1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Na tyrolskich lodowcach już można jeździć na nartach! 

(Fot. Christoph Nösig/materiały prasowe)
W ostatnich tygodniach na lodowcach w Austrii przybyło kilkadziesiąt centymetrów świeżego śniegu. Położone na wysokości powyżej 3000 m n.p.m. lodowce Kaunertal, Pitztal, Sölden, Stubai czy Hintertux już teraz zapewniają doskonałe warunki do białego szaleństwa.

Przed sezonem

Jesień na lodowcach to przede wszystkim puste stoki – przed sezonem na narty jeżdżą tylko ci, którzy naprawdę kochają białe szaleństwo. Albo trenują – w październiku i listopadzie na trasach można spotkać wiele klubów narciarskich i zawodowców przygotowujących się do sezonu.
Jesień to również okres korzystnych ofert w hotelach. A karnety narciarskie są w tym czasie dużo tańsze niż w środku sezonu.
Miłośnicy podniebnych akrobacji też mogą już zacząć ćwiczenie formy na idealnie przygotowanych snowaparkach.

(Fot. Markus Rohrbacher/materiały prasowe)

5 tyrolskich lodowców

Lodowiec Hintertux jest czynny przez cały rok, w Sölden sezon rozpoczął się 23 września, na lodowcu Stubai na nartach można jeździć od 30 września. Na Kaunertal i Pitztal wyciągi dla narciarzy ruszyły 1 października br.
Do poznania wszystkich lodowców w ciągu sezonu zachęca specjalny karnet White5. W tym sezonie działa on od 1 października 2022 r. do 15 maja 2023 r. Dzięki niemu mamy dostęp do wyciągów narciarskich na wszystkich pięciu lodowcach. Karnetu można używać przez 10 wybranych dni w całym okresie jego ważności i we wszystkich ośrodkach narciarskich na lodowcach w Sölden, Kaunertal, Pitztal, Stubai i Hintertux.

White5 jest elastyczny – można go wykorzystać we wszystkich możliwych kombinacjach – na raz, wykorzystując pojedyncze dni, w jednym, dwóch, a nawet pięciu ośrodkach. Kosztuje 542 euro dla osoby dorosłej.

Jeśli zarezerwujesz karnet online z wyprzedzeniem, możesz zaoszczędzić i nie musisz stać w kolejce do kasy. Sölden, Pitztal i Kaunertal oferują dynamiczny system wyceny skipassów online, ale im szybciej, tym taniej. Oznacza to, że ceny rosną codziennie aż do dnia jazdy na nartach, kiedy cena online zrównuje się z cennikiem. Tak więc ten, kto zrobi to szybciej – zaoszczędzi więcej.

(Fot. materiały prasowe)

Dzięki opcji gwarancji anulowania rezerwacji w wysokości trzech euro za dzień przy zakupie karnetu wielodniowego nie ma większej straty w razie nieoczekiwanego odwołania wyjazdu. Dzięki tej gwarancji niewykorzystane karnety narciarskie można zwrócić przy anulowaniu zakupu do pięciu dni przed pierwszym dniem na nartach bez podania przyczyny. Warto też wiedzieć, że sześciodniowy karnet narciarski w Sölden zakupiony online to znacznie więcej niż wstęp na stoki narciarskie: skipass obejmuje również bezpłatny wstęp do Top Mountain Motorcycle Museum i James Bond Erlebniswelt 007 Elements w okresie ważności karnetu narciarskiego.

(Fot. materiały prasowe)

Lodowcowe hotele

Narty na lodowcach to również możliwość różnorodnego zakwaterowania. Hotele są przede wszystkim doskonale dostosowane do potrzeb narciarzy. Szczególnie korzystne są tzw. pakiety lodowcowe, w cenę których oprócz udogodnień narciarskich (schowek na narty, przechowalnia butów w piwnicy narciarskiej itp.) wliczone są także np. bezpłatne stacje ładowania e-samochodów, oferty wellness i oferty wynajmu (akcesoria narciarskie, plecaki, sanki, sprzęt narciarski dla dzieci itp.). Wszystkie oferty można znaleźć na stronie: www.gletscherhotels.at

Żeby dowiedzieć więcej o samych lodowych, warto wejść na specjalną stronę: www.lodowce.tirol.at

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze