1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Kobieta pracująca leci w kosmos! Niecodzienne obchody urodzin Ireny Kwiatkowskiej

Autorką projektu muralu przedstawiającego Irenę Kwiatkowską w roli Kobiety Pracującej jest Katarzyna Bogucka (Nioska). (Fot. materiały prasowe)
Spełnia się ostatnie marzenie Ireny Kwiatkowskiej – na muralu przedstawiającym Kobietę Pracującą niezapomniana aktorka leci na Księżyc.

„Ja jestem kobieta pracująca, żadnej pracy się nie boję” – pamiętacie to słynne zdanie? Irena Kwiatkowska stworzyła wiele wspaniałych ról, ale jedną z najbardziej lubianych zagrała w kultowym serialu „Czterdziestolatek”. Miano, którym się w nim określała, zyskało status zajęcia, którym para się w Polsce wiele kobiet. Tę ideę podchwyciła Fundacja im. Ireny Kwiatkowskiej, planując obchody jubileuszu 110. rocznicy urodzin aktorki. Chce w ten sposób otworzyć dyskusję na temat roli kobiet na rynku pracy.

Z okazji urodzin ikony polskiego kina powstanie w Warszawie mural przedstawiający Irenę Kwiatkowską. Wykonują go artystki z RedSheels według projektu znanej ilustratorki Katarzyny Boguckiej, znanej pod pseudonimem Nioska, na ścianie budynku przy ulicy Grzybowskiej 47. Skąd odniesienia do lotu w kosmos? W swoim ostatnim wywiadzie Irena Kwiatkowska wyznała, że marzy o podróży na Księżyc. Jakże można byłoby tego marzenia, choćby w takiej postaci, nie spełnić?!

Odsłonięcie muralu zaplanowano na 15 listopada na godzinę 15. Następnym punktem obchodów jubileuszu będzie spektakl w Teatrze Capitol „Kosmiczna Irena”. w którym wystąpią: Grupa MoCarta, Hanna Śleszyńska, Lucyna Malec, Jolanta Fraszyńska, Krzysztof Tyniec, żeński Kabaret Czas dla nas oraz dziecięca Grupa FIK.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze