1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Znaki zodiaku – jakim uczniem jest twoje dziecko?

Sprawdź, jak znak zodiaku wpływa na naukę i funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej.
Mała Waga w szkole potrzebuje ładnego piórnika, Ryby zachęty do samodzielności, a Wodnik wyjątkowo indywidualnego podejścia. Sprawdź, jak znak zodiaku wpływa na naukę i funkcjonowanie dziecka w grupie rówieśniczej.

Baran: Śmiały dzieciak, którego do nauki motywuje rywalizacja, ale tylko na tym polu, które sam uzna interesujące dla siebie. Może chcieć wygrywać na WF-ie, za to nie będzie najlepszy na matematyce. Rodzic małego Barana niech wie, że jego latorośl uwielbia sama decydować, co jest dla niego najważniejsze.
Jego atutem jest silna determinacja – jeśli czegoś chce, osiągnie to, jeśli nie, marna szansa że się zaangażuje. Dlatego uczeń spod znaku Barana powinien skoncentrować się na swoich pasjach i się w nich realizować, a resztę sobie odpuścić, bo i tak prędzej czy później tak się stanie. To urodzony lider, który wobec rówieśników może być apodyktyczny. Tę energię watro wykorzystać w sporcie. Baran frustruje się, gdy sprawy nie idą po jego myśli – lepiej sprawdza się w zadaniach, które nie wymagają cierpliwości, za to szybkiego reagowania i odwagi.

Byk: Rodzic dziecka spod tego znaku dobrze wie, co znaczy powiedzenie „Uparty jak byk”. W szkole małym Bykom nie brakuje samozaparcia, by osiągać wyniki, ale często uczą się czy odrabiają lekcje w ostatniej chwili. Maksyma Byków brzmi bowiem: „Najpierw przyjemności, potem obowiązki”. I wcale nie jest to dla nich dobre, ponieważ nie przepadają za presją. Potrzebują stabilności, rutyny, przewidywalności i nie lubią się śpieszyć. Jako rodzic Byka przypilnuj, żeby dziecko miało stały grafik zajęć. Elastyczność nie jest jego atutem, za to metodyczność i konsekwentne dążenie do celu – są. Wyznaczajcie sobie kolejne etapy większych zadań do wykonania. Zadbaj, żeby dziecko miało odpowiednio dużo ruchu, bo to leniuszek. Ale jak się już rozgrzeje i rozpędzi w jakiejś dyscyplinie sportu czy innej pasji, jest nie do zatrzymania.

Bliźnięta: Nie przejmuj się, że twoje dziecko wczoraj chciało uczyć się grać na gitarze, a dzisiaj marzy o karate. Wszechstronne zainteresowania i słomiany zapał to jego znaki rozpoznawcze. Naucz się też cierpliwie słuchać, bo Bliźnięta to urodzone gaduły. Najczęściej ich mocne strony to: pisanie, deklamowanie, dyskutowanie. Uczeń spod znaku Bliźniąt koniecznie musi mieć swoje towarzystwo, jakąś paczkę znajomych, do których przynależy, i najpierw się z nimi bawi, a potem jak już jest nastolatkiem – imprezuje. Życie społeczne od dziecka jest dla Bliźniąt ważne, istotniejsze od wyników w nauce, z którą zazwyczaj dobrze sobie radzi. Doceń jego żywiołową naturę, ciekawość świata i pomóż nad kończeniem zadań. Dbaj, żeby podczas nauki nie było rozproszone, ale nie zmuszaj do niczego, co już je znudziło. Pogódź się z jego tendencją do multitaskingu.

Rak: Instrukcja obsługi małego Raka jest dość skomplikowana. To dziecko wrażliwe, często nadwrażliwe, a zarazem pragnące sukcesów. Nieśmiałe, chowa się gdzieś w kącie, ale tak naprawdę chce być zauważone i docenione. Dlatego Raczka trzeba chwalić, zachęcać, pozytywnie motywować. Zbyt gniewne czy krytyczne słowa sprawią, że wycofa się do swojej skorupy i długo z niej nie wyjdzie. Twoje dziecko potrzebuje mnóstwa uwagi, przytulania, pomocy. Lubi, gdy zajmujesz się jego szkolnymi sprawami, bo potrzebuje bliskości i zainteresowania dorosłego opiekuna. Z jego wrażliwości uczyń atut. Ten znak zodiaku zwykle ma bogatą wyobraźnię, artystyczne uzdolnienia, a także fotograficzną pamięć. Niezbyt dobrze czuje się w miejscu, w którym jest widoczne i ma przewodzić. Sprawdza się, kiedy trzeba okazać troskliwość.

Lew: Każdy Lew lubi być ważny, również gdy jest dzieckiem i chodzi do szkoły. Chce być najlepszy, a jeszcze bardziej zauważony. Tym, co go wyróżnia i najbardziej charakteryzuje, jest duma. I lepiej jej nie urazić. Warto dać mu przestrzeń, w której będzie błyszczał. Sporo Lwów ma zdolności aktorskie, co można wykorzystać już w trakcie nauki. Wszelkie okoliczności, w których publicznie zaprezentuje się mały Lew, tylko go uskrzydlą. Podobnie jak pochwały i jeszcze raz pochwały. Jego słabą stroną jest bycie graczem zespołowym. Podczas zajęć w grupach mały Lew najprawdopodobniej zajmie miejsce przywódcy i dobrze się w niej sprawdzi. Ważni są dla niego przyjaciele, ponieważ nie jest typem samotnika. Owszem, będzie nimi rządził, ale nie zostawi w potrzebie, bo jest lojalny. Lew lubi czuć, że sam stanowi o sobie.

Panna: Od urodzenia jest grzeczna i pilna, więc rodzice małej Panny nie mają powodów do narzekań. Panny po prostu lubią się uczyć i to wiele ułatwia. Problem tkwi gdzieś indziej – Panna od urodzenia chce być doskonała i przejmuje się, gdy nie doskoczy do wysoko przez samą siebie postawionej poprzeczki. Jeśli jesteś rodzicem Panny, zadbaj, żeby nauczyła się odpuszczać, nie denerwowała, że z klasówki nie dostanie szóstki, i nie zagłębiała w drobiazgach. Panny mają słaby układ nerwowy, są kruche od wewnątrz, dlatego lubią żyć w uporządkowanym otoczeniu, które je koi i daje poczucie kontroli. Dziecku Pannie należy zapewnić spokój i mówić, że jest kochane. Pannę warto też uczyć relaksowania się, bo jest podatna na stres. Własna presja to jej największy wróg. Jest z natury skromna, więc eksponowanie jej sukcesów będzie dla niej dodatkowym obciążeniem.

Waga: Dla małej Wagi ważne jest, żeby miała ładny piórnik, modne zabawki i inne atrybuty społecznego prestiżu. Z nimi czuje się pewniej, bo może być sobą – wtedy rozkwita. Jako znak żywiołu powietrza z natury jest inteligentna, więc nauka nie przysparza jej większych problemów. Najtrudniejsze w szkole są dla niej konflikty, ponieważ dąży do równowagi i harmonii. Niezależnie od płci ma w sobie coś z damy, która unika wszelkich przejawów brutalności. Potrzebuje grupy rówieśniczej, bo ktoś przecież ma zauważyć jej piórnik, a poza tym ma partnerską naturę. Często wchodzi w rolę rozjemcy, ale jeśli trafi na bezpardonowego agresora – bardzo się zestresuje i wycofa. Wagi to urodzone estetki, które mają zdolności plastyczne. Wykazują też talent do projektowania, bo mają wyczucie przestrzeni.

Skorpion: Potrafi wejrzeć w głąb każdej duszy, i to od dziecka. Będąc rodzicem małego Skorpiona, trzeba się przyzwyczaić, że jest się przez niego „prześwietlonym”. Nic się przed takim dzieciakiem nie da ukryć, a zwłaszcza swoich uczuć. Skorpionki rodzą się jakby dojrzalsze psychicznie, będąc przy tym bardzo wrażliwymi i ambitnymi zarazem. To mieszanka cech, która sprawia, że chcą się jak najlepiej uczyć, a porażki mocno przeżywają, choć tego nie pokazują. Są tajemnicze, to typowi introwertycy, którzy w szkole szukają prawdziwego przyjaciela. Ich umysł jest wnikliwy, dobrze radzą sobie z analizą, rozwiązywaniem zagadek, dedukcją. Interesuje je też ludzka psychika i przełamywanie tabu. W grupie często są rozgrywającym, ale nikt o tym nie wie, bo za sznurki pociągają w ukryciu.

Strzelec: Uśmiechnięta buzia, entuzjazm, otwarta postawa – z takim dzieckiem nie ma dużo kłopotów. Powie, czego chce, co mu się nie podoba, nie będzie rozpaczał, gdy mu się nie uda. Nie będzie kłamał, kręcił, czegoś ukrywał. Pod tym względem rodzice małego Strzelca wygrali na loterii. Powinni jednak wziąć pod uwagę, że ma skłonności do przesady i czasem niepotrzebnego podejmowania ryzyka. Takie dziecko czasem trzeba chronić przed nim samym, bo jest zbyt śmiałe i niczego się nie boi. Nadmierny optymizm i myślenie życzeniowe może przysporzyć mu kłopotów. Strzelec od małego wybiera niezależność, więc raczej nie warto mu niczego narzucać, bo tylko sami się sfrustrujemy. Ten znak zodiaku wykazuje zainteresowanie nauką języków obcych i chęcią poznawania dalekich kultur. Niektóre Strzelce już jako dzieci są religijne.

Koziorożec: Od dziecka wyróżnia go pracowitość, więc już w szkole osiąga sukcesy. Urodzony prymus. Jako rodzic małego Koziorożca możesz być zdumiony wyśrubowanym poziomem jego odpowiedzialności, obowiązkowości, dojrzałości. Koziorożce dzieci lubią spędzać czas ze dorosłymi i często bywają ulubieńcami nauczycieli. Mają w sobie wysoką samomotywację, potrafią zmusić się do nauki nawet tego, czego nie lubią, żeby mieć dobre oceny. Mierzalny wynik jest dla nich ważny. Źle znoszą zmiany planów, nie chcą niczego, co zakłóca ich rutynę. Dobrze znoszą nudę, potrafią podporządkować się zasadom i regulaminom. Problemem jest to, że tłumią w sobie trudne emocje i frustracje, co może w końcu odbić się na ich zdrowiu fizycznym. Zwykle mają sukcesy w przedmiotach ścisłych.

Wodnik: Od urodzenia jest wolnym ptakiem, który nade wszystko kocha wolność i prawo do samostanowienia. Rodzic małego Wodnika dobrze wie, co to znaczy dziecięca przekora i jak smakuje bunt podopiecznego. Wodniki są przy tym społeczne, ciekawskie, zuchwałe, samodzielne. Lubią chodzić do szkoły i zdobywać wiedzę, ale nie oznacza to, że pilnie się uczą i słuchają nauczycieli. Nie są dla nich ważne oceny, a indywidualna ścieżka rozwoju oraz grupa przyjaciół. Jako znak powietrza są inteligentne i wszechstronne, wręcz błyskotliwe i odkrywcze. Wykazują się wysokim poziomem kreatywności, a najbardziej demotywuje je nuda i powtarzalność. Jeśli małemu Wodnikowi pozwolisz być sobą, nie będziesz go ograniczał, może się okazać w jakiejś dziedzinie wręcz genialny. Ten znak zodiaku pociąga technologia.

Ryby: Nieśmiałe, płaczliwe, delikatne – takie mogą się wydawać na pierwszy rzut oka. Małe Ryby są bardzo wrażliwe i receptywne. Okazują swoje emocje, w grupie rówieśniczej widać, że potrafią współczuć i troszczyć się o słabszych, chociaż same wydają się bezbronne. Noszą w sobie bierność, dlatego bez trudu podporządkowują się szkolnym zasadom. Potrzebują szacunku dla swojej wrażliwości, poprowadzenia, zachęty żeby sięgnąć po więcej przebojowości. Należy je chronić przed zbyt otwartą konfrontacją, spokojnie czekać aż do niej dorosną. Małe Ryby rozkwitają, kiedy mogą pokazać swoje artystyczne i humanistyczne talenty. Często mają dryg do tańca. Potrzebują uważności na swój świat uczuć i czasem prowadzenia za rękę. Należy doceniać każdy przejaw samodzielności.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze