1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Szlakiem najpiękniejszych wodospadów

Szlakiem najpiękniejszych wodospadów

123rf.com
Zobacz galerię 6 Zdjęć

Portal Tourism Review wymienia 6 najpiękniejszych wodospadów Europy - warto je zobaczyć.

1. Wodospad Powerscourt znajduje się w górach Sugar Loaf w Wicklow Country w Irlandii, nad rzeką Dargle River o dzięki wysokości 212 metrów oferuje niezapomniane widoki.

2. Njupeskar, to najbardziej popularny i najwyższy (70 metrów wysokości) wodospad w Szwecji. Zobaczyć go można w północno-wschodniej części Parku Narodowego Fulufjallet, widok podobno zapiera dech w piersiach.

3. Grande Cascade de Gavarnie, to najwyższy wodospad we Francji. Mierzy 422 metry i charakteryzuje się niezwykle skomplikowaną konstrukcją. Znajdziemy go w Pirenejach, w Cirque de Gavarnie.

4. Wodospad Valaste mierzy 30,5 metra wysokości i znajduje się nad rzeką Valaste, blisko wybrzeża Bałtyku. Jest elementem dziedzictwa kulturowego Estonii. Zimą w całości pokrywa go lód.

5. Rodzinę wodospadów Krimmer znajdziemy w Parku Narodowym Hohe Tauern w Austrii. Niektóre z wodospadów osiągają wysokość 380 metrów. To jedno z częściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Austrii.

6. Cascate delle Marmore w Umbrii, to wodospad, który powstał w 271 r. p.n.e. Mierzy 165 metrów i jest największy oraz najstarszym wodospadem na świecie stworzonym przez człowieka. Nazywany jest "włoskim cudem".

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze