1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Poezją można się bawić! Wisława Szymborska uhonorowana przez Lego

(Fot. iStock)
Sześć klocków Lego o wymiarach 2x4 można połączyć na 915 milionów różnych sposobów. Fani marki tworzą z Lego istne cuda, choćby takie jak zaprezentowana w Światowym Dniu Poezji figurka Wisławy Szymborskiej. Sprawdźcie, na ile przypomina słynną noblistkę.

Wiesława Szymborska zapisała się w historii nie tylko jako Literackiej Nagrody Nobla, ale również jako osoba o wielkim poczuciu humoru. Z pewnością zatem spodobałyby się jej inicjatywa firmy Lego, aby stworzyć figurkę na jej podobieństwo. Postać poetki z klocków skonstruował Łukasz Więcek z programu Lego Masters.

Uśmiechnięta figurka z burzą siwych włosów może nie przypomina do złudzenia Wisławy Szymborskiej, ale z pewnością budzi ciepłe skojarzenia. W poetyckim zestawie nie zabrakło tomiku poezji, który figurka trzyma w dłoniach i biblioteki wypełnionej książkami, które autor stworzył oczywiście z klocków Lego.

Zestaw Lego z noblistką to kolejna niespodzianka obchodów Roku Wisławy Szymborskiej, który świętujemy w 2023 roku, i dobry sposób, aby przypomnieć o poetce i jej twórczości młodszemu pokoleniu, które jej wiersze ma ostatnio szansę poznać za sprawą piosenkarki sanah.Figurka Lego Wisławy Szymborskiej zachwyciła zarówno miłośników poezji, jak i fanów klocków. Wielu z nich zaczęło szukać poetyckiego zestawu w sklepie marki. Niestety, póki co nie można go kupić, powstał w jednym egzemplarzu. Kto wie, może trafi kiedyś do Muzeum Wisławy Szymborskiej lub do parku jej imienia, który powstaje właśnie w Krakowie?

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze