1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Polski zegarek dostał Oscara designu

Zegarek Mudita Moment nagrodzony w prestiżowym konkursie Red Dot (Fot. materiały prasowe)
Zegarek Mudita Moment nagrodzony w prestiżowym konkursie Red Dot (Fot. materiały prasowe)
Minimalistyczny zegarek Mudita Moment został wyróżniony w prestiżowym konkursie Red Dot. To wyjątkowa nagroda nazywana Oscarem designu.

Red Dot to świetna nazwa dla konkursu, który wyróżnia najlepsze projekty wzornictwa przemysłowego na świecie. Czerwona kropka przykuwa uwagę w świecie, w którym – jak mogłoby się wydawać – jest już wszystko. Tymczasem do tego prestiżowego konkursu organizowanego od 1955 roku zgłasza się co roku kilka tysięcy projektantów. Ich prace ocenia jury ekspertów i wyłania spośród nich te najbardziej innowacyjne.

W tym roku nagrodę Red Dot w kategorii produktu roku przyznano polskiej marce, która stworzyła minimalistyczny zegarek Mudita Moment. To mechaniczny zegarek na rękę uniseks wyróżniający się wyjątkowo oszczędną formę i bardzo ciekawym przesłaniem. Na cyferblacie zaznaczono 15 kropek, które wraz z cichutko i płynnie przesuwającą się po cyferblacie wskazówką sekundową pomagają użytkownikowi wykonywać ćwiczenia oddechowe. To tak, jakby zegarek, który w swoim założeniu odmierza czas, skłaniał nas do bardziej świadomego, wolniejszego trybu życia.

Zegarek Mudita Moment zasilany jest energią mechaniczną nadgarstka, a także japońskim mechanizmem automatycznym. Jest przyjazny dla wegan, ponieważ wymienialne paski typu „one-click” są wykonane z tworzyw wegańskich. Zegarek Mudita Moment jest dostępny na stronie www.mudita.com i kosztuje 1399,99 zł.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze