1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Warszawa na pierwszym miejscu w rankingu European Best Destinations

Warszawa ma niezwykłą historię, a jednocześnie jest miastem dynamicznie się rozwijającym i niesamowicie nowoczesnym. (Fot. iStock)
Ponad pół miliona podróżnych ze 178 krajów zagłosowało na najlepsze europejskie destynacje. W tegorocznym konkursie pierwsze miejsce zajęła Warszawa, pokonując m.in. Ateny, Wiedeń, Pragę i Kopenhagę.

Podróżnicy ze 178 krajów wybrali 20 najlepszych europejskich miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. Na szczycie listy znalazła się Warszawa – miasto, które przełamuje wszelkie stereotypy. Stolica Polski ma niezwykłą historię, a jednocześnie jest miejscem dynamicznie się rozwijającym i niesamowicie nowoczesnym. Emanuje pozytywną energią i zachwyca. Jest piękna, zielona i otwarta dla wszystkich. Położona w sercu Europy Warszawa to idealne miejsce na weekendowy wypad z rodziną czy romantyczny pobyt. Ponadto miasto ma wiele do zaoferowania: spacer po pięknych parkach, relaks na miejskich plażach, bogatą ofertę gastronomiczną i imprezy kulturalne o każdej porze roku. Co więcej, do Warszawy można naprawdę łatwo dotrzeć, a sprawne poruszanie się po mieście ułatwia komunikacja miejska.

Do miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć w Warszawie, należy m.in. Stare Miasto, które wraz z Zamkiem Królewskim zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rynek Starego Miasta urzeka swoim pięknem i jest idealnym miejscem do poznania historii miasta, choć Warszawa ma do zaoferowania znacznie więcej. Lokacjami wartymi zobaczenia są również Pałac Kultury i Nauki oraz Łazienki Królewskie z pałacami, pawilonami i oranżeriami. Podczas pobytu warto też zaplanować sobie spacer po Krakowskim Przedmieściu i wizytę w Barbakanie, czyli historycznych fortyfikacjach, które niegdyś otaczały miasto.

Warszawa to miejsce, które zawsze tętni życiem i oferuje tysiące atrakcji: od lotu balonem po tyrolkę w jednym z miejskich parków lub rejs po Wiśle. Podróżujesz z rodziną? Koniecznie odwiedź warszawskie zoo i popływaj w Parku Wodnym Moczydło, korzystając ze zjeżdżalni, basenów ze sztuczną falą i innych atrakcji wodnych. Warszawa nie zawiedzie również miłośników dobrej kuchni, którzy uwielbiają degustować lokalne specjały. Liczne bary z jedzeniem, wspaniałe cukiernie, eleganckie restauracje i festiwale kulinarne przyprawiają o zawrót głowy. A warto dodać, że Warszawa uznawana jest za jedno z najbardziej przyjaznych weganom miast na świecie.

Ogromną zaletą Warszawy są również tereny zielone, które zajmują prawie połowę miasta. Piękne i rozległe parki zachęcają do wypoczynku, a przepływająca przez centrum Wisła jest popularnym wśród mieszkańców miejscem aktywnego wypoczynku i spotkań. Dziki brzeg rzeki jest również siedliskiem wielu gatunków ptaków i umożliwia nieskrępowany kontakt z naturą. Co więcej, Warszawa jest uważana za jedno z najbezpieczniejszych miast na wakacje w Europie. Jest trzy razy bezpieczniejsza niż Paryż i dwa razy bezpieczniejsza niż Rzym (dane Numbeo). Wydaje się, że to dobre powody, aby odwiedzić ją w 2023 roku.

Źródło: europeanbestdestination.com

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze