1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Nerwowy nów w Skorpionie – co podpowiada ci gniew?

Nerwowy nów w Skorpionie – co podpowiada ci gniew?

Nów w Skorpionie zwiększa naszą emocjonalność i intuicyjność, pomagając stworzyć klarowną wizję przyszłości. (Fot. iStock)
Nów w Skorpionie zwiększa naszą emocjonalność i intuicyjność, pomagając stworzyć klarowną wizję przyszłości. (Fot. iStock)
Poniedziałkowy nów to test, czy pilnujemy swoich granic. Silny gniew będzie podpowiedzią, w którym miejscu zostały przekroczone. Konstruktywnie wyrażona złość stanie się drogowskazem nowego kierunku życia. Podążymy tam intuicyjnie.

Nów to spotkanie Księżyca ze Słońcem. W poniedziałek 13 listopada o godzinie 10.27 nastąpi ono na 20 stopniu Skorpiona. W noc nowiu niebo oświetlają tylko gwiazdy – to najciemniejsza faza cyklu księżycowego. Ciemność reprezentuje pustkę, z której wypływają życie i energia, ponieważ jest siedliskiem kreatywności. Kiedy zamykamy oczy, wyobraźnia rozkwita i uzyskujemy dostęp do naszych wewnętrznych światów. Dlatego ta faza Księżyca to zawsze szansa, żeby zasiać nasiona intencji nowego początku.

Transformacyjna moc Skorpiona – pana ciemności

Nów w Skorpionie zwiększa naszą emocjonalność i intuicyjność, pomagając stworzyć klarowną wizję przyszłości. Skorpion – władca nieświadomości – wydobywa ukryte wzorce postępowania i niespełnione pragnienia, by zdefiniować prawdę, którą chcemy żyć. Dlatego nów w Skorpionie to dobry czas, żeby wyrazić to, czego chcemy, i uświadomić sobie, na co jesteśmy gotowi, żeby zacząć działać. Mamy na to dwa tygodnie, do pełni w tym samym znaku, która nazywana jest żałobną – przygotowuje bowiem na czas zimy, kiedy żyjemy z tego, co wykreowaliśmy i zebraliśmy. Nie działamy już na najwyższych obrotach, tylko korzystamy z tego, co wcześniej wprawiliśmy w ruch. Jednakże druga połowa listopada to jeszcze czas najpierw na odrzucenie tego, co zbędne i przeterminowane, a potem na jasne wyrażanie swoich preferencji i życzeń, inicjatywę, śmiałe ruchy, zmianę kierunku.

Wybuchowa energia Marsa i Urana – pary buntowników

W zainicjowaniu zmiany pomogą nam – w swoim zuchwałym, bezpardonowym stylu – układy planet towarzyszące poniedziałkowemu nowiu. Są wybuchowe po to, żebyśmy zezłościli się na to, czego już nie chcemy – co już nas niecierpliwi i denerwuje. Słońce i Księżyc znajdą się obok Marsa, również w Skorpionie – tradycyjnego władcy tego znaku – co doda intensywności. Możemy czuć narastającą frustrację lub niepokój. Emocje te pokażą miejsca, w których pozwoliliśmy na naruszenie granic. Granice i gniew są ze sobą powiązane – kiedy ktoś przekracza nasze granice lub mamy problem z ich wyznaczeniem, czujemy złość. Kiedy nie wyznaczamy granic, nie szanujemy tego, kim jesteśmy, i nie chronimy życia, które tworzymy. Podczas nowiu zastanówmy się, w którym momencie nie dopilnowaliśmy naszych granic. Tu znajduje się jakiś stary wzorzec, który już nam nie służy.

Znajdujący się w opozycji do nowiu i Marsa Uran – planeta zmian – namówi nas do buntu. Uran patronuje życiowym przełomom, a te zazwyczaj poprzedzają załamania. Tak może stać się w drugiej połowie listopada – możemy doświadczyć mocnych emocji, które podpowiedzą, jakich okoliczności już nie chcemy w życiu. Uran emanuje kreatywną energią, która pobudza wizje.

Kiedy uporamy się już z wyznaczeniem granic na nowo i emocjami, które temu towarzyszą, poczujemy chęć, by tworzyć na nowo. Skorpion przypomina, że – poprzez energetyczną intencję i koncentrację myśli – jesteśmy twórcami naszej rzeczywistości. W chwili wkraczania na nową ścieżkę potrzebujemy przede wszystkim zaufania do swojej intuicji i połączenia się z tym, co większe niż nasz zalękniony umysł. Wtedy można odkryć wyższy sens swojego życia. Skorpion nigdy nie zadowala się małym i tego od niego podczas poniedziałkowego nowiu możemy się nauczyć.

Co wybuchowy nów w Skorpionie przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Odwiedziny tak mocno energetyzującego nowiu w ósmym domu seksu i wspólnych zasobów materialnych zwiastują, że możesz na nowo ustalić: z jednej strony definicję intymności, a z drugiej – inaczej zarządzić pieniędzmi w związku, rodzinie lub biznesie. Może nie obyć się bez kłótni.

Byk: Zapowiada się rewolucja w związkach. Nów w Skorpionie w siódmym domu partnerstwa może sprawić, że zdecydujesz się na radykalny krok – złożysz długoterminową obietnicę lub podejmiesz decyzję, że każdy powinien pójść swoją drogą. Jeśli nie, wykorzystaj ten czas na ważne wyjaśnienia.

Bliźnięta: Poczujecie ożywczą produktywność, chociaż trudno wam się będzie skoncentrować na jednym zadaniu. Księżyc w nowiu w domu pracy codziennej namówi was, żebyście postawiły granice, ustalając grafik swoich zajęć. Zapragniecie realizacji projektów, które wyzwolą waszą kreatywność.

Rak: Nów w Skorpionie, choć ma ciężką, intensywną energię, namówi cię na to, żebyś poczuł lekkość bytu. Odwiedziny Księżyca w piątym domu zabawy, romansów i samorealizacji skłonią cię, żebyś wreszcie zadbał o to, by w twoim życiu było więcej radości. Dobry czas na nagłe zakochanie się.Lew: Księżyc w nowiu wpłynie na twoje życie rodzinne, ponieważ zaktywizuje czwarty dom astrologiczny. Spodziewaj się ważnych dyskusji, a nawet stawiania spraw na ostrzu noża. Jeśli planujesz przeprowadzkę, teraz nadchodzi idealny czas, żeby o niej zadecydować.

Panna: Mile widziane są teraz dla ciebie wszelkie burze mózgów. Tak silny nów w trzecim domu komunikacji to okazja, żeby podjąć jakąś inicjatywę związaną z pisaniem, edukacją, reklamą, handlem. Im więcej rozmów, tym lepsze efekty wspólnych ustaleń. Możesz rzucić dotychczasowe zajęcie.

Waga: Nowa oferta pracy, podwyżka, lukratywny klient? Co ty na to, Wago? Dostaniesz od Księżyca taki prezent, jeśli masz uporządkowane tematy swoich zarobków – do tego skłoni cię nów podczas tranzytu przez drugi dom odpowiadający za finanse. Postaw granice w tej sferze życia.

Skorpion: To twój nów i twój przełom! Pożegnaj się z tym, co stare i nieaktualne, a Księżyc w pierwszym domu otworzy ci drzwi do realizacji największych osobistych celów i pragnień. Zaczniesz z impetem realizować swoje nowe plany dzięki temu, że na nowo uświadomisz sobie, czego chcesz.Strzelec: Zajmij się swoją kondycją psychiczną – odpuść, wrzuć na luz, zrelaksuj się. Obecność uranicznego nowiu w dwunastym domu może zdestabilizować twój układ nerwowy – będziesz potrzebował wyciszenia. To nie twoje klimaty, więc całkiem możliwe, że będziesz poirytowany.

Koziorożec: Listopadowy nów w jedenastym domu kontaktów społecznych namówi cię, żebyś wyszedł z ukrycia i zaistniał wśród przyjaciół lub w mediach społecznościowych. Czekają cię niespodziewane spotkania towarzyskie i randki online. Zastanów się, czy ktoś nie przekracza twoich granic.

Wodnik: Nów w Skorpionie namówi cię do samorefleksji na temat ambicji zawodowych i ścieżki kariery. Zapragniesz zmiany w tym obszarze życia, bo nów podkręcony przez twojego planetarnego władcę – Urana – pokaże ci dobitnie kres twoich różnych przedsięwzięć. Otwórz się na nową pracę.

Ryby: Zachowajcie otwarty umysł i nie zadowalajcie się byle czym. Tranzyt tak silnego nowiu w Skorpionie w twoim dziewiątym domu, odpowiadającym za życiową ekspansję, nie pozostawi w uśpieniu twoich najskrytszych pragnień. Pomyśl, która sfera twojego życia potrzebuje zmiany przez duże Z.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze