1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Najlepsze zodiakalne pary – dopasowania według żywiołów

Najlepsze zodiakalne pary – dopasowania według żywiołów

(Fot. red-feniks/Getty Images)
(Fot. red-feniks/Getty Images)
Koziorożec przy Baranie może się dowiedzieć, na czym polega prawdziwa, a nie udawana pewność siebie. Skorpion w parze z Panną może stać się mniej podejrzliwy, ona zaś – mocniejsza psychicznie. Carolyne Faulkner w nowej książce „Znaki miłości” przedstawia potencjał rozwojowy par dobranych według żywiołów wody, ognia, powietrza i ziemi. Sprawdź, jakie zodiaki tworzą najlepsze związki.

Strzelec i Rak – ogień i woda

Początek ich znajomości może przypominać ekspresyjną salsę – emocjonalność Raka i wybuchowość Strzelca stanowią bowiem niebezpieczną mieszankę. Jeśli jednak Rak w tej relacji nie obrazi się za bezpardonowość Strzelca, a ten nie przestraszy, że straci niezależność przy łaknącym bliskości Raku – mają szansę pozostać wyjątkową parą. To połączenie ognia i wody z potencjałem do transformacji na głębszym poziomie.

Rak u boku Strzelca może nauczyć się, żeby nie brać życia tak bardzo na poważnie i nie odbierać działań czy słów innych zbyt osobiście. To jest jego mechanizm obronny, którego zadaniem jest ukrycie ponadprzeciętnej wrażliwości. Przy Strzelcu Rak ma okazję stać się mniej defensywny, a bardziej wyluzowany, dzięki czemu ten pierwszy odkryje, że brakuje mu taktu i przydałoby mu się popracować nad empatią. Nie jest to możliwe bez zrozumienia drugiego człowieka i dzielenia się z nim uczuciami – a to akurat są bezdyskusyjne wymagania Raka. Strzelcowi bez trudu przychodzą: bezkompromisowe przekazywanie prawdy, oburzanie się i ferowanie wyroków. Po łagodność i uważność na drugą osobę łatwiej będzie mu sięgnąć, gdy będzie w związku z Rakiem. Kiedy Rak czuje się kochany i zaopiekowany, nie grozi mu bycie rozgoryczonym, zrzędliwym i kłótliwym. Kiedy te dwa znaki nauczą się komunikacji bez potrzeby ustalania, kto zawinił – staną się silniejsze i pewniejsze i bliższe sobie.

Baran i Koziorożec – ogień i ziemia

Jeśli Baran i Koziorożec, będąc razem, pozostawią sobie sporo wolności, rozwiną symbiotyczną relację, która przyniesie im korzyści, a być może nawet będzie lukratywna. Koziorożec jest skoncentrowany na zapewnieniu sobie bezpiecznej przyszłości, na którą mają się składać sukces i stabilny związek, w które jest gotowy zainwestować. Baran też ma marzenia o wielkości, ale brakuje mu cierpliwości, aby czekać na kogoś albo długo się o cokolwiek starać. Uda im się, jeśli Baran sięgnie po więcej determinacji, a Koziorożec spontaniczności – tego mogą się wzajemnie od siebie nauczyć i razem rozwinąć w związku.

Wspólnym mianownikiem Barana i Koziorożca jest pewność siebie, która może ich do siebie przyciągnąć. Kiedy poznają się podczas jakiegoś towarzyskiego wydarzenia, zaczynają się przekomarzać i od tego zaczyna się znajomość. Potem jednak okazuje się, że duma Koziorożca jest udawana – skrywa się on za swoimi osiągnięciami, ponieważ boi się, że ktoś odkryje jego niekompetencję. Tymczasem pewność Barana jest autentyczna, dzięki czemu Koziorożec może przy nim odkryć, że poczucie własnej wartości nie wynika z wiedzy czy prestiżu, tylko z tego, kim się jest. Koziorożec ma szansę opuścić gardę i stać się swobodniejszy i atrakcyjniejszy nie tylko dla Barana. Ten z kolei może przy Koziorożcu zwolnić i stać się bardziej dojrzały, a mniej rywalizacyjny. Swoją ognistą energię zaś może wykorzystać do zaangażowania, które zaowocuje odpowiedzialnością i wiernością, czego wymaga ziemski Koziorożec. Razem mogą odnieść sukces, gdy oboje będą żyli chwilą i cieszyli się jej zwieńczeniem.

Panna i Skorpion – ziemia i woda

Relacja między Panną a Skorpionem często bywa skomplikowana, ale właśnie w braku prostych rozwiązań tkwi rozwojowy potencjał. Może się wydawać, że są różni, ale niezaprzeczalnie ciągnie ich do siebie. Panna jest tym znakiem zodiaku, który umie rozchmurzyć Skorpiona najskuteczniej i może pomóc mu zaufać. Łączy ich to, że Skorpion dąży do tego, by poznać życie od podszewki, a Pannę fascynuje działanie ludzkiej psychiki. Razem rozkoszują się analizowaniem ludzi i zjawisk, bo nie uznają ślizgania się po powierzchni życia. Potrafią wzajemnie rozbudzić swoje pasje.

Skorpion przy Pannie ma szansę wyleczyć się ze swoich obsesji i ponurości. Panna bowiem ma w sobie niewinność i młodzieńczość, które nie znikają wraz z wiekiem. Chociaż – podobnie jak on – bywa kontrolująca, jest otwarta i transparentna w swym postępowaniu. Nie daje Skorpionowi powodów do podejrzliwości, przy niej może on wreszcie odetchnąć i poznać jasną stronę życia – jego lekkość. Skorpion ma w sobie moc, by docierać do najgłębiej ukrytych uczuć i z tego powodu jest wyzwaniem dla Panny, która wewnętrznie jest krucha i boi się własnego lęku. Przy Skorpionie ma okazję wzmocnić się psychicznie i bezpiecznie przejść nawet najgorszy kryzys. Ona – ta, która zawsze pomaga – wreszcie ma się na kim oprzeć. Kiedy Panna i Skorpion się do siebie zbliżają, szybko okazuje się, że stają się współczujący i opiekuńczy – bo żywioły wody i ziemi mają największy zasób uczuć, ale też często razem się śmieją.

Ryby i Bliźnięta – woda i powietrze

Ryby, niczym Kłapouchy z „Kubusia Puchatka”, bywają marudne, pesymistyczne i cierpiętnicze. Bliźnięta zaś, podobnie jak Prosiaczek, są jak iskierki, które swój brak zdrowego rozsądku nadrabiają niewyczerpanym zapasem energii i wypowiadanym potokiem słów. Jak mają żyć razem, skoro tak bardzo się różnią? W tym związku to Ryby są katalizatorem rozwoju – z jednej strony ich idealizm pozwala przez jakiś czas nie widzieć udawanego życia Bliźniąt, z drugiej jednak ich potrzeba bycia w bliskim emocjonalnym kontakcie zmusza Bliźnięta do zmierzenia się z rzeczywistością. Czy to się uda, zależy od tego, w jakim miejscu na drodze ku samoświadomości znajdują się Bliźnięta.

Powietrzne Bliźnięta, które nieustannie czegoś szukają – ale tego nie znajdują – przy Rybach mają szansę zwolnić, stać się obecnymi i się zakochać – nie w wyobrażeniu, tylko w człowieku. A ponieważ boją się nudy i obawiają się dotknąć swoich uczuć, wodne Ryby mogą się dla nich stać uzdrawiającym eliksirem, który złagodzi ich lęki i pozwoli emocjonalnie dorosnąć. Wtedy nauczą się zauważać i dostosowywać do potrzeb bliskiej osoby oraz poznają, co to sztuka kompromisu i umiejętność powściągania nieprzewidywalnych zachowań, które mogą ranić. Ryby zaś u boku Bliźniąt, które są pełne zachwytu nad możliwościami, jakie oferuje życie, z pewnością poczują się bardziej witalne i radosne. Jeśli Ryby sięgną do swoich pokładów wyrozumiałości, a Bliźnięta ciekawości dla wyzwań – mogą cieszyć się wspólnymi zainteresowaniami i bardziej kreatywnymi sposobami na życie.

Czytaj także: 5 zdań, które wzmacniają związek. Szczęśliwe pary trwające w miłości powtarzają je sobie codziennie


Polecamy: Carolyne Faulkner, „Znaki miłości. Przewodnik po nowoczesnej astrologii miłości”, Wydawnictwo Znak.

(Fot. materiały prasowe) (Fot. materiały prasowe)

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze