1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Największe wydarzenie astrologiczne 2024 roku – 20 kwietnia koniunkcja Jowisza z Uranem: szansa na przełom w życiu!

Największe wydarzenie astrologiczne 2024 roku – 20 kwietnia koniunkcja Jowisza z Uranem: szansa na przełom w życiu!

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
Ilekroć spotykają się Jowisz i Uran, możemy stworzyć dla siebie nową rzeczywistość. To właśnie w takich momentach los odmienia się na lepsze, życie przeskakuje na wyższy poziom, a my mówimy, że oto niespodziewanie manna spadła z nieba. Jakie prezenty 20 kwietnia wielka koniunkcja przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Jeśli czujesz, że jesteś o krok od wkroczenia w zupełnie nowy, ekscytujący rozdział swojego życia, może to być spowodowane tym, że Jowisz łączy się w tym roku z Uranem. Ich wpływ najbardziej odczujemy od połowy marca do połowy maja. Tak wielka koniunkcja planet nie zdarza się często – do spotkania tej pary ostatnio doszło w 2011 roku, a ponownie tak blisko siebie będą dopiero w 2037 roku. Ich niebiańska randka jest najważniejszym wydarzeniem astrologicznym roku 2024. Uczestniczy w nim największa planeta, czyli Jowisz – przynoszący obfitość, fortunę i ekspansję – który łączy siły z przynoszącym wolność Uranem – planetą nagłych, elektryzujących zmian, przebłysków geniuszu, buntu i rewolucji.

W astrologii koniunkcja planet to najsilniej działający tranzyt, którego wpływu nie sposób przeoczyć. Koniunkcje pomiędzy planetami polegają na tym, że spotykają się one nie tylko w tym samym znaku, ale także dokładnie na tym samym stopniu. 20 kwietnia dojdzie do takiego połączenia Jowisza z Uranem na 21 stopniu znaku Byka, co rozpocznie cykl przełomów i innowacji w sferze finansów oraz relacji. Stanie się tak dlatego, że Bykiem rządzi Wenus – patronka interakcji między ludźmi oraz zarządczyni naszych kont bankowych. Wenus wpływa też na poczucie estetyki i styl, jaki prezentujemy światu, a także dba, żebyśmy korzystali z przyjemności życia i potrafili przyjmować dobro oraz otwiera na luksus. Koniunkcja Urana z Jowiszem w Byku ostatni raz miała miejsce prawie 83 lata temu – w maju 1941 roku.

Ta wielka koniunkcja będzie miała reperkusje przez następne 14 lat, wpływając na nasz sposób celebrowania życia i wszystkiego tego, co czyni nas wyjątkowymi. W zależności, na jakie miejsce w horoskopie urodzeniowym trafia ten elektryzujący tranzyt, tam możemy liczyć na wyjątkowo pozytywny i niespodziewany splot wydarzeń. Jowisz bez Urana, owszem, przynosi bogate prezenty, umilając i ułatwiając nam życie, ale wpływ Jowisza nie powoduje tak spektakularnych zmian jak Uran – zwrotów, które zmieniają dotychczasowy nurt egzystencji. W czasie tranzytu Urana warto być otwartym na ryzyko i powitanie naprawdę nowych jakości w życiu. Gdy Jowisz i Uran się spotykają, dzieją się nieodwracalne zmiany na wielu poziomach.

Koniunkcja Jowisza z Uranem to test, czy wierzymy w swoją szczęśliwą gwiazdę i czy potrafimy przyjmować, a nie tylko dawać. Czy jest w nas przekonanie, że można otrzymać coś zupełnie za darmo, a także zaufać nowym możliwościom i pójść za nimi, nie wiedząc, co czeka za zakrętem. W momencie koniunkcji Jowisza z Uranem okaże się, jak silne są nasze pragnienia i czy nosimy w sobie ograniczenia, które blokują ich realizację. Planety sprawdzą, jakie w istocie mamy zaufanie i do siebie, i do tego, co niespodziewanie przynosi nam życie.

Co koniunkcja Jowisz–Uran przyniesie każdemu znakowi zodiaku?

Baran: Niezależnie od tego, czy wspinasz się po szczeblach kariery, licząc na awans, zakładasz lub już prowadzisz własną firmę, czy szukasz nowych możliwości zarobku, w momencie koniunkcji Jowisza i Urana mogą przyjść nieoczekiwane wieści związane zarabianiem pieniędzy. Połączenie tych planet nastąpi bowiem w twoim drugim domu astrologicznym odpowiadającym za finanse. Nie poprzestawaj na małym i patrz perspektywicznie. Wypatruj okazji, która raz na zawsze podaruje ci poczucie bezpieczeństwa materialnego. Tylko czy go potrzebujesz?

Byk: Podczas wzajemnych aspektów Urana i Jowisza, które już od jakiegoś czasu rewolucjonizują ci życie, wiele się dzieje. Jowisz przynosi komfort, który uwielbiasz, ale zwariowany Uran jest wyzwaniem dla twojej natury dążącej do stabilności. Teraz łączą siły w pierwszym domu astrologicznym, dając ci szansę na wielką zmianę osobowości. W momencie koniunkcji nie tylko podkręcą twoją pewność siebie, optymizm oraz oryginalność – możesz przeżyć moment olśnienia związany z tym, jak prezentujesz się światu i jak wyrażasz swoją prawdę. Wnioski i ciebie zaskoczą.

Bliźnięta: Gdy w dwunastym astrologicznym domu duchowości nastąpi tranzyt Uran koniunkcja Jowisz, ta chwila może zrewolucjonizować wasze marzenia – uzyskacie wgląd w to, co jest waszym przeznaczeniem, choć może wydawać się jeszcze utkane z mgły. Może jeszcze nic przełomowego się nie wydarzy, bo odkrycie będzie dotyczyło wnętrza, ale wpływ Jowisza sprawi, że zaczniecie się czuć inaczej. Zyska wasze zdrowie psychiczne, bo w czasie tranzytu Urana zmienicie życiowe priorytety i wartości. Ale najpierw uzdrowicie rany z przeszłości, uwalniając dawny ból.

Rak: W czasie aspektów Urana i Jowisza w twoim jedenastym domu – przestrzeni przyjaciół, grup społecznych oraz dalekosiężnych życiowych celów – poczujesz moc, żeby przyciągać ludzi, z którymi połączy cię jakaś ważna idea. Projekt zespołowy w pracy, spotkanie z grupą przyjaciół z przeszłości czy wspólne przedsięwzięcie z ludźmi, z którymi łączą cię zainteresowania – mogą przestawić twoje życie na inne tory. Wpływ Jowisza spowoduje, że jakieś pragnienie od dawna bliskie twojemu sercu, które wydaje ci się zbyt awangardowe, teraz stanie się realne.

Lew: Koniunkcja Jowisza z Uranem w twoim dziesiątym domu niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki odmieni twoją kariery. Szefowie oraz współpracownicy nieoczekiwanie okażą ci zasłużone uznanie, a blask reflektorów, na który tak czekałeś, wreszcie rozbłyśnie. Jak to w czasie tranzytów Urana może się również się okazać, że będziesz odtąd cieszyć się większą swobodą i autonomią, a marka, na którą pracowałeś, zacznie przynosić lukratywne zyski, a może i sławę. Wpływ Jowisza i Urana to też możliwość zaliczenia ostrego skręt w życiu zawodowym, co cię niesamowicie uszczęśliwi.

Panna: Wielka koniunkcja w twoim dziewiątym domu, który rządzony jest przez szczęściodajnego Jowisza, sprawi, że rozwiniesz skrzydła. Zadziała największa planeta i twoje marzenia o dalekich podróżach wreszcie się ziszczą. Niewykluczone, że podczas wzajemnych aspektów Urana i Jowisza otrzymasz interesującą propozycję wydawniczą, która zmieni twoje życie. Odtąd będziesz doświadczała przygód, poczujesz się jeszcze bardziej kreatywna i otwarta na nową filozofię życia i nieznane dotąd perspektywy rozwojowe. Co więcej – zyskasz swobodę, bo dostroisz się do swojego instynktu.

Waga: Jeśli koniunkcje pomiędzy planetami, jakimi są Uran i Jowisz, mają miejsce w ósmym domu astrologicznym, pojawia się szansa na transformację bliskich więzi, życia seksualnego oraz wspólnych przedsięwzięć finansowych. Podczas wzajemnych aspektów Urana i Jowisza zapragniesz głębszej intymności i ugruntowanego poczucia bezpieczeństwa materialnego – masz szansę wznieść się ponad powierzchowność i wyrzucić ze życia konformizm. Przemiana będzie dotyczyła tego, że wreszcie się zaangażujesz i wygrasz nową jakość swoich związków.

Skorpion: Koniunkcja Jowisza z Uranem w twoim siódmym domu astrologicznym to wywrócenie do góry nogami świata relacji. Chodzi tu o połączenia jeden na jeden – romantyczne i zawodowe. Gdy Jowisz i Uran się spotykają, zawsze chce się więcej – zapragniesz więc elektryzujących doświadczeń i odświeżającej jakości. I w momencie koniunkcji pojawi się do nich niejedna sposobność. Koniunkcja planet doda ci odwagi – zamieszkasz z ukochaną osobą, zaręczysz się, weźmiesz ślub, założysz spółkę z przyjacielem, podpiszesz znaczącą umowę biznesową. Jak to w czasie tranzytu Urana, będą to wydarzenia, które wyznaczą nową ścieżkę.

Strzelec: Masz tendencje do przesady, multitaskingu, chaosu. Wielka koniunkcja w szóstym domu codziennej rutyny przyniesie ci przebłysk geniuszu, jak to zmienić. Zainspiruje cię do nowego podejścia do teraźniejszości, dzięki czemu wzniesiesz się na inny poziom. W momencie koniunkcji doznasz olśnienia, co jest dla ciebie dobre – jaka organizacja pracy, jakie zdrowe nawyki, jaki harmonogram zajęć – i wdrożysz to prawie bez wysiłku. W czasie tranzytu Urana może dojść do rewolucji związanej ze zmianą pracy, branży czy przeprowadzką w odległe miejsce.

Koziorożec: Autoreklama oraz zabawa – te hasła uaktualnią się w momencie koniunkcji Jowisza z Uranem w twoim piątym domu samorealizacji, romansów i przyjemności. To akurat nie są twoje mocne strony, ale planety wygrają z twoim uporem. Jowisz to największa planeta, która potrafi sprawić, że zapragniesz swoje życie napełnić śmiechem, dzieciecą beztroską, spontanicznością i… seksem. Taka koniunkcja planet to dopiero rewolucja dla Koziorożca! Zaczniesz żyć zgodnie z tym, co podpowiada serce, a nie tylko rozum. Wielka koniunkcja to także okazja, żebyś zaczął pracować na swój rachunek i na swój sukces.

Wodnik: Świat emocji, więzi rodzinne i sprawy nieruchomości – gdy Jowisz i Uran spotykają się w czwartym domu, nieodwołalnie poruszają te sfery życia. Za sprawą wzajemnych aspektów Urana i Jowisza możesz zdać sobie sprawę, że nadszedł czas, aby przenieść się do przestrzeni, w której poczujesz się bardziej sobą i gdzie znajdziesz warunki do introspekcji. Dojdziesz do wniosku, że potrzebujesz wewnętrznej uzdrawiającej pracy nad sobą. Chociaż te planety mają działanie dynamiczne, ty za ich sprawą poczujesz się stabilniej. Ugruntowanie okaże się tą zmianą, której ty i twoi najbliżsi najbardziej potrzebujecie.

Ryby: Kiedy Jowisz i Uran spotykają się w trzecim domu komunikacji, okazuje się to pobudzające dla życia towarzyskiego, zwłaszcza w kontekście pracy i interesów. Zapowiadają się dla was przełomowe negocjacje i rozmowy. Koniunkcja planet to okazja, żeby wyjść do nowych ludzi o podobnych zainteresowaniach i obszarach działania. Za sprawą wzajemnych aspektów Urana i Jowisza macie szansę odpowiedzieć „tak” na każde zaproszenie do poszerzenia horyzontów intelektualnych. Zaczniecie też po prostu inaczej myśleć – z większą pewnością siebie i przekonaniem, że odniesiecie sukces.

Zapisy na sesje astrologiczne: sesjeastrologia.com
Astrologiczne aktualności na IG: @sesjeastrologia

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze