1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Nów Księżyca w Wadze i początek nowego roku numerologicznego

Nów Księżyca w Wadze i początek nowego roku numerologicznego

Nów w Wadze wprowadzi nas w nowy rok numerologiczny. (Ilustracja iStock)
Nów w Wadze wprowadzi nas w nowy rok numerologiczny. (Ilustracja iStock)
Równonoc jesienna z 22 na 23 września zrównuje noc z dniem. Słońce wkracza w znak Wagi, kończąc lato i wprowadzając nas w nowy rok numerologiczny. Jest to punkt środkowy roku astrologicznego, czas żeby zainicjować zmiany.

Nów nastąpi w niedzielę 25 września o godzinie 23.54 na 2 stopniu Wagi. Żywe staną się tematy partnerstwa, zależności, w które wchodzimy w relacjach, a także poczucia bezpieczeństwa wynikającego z bliskości z drugim człowiekiem. W czasie nadchodzącego nowiu poczujemy także, jak bardzo potrzebujemy innych i jaką wartość mają nasze związki miłosne, przyjaźnie i inne relacje.

Archetyp Wagi uczy gotowości do wchodzenia w zależności, pokazuje, że nie funkcjonujemy w świecie jak wolne elektrony, ale tworzymy złożony system relacji z innymi ludźmi.

Jak wpłynie na nas układ planet podczas nowiu w Wadze?

Nów znajdzie się w opozycji do Jowisza, podkreślając, że w relacjach chodzi o przepływ i współpracę i że równie ważna jest każda ze stron. Dobrze, jeśli troska o siebie idzie w parze z empatią okazywaną innym. Układ planet skłoni nas do poszukiwania wsparcia, a z drugiej strony zachęci do ofiarowania swojej pomoc, wiedzy, zaangażowania.

Słońce i Księżyc, tworzące nów, znajdą się w bezpośrednim sąsiedztwie Wenus i Merkurego, co ułatwi wyznania czy wyjaśnienia – w naszych relacjach mogą paść ważne słowa. Jako że Merkury znajduje się obecnie w retrogradacji, czyli w ruchu wstecznym, mogą zostać przywołane dawne sprawy. Możemy spotkać też kogoś z przeszłości, z kim łączyły nas uczucie lub relacja. Obecność nowiu w czwartym domu, a także ascendent tego układu w Raku, sprawią, że na światło dzienne wypłyną kwestie rodzinne, jak również sprawy dotyczące nieruchomości. Docenimy też głębokie poczucie przynależności, jakie daje nam najbliższa rodzina, lub za nim zatęsknimy.

Nowy rok numerologiczny. Sprawdź, co to oznacza dla twojej wibracji?

Jedynka w ósmym roku numerologicznym: pewność siebie i sukces materialny, a także wynikające z niego poczucie władzy. Wibracja ósemki specjalizuje się w obdarzaniu mocą twórczą, za sprawą której można skutecznie wpływać na rzeczywistość. Podnosi się bowiem sprawczość, łatwiej jest też oddziaływać na innych, inspirować ich i prowadzić. Zyskuje się magnetyzm i charyzmę. W ósmym roku numerologicznym możesz się poczuć panem swojego życia i czuć konstruktywną kontrolę nad swoim losem. Uważaj jednak, bo można przesadzić z chęcią dominowania nad innymi. Ósmy rok numerologiczny to doskonały czas na sprawy finansowe i awans w pracy. Pieniądze zarabia się łatwo, ale pod warunkiem że jest się odpowiedzialnym i konsekwentnym. Zagrożenia tego roku to: zbytni materializm, nieadekwatne wyrażanie złości i przecenianie swoich sił.
Ułatwienia: wewnętrzna siła i determinacja, sens sprawiedliwości, odpowiedzialność za siebie, koncentracja, równowaga.
Wyzwania: skąpstwo, gra we władzę, uczucie słabości, agresja, dominacja.

Dwójka w dziewiątym roku numerologicznym: bilans dziewięcioletniego cyklu i przygotowanie się do wyboru kierunku dalszej wędrówki. Zanim zacznie się nowy etap, potrzeba uporządkować stare sprawy, a także zakończyć wszystko, co przestało być aktualne. Dobry czas na zerwanie toksycznych relacji, niezdrowych nawyków, a także zweryfikowanie starego obrazu siebie. W dziewiątym roku nie warto ulegać sentymentom, tylko wziąć się za wielkie życiowe porządki. Może okazać się, że okoliczności nie pomagają nowym przedsięwzięciom. Sprzymierzeńcem w dziewiątym roku stają się zdolności pozazmysłowe, warto ufać swojej intuicji i przeczuciom. Korzystny czas na zgłębianie tematów metafizycznych i rozwój duchowy, a także pracę terapeutyczną. Pozytywy tego czasu to odcinanie kuponów od przeszłych dokonań i zdobytej wiedzy, a także dalekie podróże. Uwaga na depresyjne nastroje.
Ułatwienia: radość z nadchodzącej zmiany, wewnętrzna transformacja, duchowość, etyka, oczyszczanie.
Wyzwania: strach przed utratą, chaos, rozprężenie, ulotność materii, niepokój.

Trójka w pierwszym roku numerologicznym:
zobaczysz siebie oraz świat w nowym, zupełnie innym niż dotąd świetle. Po dziewiątym roku numerologicznym, który zmusił do porządków życiowych i wewnętrznych wglądów, przyszedł czas nowej energii do działania, a także niezachwianej wiary w siebie. Zbudujesz siebie na nowo. Wibracja jedynki daje silną wolę, inicjatywę, śmiałość i moc realizacji planów. To rok początku nowego cyklu, który przynosi innowacyjne pomysły i niespodziewane okazje do wdrożenia ich w życie. Liczy się to, co pionierskie i ambitne. Dobry czas, żeby zacząć pracę w innym miejscu, wystartować w nowej branży, założyć firmę, przeprowadzić się. Jeśli pragniesz objąć przywództwo, masz zielone światło, sięgaj po nie. Nie bój się zmian, przystąp do spełniania marzeń, nie czekając na lepszy czas. Uwaga na słomiany zapał i rzucanie się na zbyt głęboką wodę.
Ułatwienia: samoświadomość, wewnętrzna motywacja, miłość własna, indywidualizm, niezależność.
Wyzwania: egoizm, samotność, przecenianie własnych sił, buńczuczność, zaczynanie od zera.


Czwórka w drugim roku numerologicznym: czas bierności i poddawania się nurtowi życia. Tym rokiem numerologicznym rządzi Księżyc, który świeci światłem odbitym, sprzyjając pasywności, ale też zwracając uwagę na relacje. Wibracja dwójki sprzyja współpracy, przyjaźniom, miłości. Uda się to, czego nie robisz sam – indywidualizm mniej się teraz liczy. Łatwiej jest otrzymać pomoc i grać w duetach, procentuje myślenie w kategoriach „my”. Niezdecydowanie, zmienność, wątpliwości to również słowa kluczowe dla dwójkowego czasu. Wibracja sprzyja, żeby rozkoszować się domem, rozpoznać swoje emocjonalne potrzeby, wsłuchać się w głos duszy. Uwaga na zbytnie przewrażliwienie i oderwanie od rzeczywistości.
Ułatwienia: siła wyobraźni, intuicja, współpraca, komunikacja serca, dom.
Wyzwania: lenistwo, narzekanie, brak decyzyjności, przegrana w konfliktach, zbytnie zagłębianie się w siebie.

Piątka w trzecim roku numerologicznym: do głosu dojdzie potrzeba wyrażania siebie. Wibracja trójki oświetli cię jak blask reflektorów aktora na scenie. Nadszedł zatem czas na autoreklamę i pokazanie się szerzej publiczności, a także zadbanie o swój szeroko rozumiany wizerunek. Jeśli odważysz się pokazać prawdę o sobie i sięgniesz do pokładów kreatywności, odniesiesz sukces, i to bez większego wysiłku. W trzecim roku numerologicznym sprawy niemal same się dzieją, jeśli podejmujemy inicjatywę. Znaczenie ma moc słowa, trzeba więc uważać na to, co się werbalizuje. Warto postawić na komunikację i wykorzystać nadarzające się kontakty z ludźmi. Dobry czas na wyjazd za granicę, naukę nowych umiejętności i postawienie na swoje pasje. Uwaga na rozrzutność i zarozumiałość.
Ułatwienia: działanie, konstruktywna komunikacja, widoczność, powodzenie, atrakcyjność.
Wyzwania: język manipulacji, przesada, krytycyzm słowny, pycha, niecierpliwość.


Szóstka w czwartym roku numerologicznym: ograniczenie przyjemności i rozrywek na rzecz pracy oraz sumienności. Pomysły z poprzedniego trzeciego roku numerologicznego trzeba teraz wdrażać w życie, nastawiając się na codzienny wysiłek, niekiedy też na monotonność. Test dla samodyscypliny i obowiązkowości. Zysk przyjdzie tylko wtedy, kiedy będziesz pracowity. Wibracja czwórki obdarza jednak cierpliwością, konsekwencją, świadomością celu swojego działania i pokorą. To nie jest czas na ryzykowne kroki i szaleństwa, a raczej na akceptację faktu, że życie czasem bywa nudne. Czwarty rok numerologiczny dobrze wykorzystać na oszczędzanie i pracę bez oczekiwania na szybki spektakularny sukces. To, co teraz zaczniesz robić, będzie jednak trwałe i w przyszłości da ci poczucie stabilizacji. Sprawy miłości schodzą na drugi plan. Ale jeśli zdarzy się jakiś związek, okaże się on solidny i trwały.
Ułatwienia: struktura, dyscyplina, praktyka, wytrwałość, stabilność.
Wyzwania: osąd i potępianie, trzymanie się starych wzorców i nawyków, strach przed ubóstwem, sztywność umysłu.

Siódemka w piątym roku numerologicznym:
czas dużych zmian w życiu, zarówno w sferze uczuciowej, jak i w karierze. Być może poznasz kogoś i czeka cię emocjonujący związek, bogaty w różnorodne doświadczenia. W pracy prawdopodobny sukces związany z publicznym uznaniem. W stałych relacjach też mogą zdarzyć się ekscytacje i ożywienie. Piąty rok przynosi niespodziewane propozycje, które sprawiają, że trzeba robić wiele rzeczy naraz, ale jednocześnie nie traci się poczucia niezależności. Wibracja piątki to przygody, podróże, spontaniczne działania, zabawa. Wolność jest tu słowem kluczowym, a o spokoju można zapomnieć. Warto postawić na aktywność i otworzyć się na nowe doznania. Uwaga na niepotrzebne marnotrawienie energii i palenie za sobą mostów.
Ułatwienia: poznanie sensu wolności, wspaniałomyślność, optymizm, ciekawość, pragnienie przygód, radość.
Wyzwania: powierzchowność, samodyscyplina, równowaga między powinnościami a zabawą, kierowanie się instynktami, nieroztropność.

Ósemka w szóstym roku numerologicznym: najważniejsze będą rodzina i obowiązki związane z najbliższym otoczeniem i pomaganiem innym. Ważne staną się komfort codziennego życia i zabezpieczenie finansowe. Dobry czas na remont czy upiększenie domu, a także dbałość o własny wygląd. Związki uczuciowe, w szczególności te stałe, przeżywać będą czas harmonii i poczucia trwałości. Wibracja szóstki przynosi spełnienie w sferze seksualnej, często też zakazane romanse. Dobra aura na działalność artystyczną i społeczną. Szóstka to wibracja stabilizacji finansowej, może jednak skłaniać do nadmiernego wydawania pieniędzy. Uwaga na zdrowie i trudne wybory.
Ułatwienia: materialna moc, seksualność, piękno, harmonia, rodzina.
Wyzwania: autoagresja, zbytnie folgowanie przyjemnościom, perfekcjonizm, choroby, odpowiedzialność za innych.

Dziewiątka w siódmym roku numerologicznym: na pierwszy plan wysunie się duchowość (a nawet doznania mistyczne). Przyjmiesz filozoficzną postawę wobec życia, dzięki czemu ujrzysz sprawy z lotu ptaka, w oderwaniu od wzlotów i upadków ziemskiej egzystencji. Wibracja siódemki dystansuje wobec spraw materialnych, pozwalając dostrzec wartości duchowe. Dobry czas na przewartościowanie dotychczasowego światopoglądu czy na psychoterapię, której celem jest rozwój osobisty. Możesz zaobserwować spadek energii życiowej, będziesz bardziej skoncentrowany na swoim wnętrzu niż na zewnętrznych okolicznościach. Docenisz chwile sam na sam ze sobą, a jeśli się zakochasz, będzie to związek z przeznaczenia. Siódemka sprzyja podróżom i zgłębianiu wszelkiej wiedzy. Uwaga na nagłe rozstania i problemy z pieniędzmi.
Ułatwienia: samodzielność, samorealizacja, duchowe wglądy, medytacja, dystans wobec problemów życia codziennego, zaufanie wobec siebie.
Wyzwania: równowaga między braniem a dawaniem, izolacja, strach przed utratą, dążenie do nierealnego scenariusza wydarzeń.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze