1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Znaki zodiaku – kto kontroluje, a kto odpuszcza?

Znaki zodiaku – kto kontroluje, a kto odpuszcza?

(Ilustracja: iStock)
(Ilustracja: iStock)
Każdy pragnie mieć pewną dozę kontroli, ale dla jednych oznacza to możliwość podejmowania własnych decyzji życiowych, z kolei inni mogą czuć się uprawnieni do sprawowania kontroli nad ludźmi. Przedstawiamy ranking znaków zodiaku od najbardziej do najmniej kontrolujących.

Znaki zodiaku od najbardziej do najmniej kontrolujących

Skorpion – główny rozgrywający

Największy maniak kontroli w zodiaku – nie znosi, by inni mówili mu, co ma robić. Jego zaufanie jest mocno ograniczone i jest skoncentrowany na własnych pragnieniach. Dlatego bierze sprawy w swoje ręce i kontroluje wszystko. Dąży do tego, żeby czuć, że to on ma wpływ na życie – na siebie, na innych, na układy, na finanse, na przyszłość. Pozycja inna niż rozgrywającego go nie interesuje. Najbardziej lubi pociągać za sznurki z drugiego planu. Skorpion zaciekle chroni i kontroluje to, co kocha. Ma tendencję do bycia zaborczym, ponieważ czuje, że musi być ochroniarzem osób, na których mu zależy. Odznacza się wysoką samoświadomością – tak kontroluje siebie. Wiele czuje, ale nigdy nie jest wylewny. Najlepszym sposobem na kontrolę Skorpiona jest oddanie mu władzy.

Koziorożec – odpowiedzialny autokrata

Jest najbardziej zorganizowany i zdyscyplinowany z całego zodiaku, a to już z definicji oznacza wysoką umiejętność i potrzebę kontrolowania. Sprawuje władzę nad innymi ze względu na ciężar odpowiedzialności, jaką na siebie bierze. Woli sam go dźwigać, niż oddać ster innym. Koziorożec kontroluje poprzez pilnowanie zasad i regulaminów – ma silne poczucie sprawiedliwości, lubi pouczać i moralizować. Kontrolę sprawuje z pozycji autorytetu, który zajmuje określone stanowisko i ma ważną rolę. Z natury jest autorytarny i bardzo skuteczny w kontrolowaniu. Po to stoi na czele systemu i sprawnie zarządza materią. Tak unika chaosu, którego boi się najbardziej na świecie. Chłód uczuciowy pomaga mu kontrolować własne emocje.

Lew – król jest jeden

Kontroluje rzeczywistość po to, żeby pokazać się w jak najlepszym świetle – dlatego potrzebuje czuć wpływ na otaczających go ludzi i sytuacje, w których uczestniczy. Niewiele mu umknie. Lubi błyszczeć według własnej narracji – jeśli zauważa, że to nie on jest w centrum uwagi, podejmuje duży wysiłek, żeby przekierować światła na siebie. Musi wiedzieć, co myślą o nim ludzie, dlatego ma na nich baczenie. Sprawy mają układać się tak, jak chce, żeby odpowiednio się pokazać. Jego ego nie zniosłoby, gdyby było inaczej – a tam, gdzie jest silne ego, jest kontrola. Potrafi uzależniać od siebie hojnością i wspaniałomyślnością, a także dzieleniem się swoim poziomem witalności – tak kontroluje swój dwór. Poza tym Lew zawsze chce mieć rację, a to też wymaga pilnowania okoliczności.

Baran – narwany przywódca

Z pozoru wygląda na wolnego ptaka z charyzmą, który nie ogląda się na innych, i po części jest to prawda. Jednak wychodzi z niego niezły kontroler, który musi mieć pełną władzę w sytuacjach dotyczących przywództwa i rywalizacji. Baran to urodzony lider, który jest sobą, kiedy bezpardonowo sprawuje władzę. Nie spodziewaj się, że zobaczysz Barana na tylnym siedzeniu – on czuje, że żyje, gdy ma poczucie, że siedzi za kierownicą i kiedy wydaje rozkazy innym. Ci inni mają być wykonawcami jego wizji, która prowadzi go do celu, który on wyznacza. Jeśli Baran nie znajduje się w otoczeniu konkurencyjnym, nie ma ciągot, by kontrolować ludzi. Jest zbyt popędliwy, by poświęcać swój czas na ich perspektywę. Wystrzega się nudy i stagnacji, dlatego kontroluje rzeczywistość, aby temu zapobiec.

Byk – skrupulatny księgowy

Jest znany ze swojej odporności na zmiany i już sam ten fakt czyni go kontrolerem. Jego upór, by mocno stać na bezpiecznej ziemi, jest imponujący. Jego kontrola polega na tym, że nieustannie pilnuje, by życie było przewidywalne. Ma swoje stałe rytuały i nawyki, które zawsze wykonuje w określony sposób – to daje mu poczucie kontroli nad nurtem życia. Żyje w rytm natury – jest blisko związany z jej cyklami. Jego kontrola przejawia się w dążeniu do posiadania – Byk nie jest najemcą, musi być właścicielem nieruchomości i innych materialnych dóbr. Nie jest też kandydatem na przelotne romanse – pragnie wieść życie w formalnym związku. Kontroluje bliskich mu ludzi poprzez poczucie przynależności i wspólny majątek.

Panna – dociekliwa szczególara

Panna nie jest z tych, co kontrolują ludzi i mają na ich punkcie obsesje. Ona kontroluje rzeczywistość, zauważając każdy szczegół. Jest urodzoną perfekcjonistką, dla której wszystko ma być zapięte na ostatni guzik – wtedy czuje się bezpiecznie. Jest też doskonałą organizatorką, dlatego bez problemu ogarnia nawet wielozadaniowe wyzwania. Dzięki swojej spostrzegawczości i szybkiemu myśleniu koncentruje się na efekcie, do którego dąży, cały czas zwracając uwagę na małe rzeczy. To mistrzyni osiągania wielkich celów małymi krokami. Jeśli nie wszystko jest na swoim miejscu, tak jak według niej powinno być, czuje się pozbawiona równowagi i rozdrażniona. Wtedy sama wkracza do akcji, bo nie ufa, że ktokolwiek zrobi to tak doskonale jak ona. Może kontrolować poprzez pomaganie.

Rak – manipulujący słabeusz

Żyje w rytmie swoich emocji, które z natury są zmienne i trudno poddające się kontroli. Dlatego Rak z natury nie jest dobrym kontrolerem. W życiu stawia na autentyczność w relacjach, dlatego woli, żeby ludzie, którymi się otacza, byli prawdziwi. Najlepiej się czuje, kiedy może być wyrozumiały dla ludzkich słabości i wspierający. Pielęgnuje swoje więzi, pozwalając, żeby naturalnie się zacieśniały. Jednak, kiedy traci poczucie bliskości i – co za tym idzie – poczucie bezpieczeństwa, zaczyna kontrolować, wchodząc w rolę słabszego, a nawet ofiary. Dąży do tego, żeby przywiązać do siebie obiekty swoich uczuć, pilnując, żeby miały wobec niego zobowiązania.

Bliźnięta – wykalkulowani gracze

Bliźnięta i kontrola wzajemnie się wykluczają, bo mają wmontowany system ucieczki przed zaangażowaniem. Ich dynamiczna osobowość wymusza na nich takie działania, by nigdy za niczym nie opowiedziały się do końca. Wolą, żeby to inni ponosili odpowiedzialność, by pozostać w roli kogoś nie do końca zobowiązanego. Jednocześnie wiele rzeczy je interesuje, chcą doświadczać. Ze względu na tę sprzeczną naturę łatwo im się zagubić w procesie decyzyjnym. To sprawia, że ​​nie są w stanie kontrolować wielu sytuacji i czekają, aż ktoś inny rozwiąże ich dylematy. Noszą w sobie gen niedojrzałości, za sprawą którego chcą się na kimś oprzeć i wtedy taką osobę sprytnie kontrolują.

Waga – urokliwa uwodzicielka

Jeśli Waga ma coś wspólnego z jakąkolwiek kontrolą, to tylko wtedy, kiedy włącza się w niej lęk przed byciem samej. Swoim urokiem osobistym wpływa wówczas na kogoś, z kim chce być w życiu osobistym lub zawodowym, i robi to tak przekonująco, że nie można jej odmówić. Używa do tego również intelektu i talentów dyplomatyczno-mediacyjnych. Jest miła, ale to znak kardynalny, który umie zadbać o siebie. Waga nigdy jednak nie będzie control freakiem, bo w jej naturze leżą umiar i tolerancja. Nie potrafi kontrolować czyjegoś życia (mało ją to interesuje) i wywierać presji. Jako podopieczna Wenus uważa, że życie i tak jej coś dobrego przyniesie bez jej aktywnego wysiłku.

Wodnik – skrajny indywidualista

Wodnik należy do znaków najmniej zauważających innych ludzi, bo jest skrajnie indywidualistyczny i nastawiony na siebie. Jeśli nie zwraca na nich uwagi, to jak może ich kontrolować? Można nawet powiedzieć, że ma silną alergię na wszelkie objawy kontroli. Sam reaguje na nią buntem i przekorą, więc nie wywiera presji. Po części dzieje się tak, bo jest po prostu obojętny, po części skoncentrowany na kwestiach ideowych i intelektualnych. Jedyne, nad czym ma kontrolę, to jego własny umysł – ten najbardziej go intryguje. Przy tym wszystkim Wodnik jest towarzyski i woli słuchać opinii swoich przyjaciół, niż je zmieniać. Własnych racji broni jednak jak lew.

Ryby – mistrzynie odpuszczania

Ryby są pacyfistkami, a nie wojowniczkami – nie walczą, nie wymuszają, nie zabiegają, dlatego też nie kontrolują. Za to mówią o tym, żeby zaufać nurtowi życia i sile wyższej. To one pocieszają słowami: „Zobaczysz, samo wszystko dobrze się ułoży. Poczekaj tylko chwilę”. Nie próbują niczego kontrolować, wolałyby po prostu płynąć z prądem i brać życie takim, jakim jest. Koncentrują się bardziej na doświadczaniu tego, co życie im przynosi, a nie próbują wpływać na to, jakie mogłoby być. Potrafią cieszyć się każdym drobiazgiem, nie mają wygórowanych oczekiwań. Często żyją w swoim własnym świecie, nie zwracając uwagi na to, co mówią inni ludzie.

Strzelec – wybraniec życia

Strzelec nie kocha niczego bardziej niż swojej wolności. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby nigdy nie dać się nikomu kontrolować ani przywiązać. W jego przypadku działa to też w drugą stronę – nie będzie sobie zawracał głowy, żeby kogoś skontrolować. Nie kontroluje również przejawów życia, bo uważa, że straciłoby ono swój smak i koloryt. Ile warta jest przygoda, jeśli przewidujemy jej przebieg i koniec? Strzelec ma największe zaufanie do życia i ludzi ze wszystkich znaków zodiaku – dlatego kontrola w ogóle nie leży w jego naturze. Chce po prostu, żeby każdy żył własnym życiem i był panem własnego losu. Cechują go bardzo wysoka tolerancja i optymizm.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze