1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Co robić, aby długo żyć w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej? Odpowiedzi szuka Chris Hemsworth

Aktor Chris Hemsworth sprawdza, co możemy robić, aby żyć długo i w dobrym zdrowiu. (Fot. materiały prasowe)
National Geographic prezentuje nowy serial dokumentalny, w którym aktor Chris Hemsworth sprawdza na własnej skórze, co możemy zrobić, aby żyć jak najdłużej w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej. Czy uda mu się znaleźć sposób na długowieczność? Odpowiedź czeka na platformie Disney+.

– Jestem teraz w całkiem niezłej formie. Wyglądam jak nieśmiertelny nordycki bóg, ale wiem, że zegar biologiczny tyka. Chcę odkryć, jak wszyscy możemy skorzystać z tajemnic prowadzenia zdrowszego i dłuższego życia. […] Przeraża mnie myśl, że nie będę mógł bawić się ze swoimi wnukami, być aktywnym i robić tych wszystkich rzeczy, które kocham. To nieustająca walka z upływającym czasem, więc trzeba ją podjąć – mówi w zwiastunie nowego serialu dokumentalnego National Geographic Chris Hemsworth.

„Bez granic z Chrisem Hemsworthem” to sześcioodcinkowy dokument, w którym światowa gwiazda kina, którą znamy z takich produkcji jak „Avengers” czy „Thor”, zabiera widzów w podróż pełną wyzwań, jednocześnie pokazując, jak wytrzymały jest ludzki organizm. Serial powstał, by zwrócić uwagę na nowatorskie badania nad długowiecznością. W każdym z odcinków aktor zgłębia coraz to nowsze sposoby walki ze starzeniem się. Jego misją jest jeszcze dokładniejsze poznanie ograniczeń ludzkiego ciała oraz znalezienie sposobów, dzięki którym wszyscy możemy jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Aby to sprawdzić i zrozumieć, Chris Hemsworth podejmuje się sześciu fizycznych i umysłowych wyzwań przygotowanych przez światowej klasy ekspertów, naukowców i lekarzy.

Każde z podejmowanych przez aktora wyzwań jest spektakularne i wyjątkowe. Obejmują one między innymi przepłynięcie ponad 240 metrów w arktycznym fiordzie z wodą ledwie przekraczającą 2 stopnie Celsjusza, wspinaczkę po 30-metrowej linie zwisającej nad kanionem czy spacer wzdłuż dźwigu na szczycie 80-piętrowego wieżowca o wysokości 274 metrów.

Za serial odpowiadają nominowany do Oscara producent i reżyser Darren Aronofsky i jego Protozoa Pictures, Nutopia oraz Wild State Chrisa Hemswortha i Bena Graysona. Dokument „Bez granic z Chrisem Hemsworthem” dostępny jest na platformie Disney+.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze