1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Numerologiczna Ósemka – wolność w nieskończoności

Numerologiczna Ósemka – wolność w nieskończoności

Ósemka ma bogatą symbolikę. Od wieków była odzwierciedleniem wieczności, doskonałości, kosmicznej harmonii, obfitości. (Ilustracja: iStock)
Ósemka ma bogatą symbolikę. Od wieków była odzwierciedleniem wieczności, doskonałości, kosmicznej harmonii, obfitości. (Ilustracja: iStock)
Dla numerologicznej Ósemki nie ma nic pośredniego, interesują ją tylko skrajności. A jednak przechodzi między nimi bez szwanku. Skąd czerpie taką umiejętność – wyjaśnia Aleksandra Nowakowska we współpracy z astrologiem i ezoterykiem Piotrem Gibaszewskim.

Ósemka ma bogatą symbolikę – mówi Piotr Gibaszewski, astrolog i ezoteryk. – Od wieków była odzwierciedleniem wieczności, doskonałości, kosmicznej harmonii, obfitości. Starożytni wierzyli, że świat jest skonstruowany na bazie siedmiu sfer planetarnych. Planety w swojej naturze są zmienne, bo znajdują się w ciągłym ruchu; ich wpływy raz są silniejsze, raz słabsze, więc nie do końca można na nich polegać. Natomiast za ostatnią z planet, czyli Saturnem – jak wówczas uznawano – rozciągała się niezmienna sfera gwiazd stałych. To kraina bogów, którzy nie byli już niewolnikami planet.

Ósemka reprezentuje najwyższą mądrość, wynikającą ze znajomości przekładania praw boskich na ludzkie. Parała się już tym jej numerologiczna poprzedniczka – Siódemka – ale Ósemka rozwinęła te zdolności. To wibracja, która przynosi umiejętność panowania nad materią, ponieważ jest zdolna przekształcać skoncentrowaną energię w formę. Odpowiada za realizację ducha w świecie fizycznym. Osiem w numerologii niesie przesłanie o nieskończoności, bezczasowości, równowadze.

Numerologia i 8 – znaczenie

Wibracja numer osiem w numerologii przynosi osobom naturalny autorytet, siłę woli i umiejętności obchodzenia się z dobrami materialnymi. Numerologiczna Ósemka jest konkretna, praktyczna, umie planować i dążyć do realizacji celów. Jej atutem jest trafne i szybkie podejmowanie decyzji, które zwykle są strzałem w dziesiątkę. Jest zdyscyplinowana, w działaniu precyzyjna jak chirurg i potrafi się maksymalnie skoncentrować.

Numerologiczna Ósemka zbiera bogate żniwo, rozumiane jako skutki słów, myśli, czynów. Spłaca długi, wyrównuje zyski i straty, przyjmuje należności. Jest wytrwała, obdarzona talentami: matematycznym, organizacyjnym, administracyjnym. Potrafi spojrzeć w dal, przewidywać przyszłość, bo zna konsekwencje prawa karmy, które mówi o tym, że wszystko musi zostać wyrównane. Dlatego doskonale umie wykorzystać energię do kreowania rzeczywistości zgodnie ze swoimi życzeniami. Nie jest jednak oderwanym od rzeczywistości marzycielem numerologiczna 8 (kobieta bądź mężczyzna), wie, czego chce, i to właśnie uzyskuje w realnym wymiarze.

Według Piotra Gibaszewskiego ósemkowe myślenie jest obecne w nurtach rozwoju osobistego, reprezentowanego przez amerykańskich mówców motywacyjnych. Ludzi, którzy wyszli z biedy i poprzez doświadczanie kryzysów mogli odbić się od dna i znaleźć się na szczycie. Teraz uczą, jak swoje blizny i zranienia przekształcić w siłę oraz potęgę.

Numerologiczna Ósemka oko w oko z otchłanią

Numerologiczna Ósemka jest przepełniona symboliką mocy. Ósmy dom astrologiczny to obszar rządzony przez Plutona, władcę Skorpiona. To tajemna przestrzeń, dom magii, śmierci, wewnętrznej głębokiej transformacji, ekstremalnych emocji. – To mroczna sfera alter ego, przejście przez mrok i cień, bolesna przemiana, przeobrażenie. Energia przypominająca indyjskiego Śiwę, symbolizującego unicestwiający i odnawiający aspekt boskości – dodaje ekspert.

Dla numerologicznej Ósemki, podobnie jak dla zodiakalnego Skorpiona, nie ma nic pośredniego, interesują ją tylko skrajności. – Ludzie ósemkowi dysponują energią, która może ich wynieść na wyżyny, do sfery gwiazd, ale może też przynieść zniszczenie – wyjaśnia ekspert. – Marek Hłasko w książce „Ósmy dzień tygodnia” ukazał taki właśnie beznadziejny upadły świat. Ósemka dobrze rozumie słowa Friedricha Nietzschego, że kiedy patrzysz w otchłań, nie możesz zapominać, że otchłań również spogląda na ciebie. Jeśli idziesz przez piekło, idź szybko i się nie oglądaj. Ta wibracja zna naturę zła, ale się go nie boi, flirtuje z nim, dotyka sfer tabu. Wie, że kryzys jest wpisany w istotę egzystencji i nie przeraża jej to, wręcz odwrotnie – ciężkie chwile potrafią ją wzmocnić.

Jak dodaje astrolog, osoby urodzone w tej wibracji często doświadczają silnych procesów transformacyjnych, ale widzą w tym naturalną kolej rzeczy i nigdy się nie poddają, nie zgadzają się na rolę ofiary, nie miewają apatii. W numerologii Ósemki szukają rozwiązań, odgryzą się, uderzą, odpowiedzą, będą walczyć do ostatniego tchnienia.

Ósemka nie znosi przeciętności, szarej codzienności, stereotypów. Lubi, kiedy coś się dzieje, ale chodzi jej bardziej o przeżycia wewnętrzne, poszukiwanie sensu życia, a nie wrażeń czy przygód. Jest przeciwniczką tzw. świętego spokoju, uosobieniem pasji, pożądania, namiętności.

Wielki przypływ dla numerologicznej 8

Chociaż numerologiczna Ósemka kojarzona jest mocno z materią, to nie można w niej postrzegać wibracji ściśle materialistycznej. Owszem, świat finansów, inwestycji, zysków, zarządzania należy do niej. Ma również zdolności do interesów, zarządzania przedsięwzięciami na dużą skalę. To urodzony biznesmen, jest tam, gdzie są oznaki bogactwa. Jednak pieniądze są jej potrzebne po to, żeby czuć się wolnym. Kolejnymi cechami numerologicznej Ósemki są stanowczość, lojalność, logiczne myślenie.

– Choć Ósemka to podwojona Czwórka, będąca saturniczną wibracją oznaczającą niewdzięczną pracę, to sama Ósemka jest czymś znacznie wyższym. Mówi się, że to cyfra wielkiego przypływu (po kojarzonej z odpływem duchowej Siódemce). Zauważmy, że symbol dolara graficznie przypomina właśnie ósemkę – podkreśla Piotr Gibaszewski, dopowiadając od razu, że ta wibracja numerologiczna nie jest zakładnikiem materii, księgowym czy dyrektorem finansowym, który grzęźnie w papierach i rozliczeniach. Taki ktoś rozumie, że pieniądz jest pewnym konceptem, umową, grą.

Ósemce blisko jest do polityki i stanowisk na wysokim szczeblu. Co we władzy jest tak narkotycznego? – Poczucie sprawczości – podpowiada astrolog. – Ci, którzy sprawowali władzę, mówią, że najbardziej fascynujące jest właśnie to, że mieli wpływ na życie ludzi i na świat, że odcisnęli swoje piętno na rzeczywistości. Ósemki lubią myśleć, że są panami swojego losu. Ich styl przywództwa jest iście skorpioniczny, to zwykle szare eminencje, które bezszelestnie pociągają za sznurki.

Wibracja ta nie toleruje braku produktywności, jest do bólu konkretna. To ktoś taki, kto powie: „Weź się wreszcie w garść i nie pękaj”. Podobnie jak Skorpion, który jest znakiem o jakości stałej, Ósemka reprezentuje konsekwencję w tworzeniu, budowaniu czegoś. Nie ucieka od problemów i rzeczywistości. Numerologiczna 8 jest całkowicie obecna w tu i teraz. Akceptuje to, co jest, bo wie, że dopiero z tego miejsca można ruszyć dalej i coś zmieniać. Jest silnie skoncentrowana na działaniu – w równym stopniu w biznesie, jak i w sztuce, w filozofii, w ezoteryce.

Cieniem numerologicznej Ósemki jest jej skłonność do autorytarności i despotyzmu, może wręcz tyranizować otoczenie w domu lub pracy. Będzie wówczas lubować się w wymuszaniu posłuszeństwa. Znane są ponadto jej zazdrość, ogień wybujałej namiętności, kontrolowanie bliskich, lęk przed zdradą oraz skąpstwo.

Na pierwszy rzut oka numerologiczna Ósemka może wydać się zimna i wykalkulowana, ale to złudne wrażenie, bo jest jak ojciec, który bywa surowy, ale tak naprawdę kieruje się czułością. Pragnie dobra tych, którymi się opiekuje i nad którymi dzierży władzę. Obdarza innych poczuciem bezpieczeństwa, korzystnie jest mieć w niej obrońcę, opiekuna, protektora. W tej wibracji urodziło się sporo mistyków, przywódców duchowych.

Ósemkę cechuje moc wewnętrzna, odporność psychiczna. Chce władzy nie tylko nad rzeczywistością, ale też własnymi słabościami. Dąży do kontrolowania biegu swoich myśli i meandrów emocji, bo zna mechanizm związków przyczynowo-skutkowych. Według numerologii 8 mogłaby być adeptem klasztoru Shaolin, prastarej buddyjskiej świątyni i legendarnego ośrodka chińskich sztuk walki, z jego ścieżkami duchowymi związanymi z kontrolą umysłu i ciała. To ktoś doskonale świadom, że jego pasja musi być silniejsza niż strach przed stratą. Dobrze rozumie, że dawnym alchemikom, którzy ołów chcieli przemienić w złoto, nie chodziło o zysk, tylko o szukanie klucza do szczęścia.

Numerologiczna Ósemka mówi o alchemii duszy, alchemii serca jako przemianie cierpienia w świadomość doskonałości własnej natury. Ósemkowe są również nurty uzdrawiania, bo ta wibracja jest metaforą przekształcania podłego w szlachetne.

Piotr Gibaszewski, absolwent filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego i Studium Psychotroniki „Chiron”. Wykładowca w Studium Psychologii Psychotronicznej.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze