1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Pełnia w Baranie: czas sięgania po swoje

Jesienna pełnia 9 października może ujawnić kwestie sporne - zwłaszcza w związkach, u wspólników, par i przyjaciół. (Fot. iStock)
Niezależność i osobiste cele kontra współdziałanie i pokojowe negocjacje. Podczas niedzielnej pełni na jaw wyjdą nieporozumienia, ale jest duża szansa, że je wyjaśnimy i znajdziemy rozwiązanie, w którym wygrywa każdy. 

Pełnia wydarzy się 9 października o godzinie 22.54 na 16 stopniu osi Baran – Waga. Księżyc w Baranie sprawi, że będziemy chcieli pójść nieco bezrefleksyjnie za swoimi instynktami, swoimi potrzebami, swoją wizją.

Pojawi się pragnienie, żeby poczuć się pępkiem świata i sięgnąć po swoje. Owo silne „ja” i jego nieco autorytarne argumenty przeciwstawione zostaną dążeniu do bycia razem, za czym zawsze opowiada się partnerska Waga. Słońce w tym znaku podkreśla piękno i znaczenie wzajemności, równości, wewnętrznego balansu oraz tego, co możemy doświadczyć w relacji jeden na jeden. Waga lubi związki i duety, a Baran czci niezależność i osobiste cele. W czasie między tą pełnią a nowiem, który będzie miał miejsce 25 października, sprawdzimy, jak to można połączyć.

Pełnia w Baranie - horoskop dla każdego znaku zodiaku?

Baran: to twoja pełnia wypadająca w 1 domu astrologicznym. Jeśli pochylisz się z pokorą nad sprawami relacyjnymi, które wymagają uzdrowienia, razem możecie być jeszcze bardziej produktywni. A tam, gdzie zwykle działasz w pojedynkę, okażesz się prawdziwą petardą.

Byk: październikowa pełnia aktywuje twój 12 dom, który jest obszarem duchowym, miejscem, w którym wsłuchujemy się w swoje emocje. Odkryjesz, co tak naprawdę czujesz do bliskich ci osób. Najpierw zajmiesz się swoim wnętrzem, żeby się wzmocnić a potem wniesiesz uczucia do relacji.

Bliźnięta: pełnia w 11 domu astrologicznym, skłoni cię żebyście omówiły swoje plany z ludźmi, z którymi macie wspólne cele. Nasili się wasze pragnienie poczucia więzi ze społecznością. Szczególnie satysfakcjonująca może okazać się praca zespołowa, w której pomoże Mars w waszym znaku.

Rak: obecność pełni w 10 domu astrologicznym wesprze cię w przyjęciu w pracy większej odpowiedzialności. Masz zielone światło, żeby przedstawić jakiś pomysł, projekt, plan. Im więcej będziesz mieć po swojej stronie sprzymierzeńców, tym lepiej. Silne energie Wagi przyniosą ci pomocników.

Lew: 9 dom astrologiczny aktywowany przez pełnię to temat rozwoju osobistego i dalekich podróży. W twoim otoczeniu znajdzie się ktoś, kto zechce dzielić z tobą pasje. Jeśli już taki ktoś jest w twoim otoczeniu, uknujecie śmiały plan zapisania się na kursy rozwojowe, inspirujące szkolenia lub kupicie bilety na koniec świata albo trochę bliżej.

Panna: pełnia aktywująca 8 dom astrologiczny oznacza, że w centrum twojej uwagi znajdą się pieniądze stanowiące wspólną własność. Jeśli na tym polu są jakieś niesnaski lub konflikt interesów, nieporozumienia mają szansę być rozwiązane polubownie. Możesz liczyć na pomoc finansową bliskiej osoby.

Waga: będziesz w swoim żywiole, bo pełnia znajdzie się w 7 domu astrologicznym, którego jesteś patronką. Z lubością weźmiesz po lupę swoje związki i relacje jeden na jeden. Porozmawiasz, ponegocjujesz, powyjaśniasz i ustalicie plan wspólnych działań na najbliższy czas.

Skorpion: dzięki pełni Księżyca, która wypada w twoim 6 domu astrologicznym, odmienisz swoja codzienność i rutynowe nawyki. Znajdziesz partnera do joggingu, jogi czy picia warzywnych soków. Przekonasz się, jak szybko poprawi się twoja forma fizyczna oraz samopoczucie.

Strzelec: oderwiesz się od codziennej harówki i pędu. Pełnia w 5 domu astrologicznym sprawi, że będziesz cieszył się przyjemnościami, zabawą i kreatywnością. To z pewnością muzyka dla twoich uszu, Strzelcu, bo jesteś znakiem, który bierze z życia garściami. Tym razem znajdziesz towarzysza uciech.

Koziorożec: pełnia Księżyca w 4 domu astrologicznym, odpowiadającym za życie rodzinne i sprawy związane z nieruchomościami, sprawi że zapragniesz bliskości w domowych pieleszach. Jeśli jakieś rodzinne tematy wymagają wyjaśnień czy negocjacji, nadszedł na nie dobry czas.

Wodnik: nie planuj relaksu i nic nierobienia na czas pełni w Baranie, bo jej obecność w 3 domu astrologicznym z pewnością nie da ci odpocząć. Wykorzystaj raczej ten czas na burzę mózgów, zapisywanie swoich przebłysków geniuszu i koniecznie działaj w parze. Na chwilę odstaw swój indywidualizm na boczny tor.

Ryby: pełnia Księżyca w śmiałym Baranie w 2 domu astrologicznym, w którym kryją twoje pieniądze, może sprawić, że powiesz szefowi właśnie nadszedł czas, żebyś dostała podwyżkę. Czas pełni możesz wykorzystać, żeby z bliską osobą omówić sprawy finansowe i zaplanować wspólny budżet.

Najważniejsze aspekty pełni w Baranie

Koniunkcja Słońca do Wenus w Wadze zachęca do współpracy. Jesteśmy w środku astrologicznego sezonu Wagi, która w centrum zainteresowania kładzie partnerskie relacje, jest orędowniczką spotkania się po środku, pokojowych negocjacji i działania ramię w ramię. Dlatego, mimo buńczucznych energii Księżyca w Baranie, spójrzmy kogo mamy obok i co ten ktoś nam komunikuje. Koniunkcja Wenus i Słońca skłoni nas, żebyśmy byli blisko i zrobili razem coś przyjemnego. Dobrze się składa, że sam dzień pełni przypada na niedzielę. Wenus zwłaszcza w Wadze, w której wyśmienicie się czuje, lubi rozkoszować się pięknym otoczeniem, zaznać odrobinę snobizmu, wymienić informacje o wydarzeniach kulturalnych i postawić na komfort.

Opozycja Księżyca w Baranie do Wenus w Wadze: to nieharmonijny aspekt, który w czasie pełni pełnej napięcia, może ujawnić kwestie sporne. Dotyczy to zwłaszcza związków, wspólników, par przyjaciół. Nieporozumienia mogą ujrzeć światło dzienne pod wpływem tłumionych dotąd emocji. Konflikty pojawia się tam, gdzie brakuje harmonii w dawaniu i braniu. Jeśli jedna ze stron czuje się pokrzywdzona, wykorzystywana, niesprawiedliwe traktowana, energia Barana pomoże się jej zbuntować i powiedzieć, co czuje i co zamierza z tym zrobić.
Po powiedzeniu, co czujemy i przywróceniu równowagi w relacjach, dzięki Saturnowi będziemy mogli wprowadzić nowe zasady współżycia i współdziałania. Mamy szanse skoncentrować się na wspólnych celach i wzmacnianiu zrozumienia w ramach partnerstwa, co w przyszłości przyniesie nam zyski na wielu polach.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com; astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze