1. Zwierciadlo.pl
 2. >
 3. Styl Życia
 4. >
 5. Życzenia na komunię – dla dziewczynki i chłopca

Życzenia na komunię – dla dziewczynki i chłopca

(Fot. Getty Images)
(Fot. Getty Images)
Pierwsze przyjęcie Eucharystii to wielkie wydarzenie w życiu dzieci, które zapamiętają na całe życie, dlatego wręczając im upominek, warto dołączyć ozdobną karteczkę zawierającą wyjątkowe i mądre życzenia na komunię. Jak powinny brzmieć życzenia i czego życzyć chłopcu lub dziewczynce w tym wyjątkowym dniu? Podpowiadamy!

Najpiękniejsze życzenia na Pierwszą Komunię Świętą

Pierwsza Komunia Święta jest wyjątkowo ważnym świętem nie tylko dla samych dzieci, ale także ich wszystkich najbliższych oraz wspólnoty parafialnej. Do tej wielkiej uroczystości kościelnej kilkulatki przygotowują się przez cały rok, a samo przyjęcie Eucharystii jest dla nich wielkim, niemal mistycznym przeżyciem. Zgodnie z tradycją po mszy rodzina zaproszona jest na przyjęcie, podczas którego wspólnie świętują wielki dzień i wręczają pociechom różnorodne prezenty. Do upominku warto dołączyć ozdobną kartkę okazjonalną zawierającą niezapomniane życzenia na komunię:

 • „Z okazji Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci, aby Bóg otoczył Cię swoją opieką i błogosławieństwem na każdym kroku Twej życiowej podróży”.

 • „Najlepsze życzenia z okazji Pierwszej Komunii Świętej. Niech te wyjątkowe chwile pozostaną na zawsze w Twej pamięci i będą początkiem głębokiego związku z Panem Bogiem”.

 • „W tym wyjątkowym dniu życzę Ci szczęśliwego życia w zgodzie z wolą Pana Boga, kieruj swe myśli, słowa i uczynki ku miłości oraz życzliwości. Wszystkiego najlepszego z okazji Pierwszej Komunii Świętej”.

 • „Z okazji Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci obfitych łask Bożych, a otrzymany dzisiaj sakrament Eucharystii niech umacnia w Twoim sercu wiarę, nadzieję i miłość”.

 • „Niech ten wyjątkowy dzień będzie dla Ciebie początkiem szczęśliwego życia w Chrystusie. Życzę Ci błogosławieństwa Bożego i konsekwentnego podążania drogą Pana”.

Piękne życzenia na komunię dla dziewczynki

Dzień przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej jest dla dziewczynek wyjątkowym przeżyciem. Po długich przygotowaniach podczas uroczystej mszy ubrane w śnieżnobiałe sukienki wreszcie mogą dostąpić Eucharystii. Jakie życzenia na komunię złożyć przejętej wydarzeniami trzecioklasistce? Przede wszystkim szczere, radosne i płynące prosto z serca:

 • „W dniu Twojej pierwsze komunii życzę Ci, byś zawsze pamiętała o wielkim miłosierdziu i nieskończonej miłości Pana Boga. Niech od tej chwili Twa droga życiowa będzie pełna błogosławieństw, a anioł stróż niech towarzyszy Ci każdego dnia”.

 • „To komunia dziś sprawiła, że się stałaś dzieckiem Boga,
  jego łaskę otrzymałaś, z nią jest prostsza każda droga!
  Ufaj Bogu, nie pytając, co on w zamian dać Ci może,
  swoje serce mu oddając, wiesz, że zawsze Ci pomoże”.
 • „W pięknej białej sukni przyjmujesz dzisiaj do swego serca samego Pana Boga. Niech Twoja wiara rośnie w siłę, a miłość do bliźnich i ufność w opiekę Jezusa szczęśliwie wiodą Cię przez całe życie!”

 • „Z okazji Pierwszej Komunii Świętej życzę Ci, by każdy Twój dzień był wypełniony miłością, radością i łaską płynącą od Boga. Niech w Twym serduszku zamieszka Jezus, który otoczy Cię opieką i sprawi, że Twoje życie będzie pełne szczęścia”.

 • „Przyjęłaś dziś Jezusa do serduszka swego,
  więc naśladuj, dziecinko, wszelkie cnoty Jego.
  I kochaj Go, kochaj uczuciem dziecięcym
  i żadnym swym grzechem nie obrażaj więcej”.

Mądre życzenia na komunię dla chłopca

Czego życzyć chłopcu z okazji przyjęcia sakramentu Pierwszej Komunii Świętej? Wypowiedziana lub napisana formułka nie powinna być zbyt zagmatwana czy pełna wzniosłych słów, ponieważ kierowana jest do dziewięcioletniego dziecka. Najlepiej się sprawdzą życzenia proste i działające motywująco, np.:

 • „Z okazji przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej życzymy Ci, aby błogosławieństwo, radość oraz łaska tego wyjątkowego dnia pozostały w Twoim sercu na zawsze!”

 • „Przyjęcie komunii to wielka radość, ale i odpowiedzialność. Niech więc Ciało Boże da Ci odwagę, siłę i chroni na co dzień od wszelkiego zła, a miłość Chrystusa prowadzi na właściwe ścieżki pozbawione wszelkich trosk”.

 • „W hostii tak białej jak obłok na niebie,
  Pan Jezus dzisiaj przyszedł do Ciebie.
  Bądź zawsze dobry, bądź zawsze prawy,
  a Bóg niech będzie Tobie łaskawy”.
 • „Oby w Twoim sercu
  mieszkał Jezus żywy,
  byś był silny w wierze
  i z Bogiem szczęśliwy”.
 • „Z okazji tego wyjątkowego dnia życzę Ci, by Twoja komunia była początkiem pięknej przygody z wiarą, która będzie Cię prowadzić przez całe życie, dają radość, nadzieję i miłość”.

Rymowane życzenia na Pierwszą Komunię Świętą

Zdawałoby się, że życzenia urodzinowe czy te przygotowywane np. z okazji rocznicy ślubu są łatwiejsze do wymyślenia niż formułki związane z Pierwszą Komunią Świętą. Jeśli nie masz pomysłu na ciekawe życzenia, wybierz któryś z gotowych wierszy i zapisz na specjalnej ozdobnej kartce.

 • „Dziś jest dla Ciebie radość niesłychana,
  bo idziesz z miłością na spotkanie Pana.
  Pamiętaj, że on Cię zawsze usłyszy,
  czy modlisz się głośno, czy w głębokiej ciszy”.
 • „Oby w Twym sercu mieszkał Jezus żywy,
  byś był silny w wierze i z Bogiem szczęśliwy”.
 • „Ten boski kielich niech sił Ci doda,
  w smutku modlitwa doradzi.
  A biała hostia przez całe życie
  do wiary w Boga prowadzi!”
 • „Bóg Cię widzi, choć się kryjesz,
  strzeż się grzechu, póki żyjesz.
  Każdy dzień, co Ci upłynie
  świadczyć ma o dobrym czynie”.
 • „Jezu najsłodszy, Ojcze i Panie,
  dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie.
  Przyjmij w ofierze me serce małe,
  by Cię kochało przez życie całe”.
Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
 • Polecane
 • Popularne
 • Najnowsze