1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Męskość w nowej odsłonie – niezwykła sesja zdjęciowa Natalii Miedziak-Skoniecznej dla Waxroom

Oto męska ciałopozytywna sesja zdjęciowa. (Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)
Nie tylko siła, rywalizacja i waleczność, ale też łagodność, bliskość i delikatność. Sesja zdjęciowa marki Waxroom i fotografki znanej z serii Ciałobrazy przedstawia nagich mężczyzn w konwencji, jakiej jeszcze nie było.

Męska nagość w popkulturze przedstawiana jest zazwyczaj w jeden sposób: ciało mężczyzny jest naprężone, naoliwione, muskularne, jakby gotowe do walki ze światem, do działania i rywalizacji, do zdobywania i wygrywania. Karolina Tworzewska, właścicielka salonu depilacji Waxroom, postanowiła to przełamać. Wśród jej klientów coraz częściej pojawiają się mężczyźni gotowi na odsłonięcie swojej miękkiej strony. Skóra po depilacji staje się w końcu delikatna i gładka – kto powiedział, że takie doznanie może być przypisane jedynie kobietom?

Męskość ciałopozytwyna

Tak narodził się pomysł na męską odpowiedź na znaną z mediów społecznościowych sesję „Łączą nas różnice”, przedstawiającą różnorodność kobiecych ciał w duchu body positive. Nad koncepcją projektu czuwały choreografka Ilona Bekier-Ekwa oraz Karolina Tworzewska, właścicielka marki Waxroom. Zdjęcia zrobiła Natalia Miedziak-Skonieczna, znana m.in. z cyklu Ciałobrazy. Pozują do nich mężczyźni, którzy coraz chętniej pojawiają się w salonach kosmetycznych i decydują na depilację woskiem. – Chciałam, aby sesja dała im impuls do dbania o siebie, aby wiedzieli, że mogą to robić bez osądów, mogą być sobą i wspierać siebie nawzajem. Mam nadzieję, że patrząc na te zdjęcia będą mogli odnaleźć w nich swoją historię i swoje uczuciamówi Karolina Tworzewska.

Wbrew stereotypom

Z kolei fotografka, Natalia Miedziak-Skonieczna, dodaje: „Chciałam pokazać męskość w zupełnie inny, niepopularny w naszej kulturze sposób, odczarowując tym samym schemat ukazywania męskiego ciała jako silnego, muskularnego i napiętego, a mężczyzn jako walecznych i pewnych siebie. Ciała na stworzonych przez nas zdjęciach są nagie, rozluźnione, mężczyźni leżą blisko siebie na piasku, a czasem połączeni są tak ściśle, że tworzą jedną całość. Już w początkowej wizji miałyśmy jasność, że chcemy ukazać męskość w nowej odsłonie, która często przypisana jest kobietom – jako łagodnych, czujących, delikatnych – i tym samym odmienić szkodliwe przekonania, które są wszechobecne w naszym świecie na męski temat.”

(Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)

(Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)

(Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)

(Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)

(Fot. Natalia Miedziak-Skonieczna dla Waxroom)

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze