1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Z czego czerpać radość? Wskazówki dla każdego znaku zodiaku

(Ilustracja: iStock)
Wszystkim przydałoby się trochę więcej optymizmu, zwłaszcza podczas przedwiośnia. Ale jak to zrobić? W astrologii skłonność do patrzenia się na szklankę do połowy pełną lub pustą związana jest z jakością znaku zodiaku – kardynalną, stałą lub zmienną. Każdy ma w sobie zarówno optymistę, jak i pesymistę. Rozumiejąc jakość każdego znaku, można sięgnąć do odpowiedniej motywacji, by obudzić w sobie pozytywne patrzenie na świat i powściągnąć narzekanie i dołujące nastroje.

Znaki kardynalne: Baran, Rak, Waga, Koziorożec

Kiedy Słońce przebywa w znakach kardynalnych, zaczynają się poszczególne pory roku. Dlatego ich przedstawiciele są liderami, którzy w naturalny sposób generują innowacyjne pomysły. Z optymizmem patrzą w przyszłość, jeśli dostrzegą szansę na ustalenie nowego porządku. Ich zapał i pozytywność gasną jednak, kiedy przyjdzie im zajmować się teraźniejszością – w zależności od znaku, chwila obecna może je niecierpliwić lub przytłaczać, z czym każde na swój sposób różnie sobie radzi.

Baran

Nikt nigdy nie oskarżyłby Barana o nieśmiałość. Znany jest z dużej pewności siebie i mnóstwa optymizmu na początku nowego przedsięwzięcia. Czasem może się to nawet przerodzić w lekkomyślność i brak szerszej perspektywy. Optymizm jego jednak gaśnie, kiedy sytuacja wymaga od niego dyscypliny i cierpliwości. Lekarstwem na słomiany zapał i spadek nastroju jest dla niego koncentracja uwagi na nagrodzie. Baranie, aby twoje zaangażowanie i optymizm nie wypaliły się zbyt szybko, kiedy zaczynasz projekt, zapisz sobie wszystko, czym jesteś podekscytowany. Kiedy poczujesz, że tracisz rozpęd, zajrzysz do swoich notatek, co pozwoli ci w twoim entuzjastycznym stylu dobiec do mety. Powtarzaj sobie, że droga do osiągnięcia celu też może być ekscytująca.

Rak

Nadwrażliwość Raka jest zarówno jego błogosławieństwem, jak i przekleństwem, bo przez nią zdany jest na zmienność własnych emocji. Kiedy Rak czuje się przygnębiony, izoluje się od ludzi i staje się niekomunikatywny. Tłumi wtedy uczucia, co wpędza go w jeszcze głębszy pesymizm, stany depresyjne i płaczliwość. Raku, jeśli tylko czujesz, że pod wpływem smutku masz ochotę zaszyć się w kącie i zwinąć w kłębek pod kocem, wyjdź na świeże powietrze – nawet krótki spacer może pomóc. Dobrze byłoby, gdybyś miał przyjaciela, któremu mógłbyś mówić o tym, co czujesz. Obiektywne spojrzenie pomoże ci zrozumieć, że to zmienne emocje zabarwiają na ciemno twoją rzeczywistość. Jak mantrę powtarzaj sobie: „To ja odpowiadam za to, jak się czuję, a dziś wybieram szczęście”.

Waga

Optymizm ma we krwi, co widać po jej czarującej i uprzejmej powierzchowności. Waga lubi widzieć świat idealnym – takim, w którym nie ma konfliktów, nierówności, biedy czy brzydoty. I żyje tak, by tych aspektów nie dostrzegać, ignorując znaki ostrzegawcze, które zapowiadają problemy. Kiedy się z nimi zderzy, wszystkiego się jej odechciewa i popada w pesymistyczną apatię. Wago, w momentach kiedy spadają ci z nosa różowe okulary, ćwicz akceptację i spróbuj dotknąć to, czego się boisz. Kiedy lękasz się ciemności, zgaś światło, a przekonasz się, że ciemność ma także jasne strony. Zaakceptuj, że istnieje dobro i zło.

Koziorożec

Koziorożec jest wobec siebie bardzo krytyczny i chociaż to znak kardynalny, który ma moc ustalania nowych paradygmatów, to zdarza mu się na dłużej utkwić w jednym miejscu. Koziorożcowi trudno zostawić to, co zbudował, i to, co zapewnia mu poczucie bezpieczeństwa, ale na dłuższą metę przynosi mu to frustrację. I wtedy Koziorożec zaczyna snuć czarne scenariusze, w których główną rolę gra jego przekonanie, że jest niewystarczająco dobry, żeby sięgnąć po nowe, które na nowo rozbudzi w nim optymizm. Koziorożcu, jeśli twój realizm i praktycyzm zaczynają przeradzać się w pesymizm, przypomnij sobie o swoich sukcesach i atutach. Otocz się ludźmi, których kochasz i którzy znają ciebie na tyle dobrze, że wiedzą, jakim jesteś skarbem. I przede wszystkim kochaj siebie bez względu na wszystko.

Znaki stałe: Byk, Lew, Skorpion, Wodnik

Przychodzą na świat, kiedy aktualna pora roku trwa w najlepsze, pokazując swoje dobre strony. Niewiele ich zaskakuje i cieszą się stabilizacją. Dlatego znaki stałe lubią zamawiać zawsze taką samą kawę w ulubionej kawiarni. Są ostrożne, przez co nie wykorzystują pełni swojego potencjału, co okrada się z optymizmu.

Byk

Nie jest szczególnie znany z wesołego usposobienia, ale fakt, że nie sypie żartami jak z rękawa, nie wyklucza, że umie rozkoszować się przyjemnościami życia. Optymizm budzi się w nim, kiedy może otaczać się luksusem i żyje komfortowo. Jest wytrwały, żeby to sobie zapewnić, ale jeśli musi się w czymś ograniczać, życie traci dla niego smak i zaczyna pesymistycznie marudzić. Byku, jeśli łapią cię lęki wynikające z braku poczucia bezpieczeństwa i zaczynasz rozważać wizję bankructwa (które tak naprawdę wcale ci nie grozi), zrób następujące ćwiczenie. Podziel kartkę na trzy kolumny – najlepszy scenariusz, najbardziej prawdopodobny scenariusz i najgorszy scenariusz. Opisz swoje przewidywania, a przekonasz się, że twoje zmartwienia są na wyrost. Ćwicz odpuszczanie.

Lew

Nie ma problemu z pokładami optymizmu – typowy przedstawiciel tego znaku najczęściej ma wysoką samoocenę, a w przyszłość patrzy bez lęku. Na pewno nie martwi się na zapas, za to uwielbia i umie się bawić, bo jest towarzyski i obdarzony poczuciem humoru. Traci go jednak, gdy czuje, że jego pozycja lidera i obraz człowieka sukcesu są zagrożone. Wtedy może stać się zgorzkniałym i agresywnym pesymistą.

Lwie, miej świadomość, że inni ludzie nie żyją po to, żeby przyćmić twój blask. I jeśli ktoś nie polubi twojego zdjęcia na Instagramie, nie oznacza, że jesteś skończony. Bądź świadomy, że słonecznego światła i szczęścia wystarczy dla każdego.

Skorpion

Odczuwa intensywnie, co oznacza, że jest podatny zarówno na optymizm, jak i na pesymizm. Barwy pośrednie się dla niego nie liczą. Kiedy wygrywa optymistyczne spojrzenie na świat, Skorpion jest gotowy góry przenosić i zwykle mu się to udaje. Jednak kiedy dopada go pesymizm, staje się skryty i obsesyjny, chce wziąć odwet i ma trudności, żeby odpuścić. Skorpionie, jeśli czujesz, że wpadasz w sidła obsesji, zrób ćwiczenie oddechowe i zacznij wizualizować okoliczności, dzięki którym znajdziesz się daleko od tego, co cię obecnie pogrąża. Kiedy już się uspokoisz, zacznij planować nowe cele, które szybko cię uskrzydlą. Pamiętaj, że to ty jesteś niebem, a wszystko inne to tylko pogoda.

Wodnik

Nie ma problemu z wymyślaniem wielkich, optymistycznych wizji przyszłości, ale nie zawsze potrafi dostrzec pozytywy w teraźniejszości. Wodnik bywa cyniczny i może się zatracić w egzystencjalnych rozmyślaniach. Może utknąć w myśleniu o tym, co mogłoby zdarzyć się w idealnym świecie i zadręczać, dlaczego nie ma tego teraz. Wodniku, kiedy twoje myśli odpłyną zbyt daleko w przyszłość i złości cię stan obecny, poświęć trochę czasu na zanotowanie dziesięciu rzeczy, które lubisz w teraźniejszości. Może ci w tym pomóc ćwiczenie skanowania ciała z praktyki uważności. Powtarzaj jak mantrę: „Jestem wdzięczny za chwilę obecną i wszystko, co mi oferuje”.

Zmienne znaki: Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby

Osoby spod zmiennych znaków rodzą się wtedy, kiedy jedna pora roku przechodzi w drugą. Dlatego pożądają różnorodności i niczym tlenu potrzebują zmian i przygód. Takie podejście do życia w sposób naturalny wspiera optymizm, bo otwiera na przepływ i nowe możliwości. Czasem jednak grzeszą brakiem realizmu i kiedy rozbijają się o ziemię, narażają się na pesymizm.

Bliźnięta

Lubią, kiedy dzisiaj jest inne niż wczoraj, a jutro przynosi kolejne nowości. Chaos w ogóle im nie przeszkadza, a nawet go generują. Przez ten ciągły pęd i naturalną skłonność do powierzchowności, nie zauważają powodów do zmartwień, więc nie są pesymistyczne, ale prawdziwe odczuwanie optymizmu też im umyka. Kiedy jednego dnia wszystko jest cudowne, a drugiego beznadziejne, trudno uchwycić autentyczne uczucia. Bliźnięta, jeśli nagle zmieniacie zdanie, a wasze emocje zmieniają się jak w kalejdoskopie, zatrzymajcie się i poczujcie, jak jest naprawdę. Patrzcie głębiej.

Panna

Ma duże zaufanie do swojego intelektu i logiki, więc optymistycznie patrzy się na świat, którym to ona zarządza. Gorzej, jeśli chodzi o rozszerzanie swojego optymizmu na otoczenie, zwłaszcza na takie, którego nie można kontrolować. W byciu optymistyczną Pannie przeszkadzają także wygórowane oczekiwania wobec siebie i innych.

Panno, jeśli poczujesz, że znałaś się w spirali myśli krytyka wewnętrznego, który dołuje cię, że nie jesteś perfekcyjna, zignoruj go. Zapytaj zaufaną osobę, co myśli o twoich dokonaniach, a zapewne się uspokoisz. Pamiętaj, że skończone jest lepsze niż doskonałe i ćwicz się w odpuszczaniu kontroli.

Strzelec

To najbardziej optymistyczny znak zodiaku. Ma wrodzony talent do bycia mówcą motywacyjnym, zaszczepiającym w innych pewność, że wszystko się uda. Ale to wcale nie oznacza, że nie może paść ofiarą pesymistycznego myślenia. W przypadku Strzelca upadek z wysokiego konia może boleć.

Strzelcu, kiedy dopada cię pesymizm, możesz trudno to znosić i czuć się, jakbyś nie był sobą. To idealne momenty, byś zagłębił się w meandry swojej psychiki, bo zwykle nie masz na to czasu ani cierpliwości. Sprawdź, co jest pod spodem. Pamiętaj, że wszystko kołem się toczy.

Ryby

Nie przejmują się zbytnio przyziemnymi sprawami, co chroni je przed realizmem i pesymizmem. Kłopotów może im przysporzyć ich empatia i wrażliwość – Ryby tak mocno współodczuwają, że przejmują pesymizm innych. A że często pomagają, może im się to przytrafiać. Rybom zdarza się rozczarowywać, kiedy dopadnie je twarda rzeczywistość – wtedy na jakiś czas wpadają w pesymistyczne depresyjne nastroje.

Ryby, kiedy czujecie się źle, sprawdźcie, skąd to się bierze. Może przyjęłyście czyjeś nastawienie jako własne? A jeśli są to wasze emocje, zdecydujcie się na pracę wewnętrzną z nimi i namierzcie, co was boli.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com

Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze