1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Piękno i akceptacja siebie niezależnie od wieku. Projekt „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+”

Bohaterki projektu „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+”; od lewej: Lidia Popiel, Katarzyna Bonda, Asia Dyrkacz (Fot. Patrycja Toczyńska)
Pełne mocy, pasji i odwagi do realizowania swoich pasji i czerpania z życia pełnymi garściami – takie dojrzałe kobiety są wśród nas! Można się o tym przekonać, oglądając zdjęcia autorstwa Patrycji Toczyńskiej, współautorki projektu „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+”.

Na zdjęciach Patrycji Toczyńskiej widzimy piękne dojrzałe kobiety. Są wśród nich: pisarki Katarzyna Bonda i Grażyna Plebanek; Lidia Popiel – fotografka i wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej; Liana Gamcemlidze – właścicielka restauracji gruzińskich; Marta Kucińska – instruktorka jogi twarzy; Jaga Hupało – stylistka fryzur, producentka, założycielka Born to Create, Ostoi Sztuki i Kreatywnego Młynu; a także inne inspirujące kobiety w kwiecie wieku.

Jaga Hupało, jedna z bohaterek projektu „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+” (Fot. Patrycja Toczyńska)

To, co je łączy, to akceptacja swojej kobiecości i zgoda na to, aby wyglądać i czuć się tak, jak chcą, bez ulegania presji odmładzania, którą narzuca nam panujący kult młodości.

Bohaterki projektu „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+” bardzo często podejmowały ważne życiowe decyzje w późniejszym wieku, zmieniając się przy okazji zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Autorki projektu – fotografka Patrycja Toczyńska i producentka Barbara Pokora – chciały, aby jego bohaterki stały się inspiracją dla kobiet, którym doskwiera brak akceptacji siebie po czterdziestce.

Monika Gręda, jedna z bohaterek projektu „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+” (Fot. Patrycja Toczyńska)

Zaproszone do projektu kobiety zostały pokazane w sposób, który podkreśla ich indywidualizm i pozytywne szaleństwo. – Kolorowe makijaże, szalone stylizacje odzwierciedlają charakter życiowych maksymalistek – mówi Patrycja Toczyńska.
Jak rozumie ideę życiowego maksymalizmu? – More is more jest wtedy, gdy od życia chcemy więcej, kiedy dostrzegamy nasze piękno niezanikające z upływem lat – tłumaczy.

Wystawę fotografii „More Is More. Życiowe maksymalistki 45+” można oglądać od 6 do 16 października w Elektrowni Powiśle w Warszawie, a następnie od 28 października do 12 listopada w Hotelu Narvil Conference & SPA w Serocku.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze