1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Błękitny Superksiężyc, czyli pełnia w Rybach

Błękitny Superksiężyc przyniesie nam silny powiew realizmu. (Fot. iStock)
Błękitny Superksiężyc przyniesie nam silny powiew realizmu. (Fot. iStock)
W czwartek 31 sierpnia o godzinie 13:36 wyjątkowe zjawisko astrologiczne rozświetli niebo. Na drugą sierpniową pełnię duży wpływ ma Saturn i figura zwane palcem bożym. Dotknie nas realizm – sprawdzimy na ile jesteśmy samotni i czego nam brakuje, abyśmy mogli zaprojektować proces spełnienia nowych marzeń.

Pełnia wydarzy się na 7 stopniu osi Ryby – Panna. Nie będzie to zwykła pełnia, tylko Superksiężyc, co zdarza się trzy, cztery razy w roku. Taki Księżyc znajduje się blisko ziemi, dzięki czemu wydaje się jaśniejszy i większy niż podczas innych pełni. Dlaczego Błękitny? Tak określa się pełnię, która ma miejsce drugi raz w tym samym miesiącu, chociaż Księżyc wcale nie jest niebieski. Ostatnio z takim zjawiskiem mieliśmy do czynienia w październiku 2020 roku.

Mimo, że Błękitny Superksiężyc podczas pełni będzie w marzycielskich, oderwanych od rzeczywistości Rybach, odczujemy, że przygniata nas proza życia. Stanie się tak, ponieważ Księżyc znajdzie się w bezpośredniej bliskości z ziemskim Saturem – królem obowiązków i powinności. Słońce w znaku Panny podkreśli jeszcze temat pracy i służenia innym. Sprawy materialne staną w opozycji do wyśnionych ideałów i niezrealizowanych pragnień. Druga sierpniowa pełnia może się okazać z jednej strony nostalgiczna, bo przepełniona tęsknotą za tym, co niespełnione i co straciliśmy, a z drugiej zaatakuje nas realizm. Wyraźnie zobaczymy, w jakim miejscu życia jesteśmy, czego nam brak, jakie są nasze ograniczenia, na czym stoimy – to nie musi się spodobać, ale taki atak racjonalnego myślenia, może stać się miejscem, z którego odbijemy się i zaczniemy realizować zmiany. Czas pełni jest odpowiedni ,żeby je wizualizować, a wcześniej skontaktować się ze sobą w celu ustalenia, czego w istocie chcemy. Same Ryby mogłyby to utrudnić, w towarzystwie z Saturna jednak podpowiedzą, jakie kroki należy wykonać w najbliższej przyszłości, żeby marzenia stały się zrealizowanymi celami.

Silny powiew realizmu, który przyniesie nam Błękitny Superksiężyc, nie pomoże wyrażaniu uczuć. Pełnia zwykle sprzyja odczuwaniu emocji i wnoszeniu ich do relacji, tym razem będzie inaczej – zachowamy je dla siebie. Pozwolimy sobie je uświadomić, by później stały się motywatorem do działań. Możemy dojść do wniosku, że nie chcemy czuć już żalu czy skrzywdzenia, tylko iść do przodu. To dobry moment, żeby wyjść z roli ofiary. Pełnia skłoni nas do planowania przyszłości, ale jeśli ktoś do tej pory uczciwie pracował lub po prostu angażował się w określone sprawy i jest na etapie ich kończenia – będzie mógł odciąć kupony i pić szampana, by świętować sukces. Saturn bowiem zawsze nagradza trud, pot i łzy. Jeśli właśnie czekamy na efekty swoich dotychczasowych działań, mają dużą szansę się pojawić.

Pełni towarzyszyć będzie ciekawa figura astrologiczna – palec boży, na którego wierzchołku znajdzie się Księżyc z Saturnem a na ramionach Wenus i Mars. Przekonamy się, na ile jesteśmy blisko ważnych dla nas osób, a na ile czujemy się samotni. Nie unikniemy prawdy na ten temat, nie zamieciemy jej pod dywan. Usłyszymy też echa dawnych związków – wrócą wspomnienia lub osoby z przeszłości, ponieważ Wenus przebywa jeszcze w retrogradacji, podobnie jak Merkury, Saturn, Uran, Neptun i Pluton. Kiedy tak dużo planet jest w ruchu wstecznym, nie warto porywać się na nowe przedsięwzięcia, tylko kończyć dotychczasowe i robić wielkie porządki w swoich wizjach dotyczących przyszłości.

Co Błękitny Superksiężyc przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Pełnia w dwunastym domu oznacza, że nadszedł czas na relaks i regenerację sił. Super Księżyc pomoże ci skontaktować się z emocjami i pragnieniami. Zapragniesz zejść z oczu opinii publicznej. Jeśli czujesz się wypalony czy zmęczony, wycofaj się i zajmij się swoim wnętrzem. Zapisz sny lub przebłyski z nadświadomości. Dobry czas na medytację lub wizualizację najskrytszych marzeń.

Byk: Zwróć uwagę na swoich przyjaciół, sieci społecznościowe i grupy do których należysz. Pełnia w jedenastym domu sprawi, że poznasz nowych ludzi lub z dawnymi znajomymi zaczniesz wkrótce przełomowy projekt. Ranki online mogą okazać się udane. To doby czas, żebyś bez zastanawiania się nad „za” i „przeciw” wyznaczył sobie nowe szeroko zakrojone cele, rezygnując z tcyh nieaktualnych.

Bliźnięta: Błękitny Superksiężyc rzuca swój blask na twój dziesiąty dom kariery – może przynieść ci awans, nagrodę, wyróżnienie lub nową ofertę pracy. Jeśli masz sprecyzowane dalsze plany i masz od czego odcinać kupony, teraz zajdziesz daleko. Jeśli tkwisz w martwym punkcie lub pragniesz zmian, wyobrażaj sobie optymalną ścieżkę kariery – pomyśl, jakie masz nadzieje i życzenia z nią związane.

Rak: Nie ograniczaj marzeń dotyczących rozwijania pasji, nauki, rozwoju, planów wydawniczych, podróży. Dzięki pełni w dziewiątym domu możesz zapisać się na wymarzony kurs lub zarezerwować bilet lotniczy do dalekiego kraju. To dobry czas na poszerzanie horyzontów umysłowych i wyobrażanie sobie tego, co wydaje się nierealne. Nie ograniczaj się, ufaj szczęśliwej gwieździe.

Lew: Obecność pełni w ósmym domu to dobra wiadomość dla twoich finansów – jeśli czekasz na premię, przelew, rozliczenie lub decyzję o kredycie, doczekasz się. Poświęć również uwagę swoim inwestycjom, oszczędnościom i wspólnemu majątkowi. Pewne fakty na ten temat mogą wypłynąć na jaw lub wpadniesz na pomysł, jak się wzbogacić. Nie tylko finanse cię zajmą, również sfera seksu.

Panna: Sprawy partnerstwa znajdą się na pierwszym planie, bo pełnia podświetli twój siódmy dom. Dzięki Błękitnemu Superksiężycowi może nastąpić punkt zwrotny w twoim związku – wspólne zamieszkanie, oświadczyny czy inne istotne deklaracje. A jeśli jesteś singlem, możesz spotkać kogoś, z kim będzie szansa na długotrwały związek. Jeśli przeżywasz kryzys w relacji, wiele się teraz oczyści.

Waga: Być może dokańczasz duży projekt w pracy, przejmujesz więcej obowiązków, a nawet porzucasz jedną pracę, aby rozpocząć inną. Odwiedziny Superksiężyca w twoim szóstym domu to wezwanie do zachowania równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Harmonizowanie wszystkiego to twoja mocna strona, więc zapewne sobie poradzisz – wizualizuj sobie swoją idealną codzienność.

Skorpion: Romans, przyjemności, samorealizacja, płodność, zabawa – to słowa klucze dla czasu pełni w twoim piątym domu. Przesłanie od Błękitnego Superksiężyca – ciesz się życiem, czerp z niego pełnymi garściami. Być może czeka cię pozytywny zwrot wydarzeń w przebiegu miłosnej relacji albo możesz doprowadzić do końca twórczy projekt. Spełnianie kreatywnych marzeń ma zielone światło.

Strzelec: Pełnia w czwartym domu, który odpowiada za sprawy rodzinne i za nieruchomości sprawi, że właśnie tymi tematami się zajmiesz. Poczujesz na przykład, że nadchodzi czas koniecznego remontu lub przeprowadzki. Oddaj się marzeniom na ten temat, a jeśli tym już się zajmujesz, sprawy powinny sięgnąć punkt przełomowy i po pełni ruszyć pełną parą. Zajmiesz się też rodziną.

Koziorożec: Błękitny Superksiężyc ożywi twój umysł – możesz rozpocząć projekt, w którym zabłyśniesz inteligencją. Dobry czas na sprawy reklamowo-marketingowe, handlowe i szkoleniowe. Zrób sobie burzę mózgu, komunikuj się z innymi, dziel się pomysłami. Możesz poczuć chęć bliższej współpracy z ludźmi, z którymi łączą cię interesy. Wizualizuj sukces biznesowy.

Wodnik: Na horyzoncie finansowa zmiana, bo pełnia wydarzy się w twoim drugim domu, odpowiadającym za pieniądze. Podwyżka, nowy klient, intratna oferta pracy lub dodatkowe zlecenia. Strumień twoich dochodów może popłynąć szerzej lub inaczej niż dotąd. Lubisz zmiany, więc chętnie podejmiesz to wyzwanie. Jeśli masz kłopoty finansowe, wizualizuj bogactwo.

Ryby: Macie moc, Ryby, bo to wasza pełnia! Odwiedziny Błękitnego Księżyca w pierwszym domu oznaczają, że czas zająć się sobą – swoimi marzeniami i aspiracjami. Zastanówcie się, z jaką częścią waszej osobowości chcecie się pożegnać a jaką zaprosić do doświadczania życia. Poświęćcie sobie dużo uwagi i ciepłych uczuć. Doceńcie się i zróbcie dla siebie coś przyjemnego.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze