1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Saturn w Rybach – zmiany na niebie i w życiu

Saturn w Rybach oznacza wiele życiowych zmian. Przeczytaj, co przyniesie twojemu znakowi zodiaku. (Fot. iStock)
Rozpoczyna się trzyletnia podróż metodycznego Saturna przez Ryby. Jakie sfery życia przez ten czas uporządkuje każdemu znakowi zodiaku?

Saturn – planeta, która konfrontuje z ograniczeniami, zmusza do krytycznego spojrzenia na świat oraz siebie, uczy odpowiedzialności, cierpliwości i dojrzałości – właśnie zmienia znak, a więc i obszar działania. Zmiany odczujemy zarówno na poziomie globalnym, jak i indywidualnym.

Przez ponad dwa ostatnie lata Saturn przemierzał znak Wodnika znanego ze swej postępowej, buntowniczej i ekscentrycznej postawy, co doprowadziło do zmiany przestarzałych idei dotyczących płci, równości i tożsamości. Wodnik zawsze skłania do tego, abyśmy się zastanowili nad tym, jak działać w imię większego dobra, i właśnie to przećwiczyliśmy podczas pandemii. Jednocześnie z jego pomocą dokonaliśmy przeglądu tego, co już nam nie służy – wiele systemów i nieaktualnych prawd się rozsypało. Wodnik łączy ponad podziałami i symbolizuje globalizację – kiedy Saturn przebywał w jego znaku, zerwały się łańcuchy dostaw i zaczęliśmy żyć bardziej globalnie. Odwiedzając kolejne znaki, z jednej strony radykalizuje ich postawy, z drugiej testuje wartości, które reprezentują, a nierzadko przynosi czegoś kres.W eterycznych i uczuciowych Rybach Saturn będzie przez trzy lata, opuści je dopiero 14 lutego 2026 roku. Podczas tej wędrówki sprawdzi, czym są prawdziwa duchowość, mistycyzm i empatia. Na poważnie zajmiemy się zdrowiem psychicznym i potrzebą współodczuwania, ponieważ dużo zapłacimy za życie w długotrwałym stresie i izolacji. Będziemy obserwować kres iluzji – tam, gdzie się łudzimy, uciekamy od rzeczywistości, kombinujemy na skróty – zostaniemy przywołani do porządku i pragmatyzmu oraz wzięcia odpowiedzialności. Dzięki temu będzie można jednak spełnić swoje sekretne wizje, od których specjalistkami są Ryby. Jeśli pożegnamy się z fantasmagoriami, Saturn wejdzie w rolę skutecznego dyrektora wykonawczego, który pomoże wcielić w życie niezrealizowane dotąd zamierzenia. Warunkiem jest bycie wiernym wewnętrznej prawdzie.

Co Saturn w Rybach przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Saturn, odwiedzając twój dwunasty dom należący do Ryb, sprawi, że priorytetowo potraktujesz swoje zdrowie psychiczne i zadbasz o spokój ducha. Jeśli brakowało ci poczucia dyscypliny w rytuałach dotyczących samoopieki, teraz będziesz ich przestrzegał. Przekonasz się, w których twoich relacjach jest empatia, a w których jej brakuje.

Byk: Po trzyletnim czasie ciężkiej pracy i przyjmowania odpowiedzialności za swoją karierę Saturn przeniesie się do twojego jedenastego domu przyjaciół i grup społecznych. Odkryjesz, że w tych sferach życia masz sporo obowiązków. Nieaktualne relacje spotka koniec i nastąpi przetasowanie sił. Nie będzie to proces bezbolesny, ale na koniec satysfakcjonujący.

Bliźnięta: Saturn w waszym dziesiątym domu kariery i wizerunku publicznego sprawi, że pójdziecie za głosem najwyższych aspiracji. Spojrzycie na waszą pracę z perspektywy większego planu. Zwykle stawiacie na elastyczność i swobodę, ale w czasie tego tranzytu w sferze zawodowej powitacie więcej stabilności i struktury. Nie martwcie się jednak – nadal będziecie w stanie wykazać się kreatywnością, tylko przestrzegając pewnej rutyny.Rak: Saturn w twoim dziewiątym domu sprawi, że będziesz na poważnie poszukiwał wyższej mądrości. Może to się przejawić podjęciem studiów albo po prostu zgłębianiem jakiejś rozwojowej dziedziny wiedzy. Nauka ta będzie wymagać systematycznych działań, a na jej drodze spotkasz ważne dla ciebie autorytety. Możesz dużo podróżować służbowo.

Lew: Saturn właśnie wkroczył do twojego ósmego domu – seksu, tajemnic, pieniędzy i wspólnych zasobów. Będziesz przez niego zachęcany do wdrażania pewnych struktur i wyznaczania granic tam, gdzie ich zwykle nie stawiasz – szczególnie jeśli chodzi o twoje finanse oraz sposób, w jaki dzielisz czas i energię z innymi. To będzie kluczowy okres dla twoich związków.

Panna: Odwiedziny Saturna w twoim siódmym domu związków i partnerstwa sprawią, że zyskasz jasność w swoich relacjach – jeśli trzeba, postawisz granice albo zakończysz pewne historie. Za sprawą tego tranzytu urzeczywistnią się twoje marzenia miłosne, ale pod warunkiem, że podejdziesz do nowych znajomości poważnie. Może to być początek długotrwałego, stabilnego związku.

Waga: Codzienne nawyki, dieta oraz organizacja pracy dostaną się pod lupę Saturna, ponieważ znajdzie się on w twoim szóstym domu. Wezwie cię do kontrolnych badań lekarskich i stałych godzin pracy. Ten tranzyt wskazuje koncentrację na zdrowiu i dobrym samopoczuciu. Będziesz miała okazję zadbać o siebie w uporządkowany i przemyślany sposób.

Skorpion: Romanse, pasje i przyjemności razem z Saturnem? Coś tu nie pasuje. Może jednak przynieść pewien pożytek. Od tranzytującego twój piąty dom Saturna otrzymasz sporą dozę zdrowego rozsądku i zyskasz rozeznanie, co tak naprawdę cię bawi. Przekonasz się, w jakim kierunku powinna rozwinąć się twoja samorealizacja.

Strzelec: Odpowiedzialność za dom i rodzinę – to szykuje ci Saturn odwiedzający twój czwarty dom. Wizyta potrwa trzy lata, dzięki czemu doświadczysz w tej sferze stabilizacji, ale również zmierzysz się z obowiązkami wobec członków rodziny. Niewykluczone: przeprowadzka, remont lub porządki w sprawach własności nieruchomości.

Koziorożec: Saturn to twój patron. W zmiennych Rybach w twoim trzecim domu komunikacji sprawi, że zyskasz na elastyczności w wyrażaniu swoich myśli, emocji i pragnień, jak również pomysłów i intelektualnych odkryć. Zrobisz to jednak w uporządkowany sposób, bo tak najbardziej lubisz. Możesz rozpocząć jakąś naukę.

Wodnik: Poczujesz ulgę, bo Saturn po ponad dwóch latach opuścił twój znak. Przez ten czas testował cię na wiele sposobów, byś pozbył się z życia wszystkiego, co już nieaktualne, ale nie obyło się bez trudności i przykrości. Całkiem jednak możliwe, że dzięki temu czujesz się bardziej sobą. Teraz przyszedł czas, żeby Saturn, przechodząc przez twój drugi dom, uporządkował finanse, wprowadzając w tę sferę życia klarowność.

Ryby: Ten tranzyt z pewnością wpłynie na was bardziej niż na kogokolwiek innego, bo będzie testował waszą tożsamość. Sprawdzicie, czy rzeczywiście podążacie za sobą i czy wasze pragnienia się nie zdezaktualizowały. Saturn zafunduje wam kontrolę rzeczywistości, sprawdzając, na ile trzymacie się ziemi. Nie przepadacie za tym, jednak to właśnie z Saturnem macie szansę zrealizować zamierzenia, a nie bujać w obłokach.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze