1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Piękno nie ma ram

Projekt Timeless powstał w wyniku współpracy między Porsche Centrum Poznań a Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz. Składał się z dwóch wyjątkowych części: warsztatów dla kobiet i spotkania z założycielkami marki BIZUU, twórcami kwiaciarni Kwiaty&Miut oraz projektantkami biżuterii marki YES. (Fot. Maciej Sznek – EscargoFoto)
Co się stanie, gdy w jednym miejscu spotkają się wspaniałe kobiety, pełne pasji i kreatywności? Marka Porsche postanowiła to sprawdzić, organizując wyjątkowe wydarzenie tylko dla kobiet, którego tematem przewodnim było piękno.

Kobiety mają właśnie swój czas. Po długich latach tłamszenia w stereotypach, dawno przedawnionych prawdach i nieustannie narastających mitach dotyczących naszej płci, powiedziałyśmy dość. Wyszłyśmy z cienia i postanowiłyśmy przeżyć nasze życia tak, jak nam się to podoba – na swoich zasadach. Jednocześnie zrozumiałyśmy, że w tej rewolucji potrzebujemy wsparcia innych kobiet. Kobiecej solidarności, o której głośno mówi się już od wielu lat, ale dopiero teraz tak naprawdę zaczęła ona istnieć również w praktyce. Popularne teraz kręgi kobiet, spotkania i wspólne wyjazdy mają jeden cel – obudzić na nowo poczucie tożsamości, kobiecości i wspólnoty z innymi kobietami. Mają być przestrzenią wsparcia, bliskości i opieki, pełną serdeczności, przyjaźni, zabawy, ale też zrozumienia i piękna, którego nieskończone pokłady ma w sobie każda z nas.

Idea ta jest bliska marce Porsche, która postanowiła stworzyć unikatowe wydarzenie tylko dla kobiet. Jego punktem przewodnim było piękno, a raczej przełamywanie stereotypów, które przez lata wokół piękna narastały. Tak powstał Projekt Timeless. Co działo się w jego ramach?

Projekt Timeless

Piękno nie zna ram ani ograniczeń, a sztuka, w tym użytkowa, jak odzież i samochody, może być ponadczasowa. O tym właśnie opowiadał Projekt Timeless, który składał się z dwóch wyjątkowych części: warsztatów dla kobiet i spotkania z założycielkami marki BIZUU, twórcami kwiaciarni Kwiaty&Miut oraz projektantkami biżuterii marki YES.

(Fot. Maciej Sznek – EscargoFoto)

Wydarzenie odbyło się 18 listopada na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz. Uczestniczyły w nim wyjątkowe kobiety, które postanowiły wziąć w nim udział po to, by się nawzajem wspierać, inspirować i poznawać. Spotkanie rozpoczęły warsztaty. Każda z uczestniczek miała do wyboru jedne zajęcia, których tematami były: projektowanie tkanin i ubiorów, design w kontekście projektowania oświetlenia oraz bardzo popularny ostatnio druk sitowy.

(Fot. Maciej Sznek – EscargoFoto)
(Fot. Maciej Sznek – EscargoFoto)

Po warsztatach przyszła pora na inspirujące rozmowy. Zainaugurowali je Bogumiła Jung, prorektorka ds. współpracy zewnętrznej Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu oraz Dominik Fijałkowski, Dyrektor Regionalny Porsche Inter Auto, oddział w Poznaniu. Opowiedzieli o szczegółach ich współpracy i idei, która jej przyświeca.

– Marka Porsche zrodziła się z kreatywności, pasji i marzenia Ferdynanda Porsche, który nie mogąc pozyskać idealnego dla siebie samochodu, postanowił go zbudować. Idea podążania za pasją i marzeniami jest nam wyjątkowo bliska, szczególnie wtedy, gdy okraszona dużą ilością kreatywności nabiera realnych kształtów. Ogromnie cieszy nas współpraca z tak wyjątkowym partnerem jakim jest Uniwersytet Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz. Projekt Timeless stanowi preludium dla naszych wspólnych działań, które na przestrzeni przyszłego roku będziemy mieli okazję wspólnie tworzyć – mówił Dominik Fijałkowski.

Zwieńczeniem projektu były wykłady, skupiające się wokół rozważań o pięknie. Poprowadzili je inspirujący twórcy, których łączy Poznań: Blanka Jordan i Zuzanna Wachowiak, założycielki marki BIZUU, Łukasz Marcinkowski i Radek Berenta, twórcy niezwykłej kwiaciarni Kwiaty&Miut oraz projektantki biżuterii marki YES Kasia Bukowska i Magda Dąbrowska. Podzielili się z uczestnikami wydarzenia historiami swojej drogi, którą musieli pokonać, by przekształcić marzenie w realia. Opowiadali też o inspiracji, źródle natchnienia i pasji w pracy, a także o ponadczasowości w sztuce użytkowej.

(Fot. Maciej Sznek – EscargoFoto)

Porsche to marka, która od lat wprowadza w życie nowe kategorie piękna. Przełamuje stereotypy, łączy style, nie ulega trendom, ale sama je tworzy. Idea piękna jest dla nich ważna, lubią o niej rozmawiać. I chcą do tworzenia piękna inspirować. Projekt Timeless stanowił wstęp do dalszej współpracy między Porsche Centrum Poznań, należącym do grupy Porsche Inter Auto, a Fundacją Nową Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Dzięki temu marka może korzystać z zasobów i środowiska Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze