1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Najważniejsze trendy 2023 roku według Pinteresta – sprawdź, co będzie modne

Najważniejsze trendy 2023 roku według Pinteresta – sprawdź, co będzie modne

Analizując aktywność użytkowników, eksperci Pinteresta przygotowują każdego roku raport, który pozwala przewidywać trendy i kluczowe zainteresowania. (Fot. iStock)
Analizując aktywność użytkowników, eksperci Pinteresta przygotowują każdego roku raport, który pozwala przewidywać trendy i kluczowe zainteresowania. (Fot. iStock)
Eksperci wizualnej wyszukiwarki inspiracji Pinterest opublikowali właśnie raport trendów na 2023 rok. Jesteście ciekawi, co będzie modne w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Zanim zobaczycie to wszędzie, zobaczcie to tutaj.

Pinterest to wizualna wyszukiwarka inspiracji, z której dziennie korzysta ponad 400 milionów osób na całym świecie. Serwis pomaga ludziom w poszukiwaniu inspiracji, planowaniu życiowych aktywności oraz zakupów. Analizując aktywność użytkowników, eksperci aplikacji każdego roku przygotowują raport, który pozwala przewidywać trendy i prognozować kluczowe zainteresowania. Warto się z nim zapoznać, bo w ciągu ostatnich trzech lat sprawdziło się aż 80 proc. z nich. Co zatem będzie modne w 2023 roku i pod jakimi hasłami szukać inspiracji? Przekonajcie się sami.

Wyzwania finansowe

Gdy koszty życia nieubłaganie rosną, świadome zarządzanie domowym budżetem staje się koniecznością. A że monitorowanie finansów nie jest najłatwiejszym zadaniem, w nadchodzącym roku priorytetem będzie nie tylko samo oszczędzanie, ale również sposób, w jaki będziemy to robić. Aby codzienna ekonomizacja życia przynosiła nam więcej satysfakcji, warto sięgnąć po różnego rodzaju wyzwania finansowe. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym. Inspiracji dostarczą hasła: „1000 savings challenge”, „bi weekly savings challenge”, „budget challenge”, „envelope challenge”, „savings” oraz „100 envelope challenge”

Rodzicielstwo neutralne płciowo

Zmieniające się normy dotyczące płci wymuszają zmianę podejścia do rodzicielstwa. Gdy coraz więcej mówi się o otwartości i tolerancji, rodzice szukają sposobów na rozmowę ze swoimi dziećmi na temat różnorodności płci, wyrażania siebie i używania zaimków. Ubiegłoroczne wyszukiwania użytkowników Pinteresta wyraźnie wskazują na chęć przełamania binarności w wychowaniu kolejnych pokoleń. W praktykowaniu rodzicielstwa neutralnego pod względem płci z pewnością pomogą takie hasła, jak: „personal pronouns flashcards”, „my self activities for kids”, „self identity art”, „gender flags” czy „unisex name”.

Analogowe hobby

W wirtualnej rzeczywistości spędzamy tyle czasu, że często zapominamy o prawdziwym świecie. Aby nie zatracić się na dobre, warto sięgnąć po analogowe hobby, np. papierowe rękodzieło, które według ekspertów Pinteresta właśnie wraca do łask i będzie hitem 2023 roku. Nasze oczy w końcu odpoczną od ekranu, umysł zazna spokoju, a nasze zdolności manualne i koncentracja osiągną wyższy poziom. Jeśli szukasz pomysłów, wpisz w wyszukiwarkę „quilling”, „origami” czy „paper mache” i zanurz się w świecie papierowych ozdób. Popularne będą też hasła: „how to make paper rings”, „origami instructions”, „paper mache furniture”, „quilling art” i „paper animals”.

Alternatywne wyrażanie siebie

Pogłębiona dyskusja na temat dobrostanu psychicznego stała się kulturowym znakiem czasów. Dzięki tej zmianie i otwartości ludzi zaczęto szukać nowych, kreatywnych możliwości wsparcia swojego zdrowia mentalnego, które wychodzą poza tradycyjną terapię – od muzyki, przez pisanie dzienników, po ekspresyjne działania artystyczne. Tym nowym sposobom pracy nad sobą oraz wyrażania swoich emocji i uczuć poświęcimy cały 2023 rok. Poza arteterapią modne będą: „writing therapy”, „expressive art therapy activities”, „music therapy”, „journal writing prompts therapy”, „art journal therapy”.

Huczne przyjęcia

Pandemia była trudnym czasem dla nas wszystkich. Teraz, gdy ograniczenia zostały zniesione i powróciła względna normalność, chcemy jak najlepiej wykorzystać obecną chwilę. Nowego znaczenia nabiorą wszelkiego rodzaju uroczystości urodzinowe i rocznicowe oraz spotkania rodzinne. W 2023 roku będziemy urządzać epickie imprezy z okazji ważnych jubileuszy oraz kamieni milowych w życiu. Bo im więcej lat, tym więcej powodów do zabawy. Hasła „birthday party ideas”, „golden anniversary party”, „anniversary cookies decorated”, „birthday party decorations” i „silver jubilee cake anniversary” z pewnością zainspirują was do tego, aby urządzić huczną uroczystość dla waszych bliskich.

Ruch pierwotny

Praca zdalna stała się stałym elementem naszego życia zawodowego. Co więcej, wiele wskazuje na to, że zostanie z nami na stałe. Warto zatem poszukać prostych sposobów walki z tzw. „technologiczną szyją”. Z racji tego, że nasze domy stały się również biurami, wzrasta popularność prostych ćwiczeń na zachowanie sprawności fizycznej. W odłożeniu telefonów na bok i nadaniu priorytetu naszej postawie pomogą wyszukiwania, takie jak: „primal movement”, „mobility stretches”, „neck hump exercises”, „knee mobility exercises” czy „hip mobility exercises”.

Rytuały prysznicowe

Masz w domu prysznic, ale marzysz o wannie? Lepiej sprawdź najnowsze trendy, który wyraźnie wskazują, że to nie długie kąpiele, a domowe rytuały prysznicowe będą w najbliższym czasie zyskiwać na popularności. I to nie tylko ze względów ekologicznych. Chodzi również o oszczędność przestrzeni. Prysznice, które przypominają SPA, zamienią codzienne mycie w niesamowicie przyjemną rutynę pielęgnacyjną. Wpisując w wyszukiwarkę „shower routine aesthetic”, „amazing showers walk in”, „shower bomb”, „home spa bathroom” czy „doorless shower ideas”, odkryjesz całą moc inspiracji.

Pielęgnacja skóry głowy

„Skinification”, czyli pielęgnacja skóry głowy, to trend, który zdominował w ostatnich latach cały sektor kosmetyczny. Przy całym stresie, który codziennie wpływa na nas od stóp do głów, nie jest to szczególną niespodzianką. Zmiana zaowocowała powstaniem szeregu nowych produktów, które zainspirowały włosomaniaczki do opracowania własnych wieloetapowych procedur pielęgnacji skóry głowy. Jeśli zdrowe włosy to dla ciebie ważna rzecz, sprawdź, co Pinterest kryje pod hasłami: „scalp massage techniques”, „clean scalp”, „scalp treatment for dry scalp”, „natural hair mask for growth”, „clean scalp build up”.

Nowe randki

Kolacja i film? To już było. Teraz wchodzimy w nową erę randkowania – np. w księgarniach czy muzeach. Przeróżnych alternatyw dla tradycyjnych spotkań szukają przede wszystkim młodsze pokolenia, ale nikt nie zabroni wypróbowania takich randek także w dojrzałych związkach. Może właśnie takie nietypowe wyjście odświeży waszą relację i przełamie rutynę? Wyjątkowych pomysłów na spędzanie czasu z drugą połówką szukajcie pod hasłami: „bookstore date”, „date picnic ideas”, „creative date night ideas”, „aquarium date”, „museum dates”.

Bez procentów

Rok 2023 przyniesie rewolucję w kwestii myślenia o alkoholu. Niezależnie od tego, czy jest to motywowane nienawiścią do stanu „dzień po”, czy nowo odkrytą miłością do smacznych napojów bez procentów, ludzie chcą pić (lub nie pić) na własnych warunkach. W nadchodzącym roku zamiast mocnych wysokoalkoholowych drinków barmani i organizatorzy wszelkich zakrapianych imprez będą przygotowywać masę mocktaili, czyli drinków bezalkoholowych lub o niskiej zawartości alkoholu. Jeśli szukasz pomysłów na takie mikstury, sprawdź hasła: „fancy non alcoholic drinks”, „mocktail bar”, „cocktail garnish ideas creative”, „fancy ice cuber” i „creative cocktails presentation”.

Uduchowione wnętrza

Vintage jest w modzie od kilku dobrych lat, jednak w nadchodzącym roku szykowne antyki – często odziedziczone po rodzicach lub dziadkach – będziemy łączyć ze stylem nowoczesnym. Odrzucimy masowo produkowane, a bardziej docenimy stare i używane przedmioty. Wszystko po to, aby nasze domy i wnętrza były wyjątkowe i nostalgiczne, wręcz uduchowione. Inspiracji dostarczą hasła: „eclectic interior design vintage”, „mixing modern and antique furniture”, „antique windows repurposed”, „maximalist decor vintage” i „antique room aesthetic”.

Gemini hair

Na sam koniec – szalony trend beauty dla tych, którzy nie boją się eksperymentować ze swoim wyglądem. Niecodzienny kolor włosów to prosty sposób na ekspresyjne wyrażanie siebie, dlatego w 2023 roku dwukolorowe fryzury zyskają na popularności bardziej niż kiedykolwiek. Szczególnie modne będzie łączenie naturalnych odcieni z jaskrawymi kolorami. Jeśli chcesz zaszaleć ze swoim wizerunkiem, ale nie wiesz, na jaki kolor się zdecydować, sprawdź inspiracje pod hasłami: „blue and black braids”, „lavender and blonde hair”, „pink and lavender hair”, „brown to pink balayage”, „multi tone hair color”.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze