1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Retrogradacja Merkurego 2022 – to jest czas planowania

(Fot. iStock)
Retrogradacja Merkurego, czyli ruch wsteczny planety najczęściej jest czasem opóźnień i zatrzymania biegu spraw. Tym razem będziemy negocjować, asertywnie wyrażać swoje zdanie, żonglować wieloma tematami. Uwaga na obietnice bez pokrycia i niekontrolowany potok słów. Czasem warto ugryźć się w język.  

Retrogradacja Merkurego 2022 – ile trwa?

Retrogradacja, czyli ruch wsteczny Merkurego, rozpoczyna się 10 września na 8 stopniu Wagi i kończy 2 października na 24 stopniu Panny. Zdarza mu to się średnio raz na kwartał i trwa około trzech tygodni.

Retrogradacja Merkurego – co to za tranzyt?

Jeśli ktoś choć trochę interesuje się astrologią, wie że ten tranzyt wiąże się z awariami komunikacji i technologii, niepokojem nerwowym, opóźnieniami w podróży i zagubionymi przedmiotami. Jeśli ma się zepsuć laptop, zawieruszyć klucze a mail dotrzeć nie do swojego adresata, zdarzy się to właśnie wtedy, gdy Merkury jest w ruchu wstecznym. W tym czasie negocjacje biznesowe przeciągają się w czasie lub nie wiadomo, o co w nich chodzi. Trzeba też sprawdzać wiarygodność informacji i uważać na nieuczciwości. Retrogradacja Merkurego to czas, kiedy nie warto podpisywać umów ani kupować telefonu, komputera czy samochodu. Najczęściej kiedy kończy się retrogradacja Merkurego, sprawy jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki wreszcie nabierają tempa i wracają na swoje tory, wiele się wyjaśnia. Pozytywem retrogradacji jest możliwość dokończenia zaległych spraw, wprowadzania poprawek oraz spotkań z ludźmi z przeszłości. Każda retrogradacja jest jednak inna, bo Merkury jest wówczas w różnych znakach i tworzy w tym czasie odmienne aspekty z innymi planetami. Retrogradacja Merkury 2022 przyniesie nam z jednej strony szybkie myślenie i sprawczość oraz odwagę w działaniu, ale też impulsywność, pośpiech i tendencję do mówienia za dużo.

Najważniejsze dwa aspekty, które podczas tej retrogradacji utworzy Merkury, to opozycja do Jowisza i trygon do Marsa.

Merkury w trygonie z Marsem to pozytywne połączenie, które zapewni nam szybki refleks oraz śmiałość w podejmowaniu natychmiastowych decyzji i ogólnie ryzyka. Planety te pomogą nam zainicjować wdrażanie w życie planów na przyszłość. Poczujemy, że mamy zaufanie do swoich myśli, uwierzymy że pomysły można zrealizować. Zgodne współdziałanie Merkurego i Marsa sprzyja: przekonującemu stylowi komunikacji, debatom, proszeniu o przysługi, wystąpieniom publicznym i dzieleniu się przemyśleniami. Poza tym budzi asertywność, dlatego to idealny czas na obronę siebie, bliskich i spraw, na których nam zależy. To również dobra aura na komplementowanie i zapraszanie na randki.Merkury w opozycji do Jowisza przyniesie wielkie idee i wielkie plany, optymizm oraz towarzyskość. Będzie się działo! Zajmiemy się wieloma tematami, co grozi dekoncentracją. Możemy brać na siebie za dużo i mogą umykać nam szczegóły. Ten aspekt daje szanse na sukces, ale tylko pod warunkiem że nie zgubi nas nadmierna pewność siebie i nonszalancja. Ludzi mogą podzielić kontrowersje. Warto zastanowić się dwa razy zanim wygłosimy jakieś zbyt śmiałe oświadczenie. Istnieje też zwiększone ryzyko plotkowania, przechwalania się, obrażania ludzi i obiecanek cacanek. Uratuje nas rozwaga i skromność. Na ten kłótliwy aspekt uważajmy zwłaszcza 18 września i 12 października (kiedy Merkury będzie wychodził z tak zwanej drugiej fazy cienia po retrogradacji).

Retrogradacja Merkurego – objawy. Jak wpłynie na znaki zodiaku?

Baran: Merkury w retrogradacji w 7 domu rozliczy cię ze spraw partnerskich. Jeśli twoja druga połówka lub wspólnik w biznesie ma do ciebie jakieś „ale”, właśnie teraz ono wypłynie. Na światło dzienne mogą wyjść niezałatwione sprawy z ludźmi z dawnych układów. Uważaj, żeby teraz się nie unosić. Zwykle kiedy kończy się retrogradacja Merkurego, spory i konflikty ucichają.

Byk: podczas retrogradacji Merkurego, która dla ciebie wydarzy się w 6 domu, rozprawisz się ze źródłami swojego codziennego stresu i zweryfikujesz zarządzanie czasem. Oto chwila, żebyś zapisał się na siłownię, rozpoczął warzywny detoks, zaczął regularnie medytować. Zrobisz też porządek w harmonogramie pracy. Nie kłóć się ze współpracownikami tylko przedstawiaj racjonalne argumenty.

Bliźnięta: lubisz dramatyzować, więc uważaj, bo retrogradujący Merkury odwiedzi twój 5 dom, co może podsycić w tobie tę tendencję. Nadmierne podekscytowanie może ci grozić zwłaszcza w sferze romansów. Wybuchy namiętności, sceny zazdrości, niekontrolowany zalew emocji – zastanów się czy naprawdę tego chcesz. Lepiej wróć do swoich dawnych pomysłów, które dotyczą samorealizacji. Teraz mają szansę powodzenia.

Rak: pranie rodzinnych brudów – oto hasło dla retrogradującego przez 4 dom Merkurego. Może się wiele dziać podczas domowych imprez, niedzielnych obiadków, odwiedzin krewnych. Powiecie sobie wiele z tego, co leży wam na wątrobie. Masz dobrą pamięć i nie wybaczasz łatwo, więc teraz możesz poczuć potrzebę, żeby wziąć odwet. Lepiej wyraź co czujesz i na tym poprzestań.

Lew: retrogradacja Merkurego 2022, która odbędzie się w twoim 3 domu, może przynieść chaos informacyjny. Nie rób przypuszczeń na temat czyichkolwiek motywów zachowania, nie próbuj odgadywać co rozmówca miał na myśli, tylko pytaj i wyjaśniaj. Uważaj do kogo wysyłasz maile i nie bądź nadmiernie szczery, (co masz w zwyczaju), nie obiecuj też gruszek na wierzbie, a z drugiej strony – nie bądź łatwowierny.

Panna: wędrówka Merkurego w retro przez twój 2 dom przyniesie rozmowy na tematy z przeszłości związane z pieniędzmi. Nabiorą one intensywności między 24 września a 2 października, kiedy Merkury będzie w twoim znaku. No i dobrze, bo wreszcie załatwisz sprawy, które czekały na zmiłowanie. Możesz też pokusić się o zaplanowanie budżetu i sprawdzić, czy nie masz jakichś zaległości w rachunkach.

Waga: retrogradacja Merkurego 2022 w 1 domu to dla ciebie okazja, żeby zastanowić się, czy potrafisz za sobą stanąć i jasno wyrazić co czujesz i czego chcesz. Dla każdej zodiakalnej Wagi to wyzwanie, a Merkury sprawi, że teraz właśnie przed nim staniesz. Nie lubisz się konfrontować, ale przekonasz się, że diabeł nie jest taki straszny. Wyjdź ze swojej strefy komfortu.

Skorpion: Merkury w retrogradacji w owianym tajemnicą domu 12 spowoduje, że zajmiesz się tematami zamiecionymi pod dywan, zwłaszcza tymi, które dotyczą twoich emocji. Odkryjesz co czujesz i będą to te dobre, i te trudniejsze emocje. To może być dla ciebie oczyszczające i otwierające doświadczenie, wykorzystaj ten czas dla siebie. Kiedy kończy się retrogradacja Merkurego zwykle trzeba wrócić do bieżących spraw, które wreszcie można sprawnie załatwić.

Strzelec: podaruj sobie odpoczynek od mediów społecznościowych, bo Merkury w retrogradacji w domu 11 może spowodować tu niezły zamęt. Możesz zbyt wiele ujawnić i będą z tego kłopoty. Lepiej skoncentruj się na spotkaniach w realu z osobami o wspólnych zainteresowaniach, bo może z nich wiele wyniknąć. Zrewiduj swoje dalekosiężne plany życiowe. Czego tak naprawdę pragniesz?

Koziorożec: Merkury retrograduje w 10 domu, czyli w twoim. Zajmiesz się czymś ważnym – wartościami, którymi się kierujesz w życiu. Zdasz sobie sprawę, czy twoje cele życiowe nadal są aktualne. Rozmówisz się w miejscu pracy, a także w domu. Na razie przyszedł czas, żeby to wszystko zwerbalizować a potem będziesz działał. Jeśli zasłużyłeś na awans, a go nie dostałeś, wreszcie o tym powiesz.

Wodnik: retrogradacja Merkurego 2022 przypada na twój 9 dom, więc poczujesz jeszcze większy zew wolności niż zwykle. Jeśli ktoś będzie próbował ci ją odebrać, będzie musiał wysłuchać co o tym myślisz. Uważaj, bo może ci się wydawać, że za płotem trawa jest bardziej zielona. Nie pal za sobą mostów. Dobry czas na podróż, którą kiedyś odłożyłeś na potem lub jakiś kurs rozwojowy.

Ryby: Merkury w retrogradacji w 8 domu oznacza uświadomienie sobie najgłębszych uczuć, dotknięcie tego, co jest w podświadomości – wyparte i zapomniane, ale żywe. Twoje otoczenie może się zdziwić, kiedy wreszcie o tym powiesz. To dobry czas na rozmowę z psychoterapeutą i na pójście za tym, co nada twojemu życiu głębszego sensu i kolorytu. Możesz doczekać się wyjaśnienia spraw z przeszłości dotyczących wspólnej własności.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze