1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Pełnia Zimnego Księżyca: tylko spokój nas uratuje

Zimny Księżyc pojawia się na niebie w momencie najgłębszej ciemności, kiedy dni są najkrótsze, a noce najdłuższe. (Fot. iStock)
Ostatnia pełnia 2022 roku wydarzy się w znaku Bliźniąt w czwartek 8 grudnia o godzinie 5.06. Układy planet wystawią na próbę naszą cierpliwość. Zamiast podążać za instynktem, wybierzmy luz.  

Nie tylko Słońce i Księżyc, które jak zwykle podczas pełni stoją naprzeciwko siebie, są bohaterami tego zjawiska astrologicznego. Jest nim także Mars w Bliźniętach, który spotka się z Księżycem, tworząc dynamiczną koniunkcję. Jako że Mars jest wojownikiem nieba, możemy poczuć chęć dochodzenia swoich racji i prawd. Za każdym razem, kiedy ta zadziorna niepodporządkowana niczemu planeta jest zaangażowana w jakiś układ na niebie, możemy spodziewać się działania pod wpływem instynktów, nieustępliwości i brawury. Podczas pełni Księżyca, kiedy emocje zwykle sięgają zenitu, zapowiadają się problemy z samokontrolą, zwłaszcza że znajdujemy się w sezonie Strzelca, który za nic ma ograniczenia i zakazy. Mogą wrócić nasze wojenki i nierozwiązane sprawy z sierpnia 2022 roku, kiedy Mars wszedł do Bliźniąt. Pamiętajmy jednak, że jeszcze nic nie jest ostateczne, bo Mars do 12 stycznia retrograduje. Lepiej niczego nie wymuszać i nie ulegać niecierpliwości oraz złości.

Spotkanie Księżyca i Marsa w znaku Bliźniąt może sprawić, że zapalnikiem stanie się komunikacja, która doprowadzi do niepotrzebnej dramaturgii. Słowna pomyłka, złośliwy komentarz, negatywna informacja zwrotna – i pojawi się napięcie, które skończyć się może awanturą. Być może na wierzch wypłyną kłamstwa, manipulacje, nieszczere intencje, a to wywoła emocjonalne reakcje, niespokojne myśli i podejrzliwość. Uważajmy jednak, bo jeszcze nie wiadomo, co jest prawdą, a co fałszem, i co tak naprawdę robić. Korzystniejsze na czas pełni są: dystans, uważność na uczucia i samorefleksja.

Zimny Księżyc pojawia się na niebie w momencie najgłębszej ciemności, kiedy dni są najkrótsze, a noce najdłuższe. To przejściowy czas, o którym mówi się, że najciemniej jest przed świtem. Ostatnia pełnia w roku to doskonała okazja na refleksję. Bliźnięta są specjalistami od myślenia, więc możemy teraz spokojnie i w dobrych proporcjach myśleć o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Czas pomyśleć o mijającym roku i zastanowić się nad tym, co udało się zrealizować, a co jeszcze przed nami – przyszłość za chwilę stanie się jaśniejsza i cieplejsza. Nawet jeśli jest nam teraz trudno, uda się przez to przejść.

Co Zimny Księżyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Konflikt nie jest ci obcy. Ty, Baranie, nie unikasz konfrontacji. Pełnia z retrogradującym Marsem w roli głównej utworzy do twojego znaku trygon i znajdzie się w twoim trzecim domu, który odpowiada za komunikację. Może okazać się, że twoje znane metody – złoszczenie się czy siłowa perswazja – nie przynoszą rezultatu. Możesz mieć wrażenie, że bez względu na to, co powiesz, zostaniesz skarcony, uciszony lub źle zrozumiany. Poświęć uwagę swojemu stylowi komunikacji. Planety namawiają cię, żebyś postąpił dokładnie odwrotnie niż zwykle.

Byk: Nade wszystko pragniesz wygody i bezpieczeństwa – jeśli zostały one ostatnio zachwiane (a mogły to zrobić tranzyty zmiennego Urana), prawdopodobnie wytrąciło cię to z poczucia równowagi, bez którego źle się czujesz. Zimny Księżyc w twoim drugim domu astrologicznym zaprasza cię do przeformułowania swojego stosunku do finansów. Może to być czas, aby porzucić frywolność w wydawaniu pieniędzy na kosztowne przyjemności i przekierować tę energię na inwestowanie w siebie i to, co naprawdę jest dla ciebie ważne? Podczas pełni zastanów się, co to jest.

Bliźnięta: Pełnia Księżyca w waszym znaku przypada na pierwszy dom astrologiczny, więc jest to moment, żeby w pełni wyrazić, jakie macie intencje i w którą stronę chcecie podążać po 12 stycznia, kiedy Mars wyjdzie z retrogradacji. Może to wymagać zdecydowanego przecięcia pępowiny z tymi częściami was, które nie pozwalają wam się rozwijać, a także relacjami z innymi, które powstrzymują was przed zrealizowaniem pełnego potencjału. Możecie mieć teraz poczucie, że walczycie o to, by być w pełni widziane, słyszane i rozumiane. Do tego potrzebne jest, żeby zerwać więzi z przeszłością i przyjąć nieznaną przyszłość. Sięgnijcie po odwagę i miejcie zaufanie, że wszystko się ułoży.

Rak: Zimny Księżyc w twoim dwunastym domu nieświadomości to zaproszenie od planet, żebyś uważnie wsłuchał się w siebie i poczuł niewygodne emocje, które tłumisz. Nie śpiesz się – po prostu poczuj to, co cię boli, nie musisz rozumieć dlaczego i kto albo co jest temu winne. Podczas tej pełni chodzi o to, żeby być uważnym na siebie i obecnym tu i teraz. Najważniejsze teraz są: współczucie sobie, miłość własna, docenienie siebie. Zapewnij sobie spokój i ciszę.

Lew: Akceptowanie czegokolwiek mniejszego i innego niż to, czego chcesz, nie jest dla ciebie łatwe, Lwie. Grudniowa pełnia Księżyca w Bliźniętach przypada na twój jedenasty dom – marzeń i nadziei, co zachęci cię do zweryfikowania swoich dążeń oraz planów. Podczas pełni powstrzymaj się od nerwowych ruchów, powściągnij swoje wygórowane ambicje i nie okazuj swego rozczarowania innymi. Spokojnie sam na sam ze sobą zastanów się, jak twoje sukcesy mają się do większego planu twojego życia. Co warto w przyszłym roku kontynuować, a co zostawić za sobą?

Panna: Być może w pracy ostatnio brak ci zapału i masz nadzieję, że do końca roku jakoś dotrwasz na autopilocie. Jednak Zimny Księżyc przypadający na twój dziesiąty dom kariery skłoni cię do poważnych rozważań na ten temat. Całkiem możliwe, że stwierdzisz, że wspinanie się na coraz wyższe szczeble wcale cię nie interesuje. Bo może po prostu chcesz poczucia bezpieczeństwa bez ciągłego udowadniania sobie i innym, ile jesteś warta i do jakich poświęceń zdolna. Może zdobywanie kolejnych poziomów nie polega na awansowaniu, ale na dostosowywaniu się do własnych wartości. Porzuć to, o czym myślisz, że powinnaś robić, i zamiast tego rób to, co cię ekscytuje.

Waga: Starannie ważysz słowa, zanim coś powiesz, a przed podjęciem decyzji analizujesz wszystkie opcje. Obecność pełni Księżyca z turbodoładowaniem Marsa w twoim dziewiątym domu może cię skutecznie namówić, żebyś w sposób szczery i otwarty powiedziała, co myślisz i czego potrzebujesz. Może trzeba będzie wyrazić swoje stanowisko, nie oglądając się na to, co na ten temat mają do powiedzenia inni. Porzuć wrodzoną dyplomację oraz przemożną chęć, by być lubianą i akceptowaną przez innych – postaw na autentyczność.

Skorpion: Zimny Księżyc znajdzie się w ósmym domu, który przynależy twojemu znakowi – to dom podświadomości i jej tajemnic. Możesz poczuć się jeszcze większym introwertykiem, niż jesteś, i mieć ochotę zapaść się w siebie. Nic w tym złego, skontaktuj się ze sobą na głębokim duchowym poziomie. Pomyśl jednak, czy nie byłoby dobrze zakomunikować, co ci w duszy gra. Pamiętaj jednak, że słowa mogą i leczyć, i ranić. Ty zazwyczaj trafiasz w sedno, wywołując szok. Zawsze jednak jesteś prawdziwy i taki bądź tym razem.

Strzelec: Relacje na celowniku – Zimny Księżyc w siódmym domu odpowiadającym za tę sferę życia skieruje twoją uwagę na bliskich ludzi. To wspaniały czas na ponowne rozpalenie romantycznej czy seksualnej iskry. Uwaga jednak, bo grudniowa pełna jest wybuchowa. Mars w Bliźniętach znajduje się w kwadraturze do twojego znaku – kłótnię może wywołać drobiazg albo niefortunne nieporozumienie, które rozpęta się w niepotrzebną aferę. Załóż, że inni robią wszystko, co w ich mocy, i zobacz, dokąd cię to zaprowadzi – nie staraj się mieć racji, tylko uważniej słuchaj i przyglądaj się drugiej stronie.

Koziorożec: Czas zadbać o siebie – to przesłanie dla ciebie od Zimnego Księżyca. Jego obecność w twoim szóstym domu sprawi, że twoje ścisłe przestrzeganie harmonogramu i jeszcze ściślejsza kontrola nad nim zaczną cię uwierać. Zapragniesz ruchów bardziej spontanicznych i przede wszystkim odpoczynku. Uspokoi cię to, że poczujesz swoją decyzyjność w tej sprawie. Cały czas to ty tu rządzisz. Być może się zezłościsz i postawisz jasne granice swoim współpracownikom czy domownikom, ale wreszcie pewne sprawy odpuścisz. Nade wszystko postaraj się zwolnić.

Wodnik: Nie jesteś osobą, która zmaga się z blokadami uniemożliwiającymi sięgnięcie po kreatywność – jesteś utalentowany, innowacyjny, pomysłowy. Ale szybko też się nudzisz. Jeśli teraz właśnie przeżywasz taki kryzys twórczy, Zimny Księżyc w piątym domu go przerwie. To dom samorealizacji, więc pełnia pomoże ci wyrazić autentycznego siebie i podzielić się ze światem swoją artystyczną wizją. Jeśli myślałeś, że życie jest zbyt oczywiste i przewidywalne, porzucisz te błędne przekonania i zaskoczysz sam siebie. Pomyśl też o zwykłej zabawie i śmiechu.

Ryby: Niech wasz dom stanie się sanktuarium spokoju i rodzinnej atmosfery. Nawet gdy ostatnio przypomina pole bitwy, sprawiając, że czujecie rozedrganie i zmęczenie, teraz właśnie niesnaski zostaną wyjaśnione i okażecie sobie, jak bardzo jesteście wrażliwe i kochające. Zimny Księżyc w czwartym domu wskazującym na korzenie rodzinne przypomni wam, jak bardzo cenicie sobie stabilizację i poczucie przynależności. Dobrze podczas tej pełni wytyczyć granice prywatności, zastanowić się, komu ufacie, a komu nie. Nie bądźcie podejrzliwe, ale ostrożny. Zaopiekujcie się też swoimi uczuciami – może podczas medytacji?

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze