnymi standardami – gdyby to mężczyzna był na tym nagraniu, na pewno nie spotkałoby się ono z tak silną reakcją.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze