1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Wilczy Księżyc – emocjonalna pełnia

Pełnia Wilczego Księżyca sprawi, że pochłoną nas intensywne emocje. (Fot. iStock)
Pierwsza pełnia 2023 roku wydarzy się 7 stycznia siedem minut po północy w znaku uczuciowego Raka. Nakłoni nas do wglądu w nasze życie wewnętrzne i rodzinne relacje. Może być łzawo i sentymentalnie, ale to również dobry czas na planowanie zadań.

Pełnia na 16 stopniu osi znaków Rak – Koziorożec daje moc, by odzyskać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Otwiera na kontakt z najgłębszymi emocjami, których doświadczamy w relacjach osobistych i tych w pracy. To okazja, żeby poczuć swoją wrażliwość, kruchość, podatność na zranienia i zaakceptować swoją słabość. W tym czasie dobrze jest dostroić się do tego, co czujemy, skoncentrować się na swoich potrzebach emocjonalnych i zbadać, które z przywiązań i zależności pomagają zachować poczucie bezpieczeństwa, a które przeszkadzają w rozwoju.

Sobotnia pełnia Wilczego Księżyca, którą odczujemy już w piątek, sprawi, że pochłoną nas intensywne emocje. Wilczy Księżyc skonfrontuje nas też z lękiem – bo kiedy w styczniu głodne wilki, podchodzą do domostw w poszukiwaniu pożywienia, wyjąc, budzą strach.

Pełnia to czas opozycji Księżyca do Słońca – czas pogodzenia przeciwległych biegunów. Kiedy Rak zajmuje się sobą i interesuje go jedynie najbliższe otoczenie oraz wątek relacyjny, jego adwersarz – czyli Koziorożec – skupia się na faktach, pieniądzach, karierze. Wprawdzie w styczniu, zwłaszcza w jego pierwszej połowie, kiedy Mars i Merkury są w retrogradacji, świata nie zawojujemy, ale możemy zastanowić się nad długoterminowymi celami.

Na emocjonalne rozdygotanie pomoże zatrzymanie się na chwilę, by zaplanować coś konkretnego – to nas ugruntuje i sprawi, że odzyskamy poczucie kontroli nad rzeczywistością. Pomoże nam w tym koniunkcja Merkurego ze Słońcem w kardynalnym Koziorożcu.

Po dostrzeżeniu i uwolnieniu emocji, które wzbudzi w nas pełnia, możemy pokusić się o pragmatyzm, bo zrozumiemy, czego tak naprawdę potrzebujemy i co możemy zrobić w tym kierunku w przyszłości.

Księżyc podczas pełni utworzy sekstyl – czyli pozytywne połączenie – z Uranem, planetą buntu i elektryzujących zmian. Dzięki temu możemy wpaść na innowacyjne pomysły, jak poradzić sobie z trudnymi bieżącymi sytuacjami, które osiągnęły już punkt krytyczny. Poza tym, dzięki temu aspektowi, poczujemy się bardziej zaciekawieni życiem, bardziej otwarci na eksperymenty, a także gotowi na asertywne stawianie granic – w rodzinie i w miejscu pracy.

Jak pełnia wpłynie na poszczególne znaki zodiaku?

Baran: Wilczy Księżyc zaktywizuje twój czwarty dom życia domowego. Nadszedł czas, aby zastanowić się, w jaki sposób rodzinne wzorce z przeszłości kształtują twoje obecne życie. Uzdrowienie tego obszaru wpłynie korzystnie na twój stan emocjonalny, a co za tym idzie – na zdolność do przekształcenia swojej wizji w rzeczywistość.

Byk: Pełnia, przechodząc przez twój trzeci dom komunikacji, sprawi, że będziesz miał dużo spraw do załatwienia i dużo rozmów do przeprowadzenia. Retrogradacje planet spowodują, że będzie trzeba zająć się tematami z przeszłości, które mogą obudzić stłumione emocje. Dobrym sposobem będzie reakcja o 180 stopni inna niż dotąd. Załatw to inaczej – to cię wzmocni.

Bliźnięta: Emocjonalna pełnia, która znajdzie się w waszym drugim domu, może obudzić w was lęki finansowe. Możecie też poczuć frustrację, że zarabiacie za mało w stosunku do wysiłku, który wkładacie w pracę. Zbadajcie, co w związku z tym czujecie, a także jak się miewa wasze poczucie bezpieczeństwa materialnego.

Rak: Uważaj – to pełnia w twoim pierwszym domu. Z pewnością emocje będą intensywniejsze niż zwykle – nie chowaj się w swojej skorupie ani nie dramatyzuj. Zachowaj spokój wewnętrzny i pamiętaj, żeby nie tłumić uczuć. Otwórz się przed bliską osobą, a poczujesz się wspierany i dostrzeżony. Masz szansę doświadczyć ukojenia.

Lew: Pełnia księżyca w twoim dwunastym duchowym domu jest szansą na odpoczynek, refleksję i naładowanie baterii. Twoja aktywna natura zwycięzcy chciałaby już osiągać noworoczne cele, ale to nie jest dobry czas na podbijanie świata. Jeśli teraz skoncentrujesz się na swoim wnętrzu, zyskasz większą produktywność w nadchodzących tygodniach.

Panna: Wilczy Księżyc przemierzający twój jedenasty dom pokaże ci, jak ważne jest pielęgnowanie przyjacielskich więzi. Jeśli jednak jakieś relacje powodują, że czujesz niekomfortowe emocje, weź je pod lupę. Jeśli zdecydujesz się teraz na jakiś projekt zespołowy, najlepiej długoterminowy, poczujesz się częścią czegoś istotnego.

Waga: Ponieważ pełnia wypada w twoim dziesiątym domu kariery, na celowniku znajdzie się równowaga między pracą a życiem prywatnym. Pomyśl, czego potrzebujesz, aby lepiej ci się żyło w tych dwóch obszarach. Od tego może zależeć twój dobrostan w 2023 roku. Jeśli masz do omówienia jakieś sprawy z szefem i współpracownikami, które powodują trudne emocje, umów się na rozmowę.

Skorpion: Za sprawą Wilczego Księżyca, który odwiedzi twój dziewiąty dom przygody, będziesz miał ogromną ochotę, żeby porzucić codzienną rutynę i zająć się czymś, co cię naprawdę pasjonuje. Zaplanuj podróż i pomyśl, czy do swojego rozwoju nie są ci potrzebne jakieś szkolenia, warsztaty czy kursy. Skończ z frustracją, która wynika z nudy.

Strzelec: Pełnia, podświetlając ósmy dom tajemnic, seksu i cudzych pieniędzy, skieruje twoją uwagę na sprawy intymne i finansowe. Długo odkładana szczera rozmowa może doprowadzić do uzdrowienia relacji i wzmocnienia wzajemnego zrozumienia. Konieczne rozliczenia również przyniosą kojące rozwianie wątpliwości.

Koziorożec: Wraz z pełnią księżyca w siódmym domu partnerstwa poczujesz się zmotywowany, żeby zająć się niedomówieniami i sprawami spornymi w związku lub z partnerami biznesowymi. Pierwszeństwo będą miały tematy z przeszłości. Bez poruszenia ich nie ruszysz do przodu. Kiedy już to zrobicie, zaplanujcie najbliższą wspólną przyszłość.

Wodnik: Za sprawą Wilczego Księżyca doznasz ciekawych wglądów na temat tego, jak masz zmienić codzienną rutynę. Przekonasz się, że małe zmiany mogą przyczynić się do znacznego przypływu witalności i wewnętrznej stabilności. Jeśli myślisz o zmianie diety na zdrowszą lub o rzuceniu nałogu, właśnie teraz możesz przystąpić do działania. Pełnia w szóstym domu ci sprzyja.

Ryby: Wilczy Księżyc, aktywizując wasz piąty dom, zmotywuje was do pomyślenia, czy w wystarczający sposób wykorzystujecie swoją kreatywność i czy kroczycie ścieżką samorealizacji. Zastanówcie się również, co możecie zrobić, żeby w waszym życiu było więcej zabawy i atmosfery romansu.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com

Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze