1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

NAJLEPSZE TEKSTY 2022: Wybieramy najśmieszniejsze przyrodnicze zdjęcie roku. Ogłoszono finalistów konkursu The Comedy Wildlife Photography Awards

(Fot. Alex Pansier, The Comedy Wildlife Photography Awards)
Zobacz galerię 39 Zdjęć
Oglądając zdjęcia finalistów tegorocznej edycji konkursu The Comedy Wildlife Photography Awards, trudno się nie uśmiechnąć. O to też chodziło organizatorom – od 2015 roku pokazują świat przyrody z lekkim przymrużeniem oka. Która fotografia z prezentowanych w naszej galerii zdjęć rozbawi cię najbardziej?

#NAJLEPSZE TEKSTY 2022 – tak oznaczyliśmy wybrane artykuły opublikowane w mijającym roku, które chcemy Wam, Drodzy Czytelnicy, przypomnieć, bo warto. Ich treści szczególnie zapadły nam w głowach i sercach.
Po ich opublikowaniu dostawaliśmy od Was mnóstwo słów uznania, podziękowań i komentarzy. Za wszystkie dziękujemy.

Zdjęcia zwierząt zazwyczaj sprawiają, że robi nam się cieplej na sercu. Tym razem jednak mogą wywołać salwę śmiechu. Dzikie zwierzęta uwieczniono na nich bowiem w zabawnych pozach i sytuacjach, które często do złudzenia przypominają nam sytuacje znane z z codziennego „ludzkiego życia”.

Czterdzieści zdjęć, które znalazły się w finale konkursu The Comedy Wildlife Photography Awards, zostało wybranych z tysięcy zgłoszeń nadesłanych przez profesjonalnych fotografów i amatorów fotografii przyrodniczej. Zwycięzca konkursu zostanie ogłoszony na początku grudnia – wybierze go jury złożone z zasłużonych fotografów i fotografek. W ramach konkursu zostanie przyznana również nagroda publiczności – do 27 listopada każdy może zagłosować na zdjęcie, które go rozbawiło lub… rozczuliło, bo i takie są wśród nich. Swój głos można oddać na stronie www.comedywildlifephoto.com

Pomysłodawcy konkursu The Comedy Wildlife Photography Awards, fotografowie Paul Joynson-Hicks MBE i Tom Sullam, nie tylko zapraszają do miłej zabawy, ale również rokrocznie wspierają wybrane organizacje zajmujące się ochroną przyrody. W tym roku współpracują z Whitley Fund for Nature (WFN), brytyjską organizacją charytatywną, która wspiera liderów ochrony przyrody.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze