1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Jaka planeta jest władcą twojego znaku zodiaku?

Oto planetarne archetypy 12 znaków zodiaku. (Ilustracja: iStock)
Każdy znak ma rządzącą planetę, która wpływa na jego sposób wyrażania i daje wgląd w cechy osobowości nieodłącznie z nim związane. Znak, dzięki swojej planecie, może działać w najbardziej efektywny i korzystny sposób. Przedstawiamy planetarne archetypy 12 znaków zodiaku.

Władca Barana: Mars

Ta męska planeta odpowiada za działanie, witalność, inicjowanie, aktywność, walkę, asertywność. To rządzący Baranem wojownik Mars sprawia, że ten zawsze prze do przodu, nie oglądając się za siebie. Planeta opiekuńcza daje Baranowi zapał, siłę przebicia i żądzę podbojów. Wpływa na prostolinijność jego postępowania, gotowość stawienia czoła konfliktom i przeszkodom oraz podejmowania ryzyka. Kiedy naturalna agresja Barana zostaje świadomie ukierunkowana na zdobycie właściwego celu, rozwija się w sposób spontaniczny, zaangażowany i odważny. Cieniem Marsa są porywczość, destrukcja, brutalność i sianie zniszczenia.

Władca Byka i Wagi: Wenus

Kobieca planeta odpowiadająca za miłość, uczucia, harmonię, umiejętność dawania i brania, przyjaźń i partnerstwo. Jest uosobieniem erotyki i znamionuje pokusę, wskazuje przyjemności, którym lubimy ulegać. Wyznacza też upodobania estetyczne, określa styl. Dla zodiakalnych podopiecznych Wenus najważniejsze są relacje – dla Byka bliskie i rodzinne, dla Wagi – miłosne i partnerskie. Za jej sprawą te dwa znaki mają uprzejmą powierzchowność, są towarzyskie, kochają luksus, elegancję i dobre maniery. Mają dobry gust i podążają za wyrafinowaniem. Cieszy je wszystko, co piękne. Byk rozkoszuje się pięknem dzieł sztuki, biżuterii i pysznych posiłków. Waga kocha modę, atmosferę wernisaży i romantyczne kolacje w drogich restauracjach. Cieniami Wenus są próżność, lenistwo i infantylizm.

Władca Bliźniąt i Panny: Merkury

Młodzieńczy Merkury odpowiada za rozum i intelekt, sprawność umysłową, komunikację, taktykę, umiejętność logicznego myślenia i racjonalnego podejmowania decyzji. Reprezentuje sposób wyrażania się, ciekawość świata i chęć poznawania go, a także zdolność do nauki. Merkury w lot wszystko pojmuje i potrafi idee wcielać w czyn. Ma dar obserwacji i gromadzenia informacji. Znaki rządzone przez Merkurego wydają się improwizatorami, bo tak szybko działają, ale to dlatego, że błyskawicznie wyciągają wnioski z wychwyconych szczegółów. Panna i Bliźnięta, dzięki mocy swojego planetarnego opiekuna, są mistrzami słowa i przekazywania wiedzy. Bliźnięta są zainteresowane czystymi faktami, nie zagłębiając się w przyczynę rzeczy, Panna natomiast zawsze szuka ukrytego mechanizmu odpowiedzialnego za to, co w sposób bystry zaobserwuje. Bliźnięta sieją twórczy chaos, a Panna odzwierciedla organizacyjną naturę Merkurego. Cieniem tej planety są cwaniactwo, zakłamanie i niestałość.

Władca Raka: Księżyc

Księżyc symbolizuje świat uczuć, instynktowne reakcje i to, co nieświadome. Odpowiada za poziom empatii, emocjonalne bezpieczeństwo, umiejętność nawiązywania więzi z ludźmi i potrzebę bliskości. Określa, jakie znaczenie mają dla nas dom i rodzina. Razem z Wenus Księżyc reprezentuje w horoskopie zasadę żeńską, ale uosabia jej aspekt macierzyński. Ma też wiele wspólnego ze wspomnieniami z dzieciństwa. Dzięki opiece Księżyca Rak nosi w sobie gotowość do psychicznego otwarcia się oraz ma zaufanie do prowadzenia przez siłę wyższą. W sposób naturalny emanuje matczynymi uczuciami i wszechogarniającą opiekuńczością. Potrafi korzystać ze swojej wyobraźni i odczuwa potrzebę zbudowania rodzinnego gniazda. Cieniem Księżyca są niedojrzałość, kapryśność, słaba wola.

Władca Lwa: Słońce

Słońce uosabia główny temat życia człowieka, a także wskazuje sposób i obszar, gdzie dokonuje się największy rozwój jego osobowości. Symbolizuje drogę i cel, świadomość, kim jesteśmy i – w związku z tym – czego chcemy i po co sięgamy. Wyobraża zasadę jang, świadomość, życiową dynamikę. Razem z Marsem tworzy duet planet męskich popychający do aktywności i walczenia o swoje. Słońce jest jednak mniej wojownicze, a bardziej ojcowskie niż opiekun Barana. Daje swojemu podopiecznemu Lwu imponującą osobowość, pewność siebie, dużą żywotność, zdrową wiarę we własne siły. Słoneczny Lew promienieje ciepłem, serdecznością i wspaniałomyślnością. Jest samodzielny i kreatywny. Cieniem Słońca są pycha, arogancja i despotyzm.

Władca Skorpiona: Pluton

Pluton obdarza mocą transformacji, symbolizując mroczne bogactwo podświadomości i prasiły funkcjonujące poza moralną oceną. Reprezentuje potężne moce psychiczne, siłę sugestii, zdolności hipnotyczne i uzdrowicielskie. Jego podopiecznemu, tajemniczemu Skorpionowi, wszystko to jest bliskie. Ma olbrzymi potencjał twórczy, charyzmę, nieugiętą wolę i magnetyzm. Skorpion jak nikt inny dąży do radykalnej przemiany siebie i niejako wymusza ją na innych. Plutoniczny archetyp związany jest z władzą, kontrolą i dominacją. Również z bezsilnością, psychicznym uwikłaniem, manipulacją oraz z obsesjami. Cieniem Plutona są sadyzm, destrukcja, fanatyzm.

Władca Strzelca: Jowisz

Jowisz odpowiada za zaufanie do życia, wiarę w jego sens, ideały i wartości. Nadaje życiu rozpęd, przynosi pomyślność, szczęście oraz dobrobyt. Jest też orędownikiem rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów umysłowych. Dzięki niemu odkrywamy inne kultury, odmienne poglądy, myślimy globalnie. Mądrość, nadzieja, bogactwo i sukces też przychodzą od Jowisza. Podobnie jak optymizm i niczym nieograniczona szczodrość. Strzelec dzięki swojemu dobroczynnemu patronowi nosi w sobie silne przekonanie, że wszechświat jest miejscem nie tylko bezpiecznym, ale też szczęśliwym. Według niego istnieją sprawiedliwość, dobroć, godność i szacunek, a spełnienie jest na wyciągnięcie ręki. Cieniem Jowisza są zarozumiałość, samouwielbienie i świętoszkowatość.

Władca Koziorożca: Saturn

To dzięki Saturnowi istnieją struktury i zasady, a także trwałość, stabilność i wytrwałość. Planeta ta przynosi też wstrzymanie, izolację, granice, które są odczuwane jako mało przyjemne, ponieważ oddalają od upragnionego celu. Uczy, czym są konsekwencje. Saturn odpowiada za kryzysy i rozstania, ponieważ troszczy się, żeby sprawy miały swój koniec. Jest milczący, znamionuje wycofanie się ze świata, skłania do wewnętrznej medytacji i uporządkowania myśli. Przynosi koncentrację, kondensację oraz zobowiązania. Koziorożec, za sprawą swojego opiekuna, jest na wskroś poważny, pokorny, stawiający na umiarkowanie. Bierze odpowiedzialność za siebie i innych. Zdyscyplinowany i dojrzały dąży do bezpieczeństwa materialnego i publicznego uznania. Cieniem Saturna są bezduszność, brak poczucia własnej wartości oraz służalcza uniżoność.

Władca Wodnika – Uran

Wnosi do świata ideały francuskiej rewolucji – wolność, równość, braterstwo. Wielbi to, co w człowieku oryginalne, a priorytetem dla niego jest dążenie do niezależności i wolności osobistej – zarówno intelektualnej, psychicznej, jak i materialnej. Przynosi zaskakujące zmiany, genialne pomysły, nagłe przełomy. Ekscentryczny Wodnik – jego podopieczny – nosi w sobie ducha odkrywcy, powodowanego intuicyjnymi wglądami. Ma szósty zmysł. Nieustannie poszerza własną świadomość, jest niekonwencjonalny i skory do eksperymentowania, ale też stroniący od zobowiązań i prozy życia. Cieniem Urana są dziwactwa, zdrada i samowolność.

Władca Ryb: Neptun

Neptun rozpuszcza wszelkie granice i pozwala odbierać pozazmysłowe przekazy. Jest „kosmiczną anteną”, która odbiera sygnały z innego wymiaru. Wnosi do życia duchowość i silne przeświadczenie, że wszystko na ziemi jest manifestacją boskiej siły i należy to jedynie dostrzec. Dzięki Neptunowi mamy empatię, zdolność do poświęceń i doświadczeń mistycznych. Jest specjalistą od transcendencji. Ryby – podopieczne Neptuna – mają zdolności wizjonerskie, talent do wyczuwania, kto najbardziej potrzebuje pomoc. Szczegóły codzienności wprawdzie im umykają, ale za to cieszą się niesłychanym bogactwem wyobraźni i wielości obrazów tworzonych przez psychikę. Cieniem Neptuna są nałogi, cierpiętnictwo i zwodniczość.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze