1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy! Biegaczka pobiła rekord Ireny Szewińskiej

Natalia Kaczmarek mistrzynią Europy! Biegaczka pobiła rekord Ireny Szewińskiej

Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. Daniela Porcelli/SPP/imago sport/Forum)
Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. Daniela Porcelli/SPP/imago sport/Forum)
Natalia Kaczmarek zdobyła złoty medal w biegu na 400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Rzymie. To jej największy sukces w karierze. Rok temu w Budapeszcie została wicemistrzynią świata. Wspaniała forma biegaczki dobrze wróży przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Co to był za bieg! Ostra rywalizacja do ostatnich centymetrów bieżni. Dystans 400 metrów Natalia Kaczmarek pokonała w 48,98 sekundy, tuż za nią na metę wbiegła Rhasidat Adeleke z Irlandii i Holenderka Lieke Klaver.

Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. imagephotoagency.it/ imago sport/Forum) Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. imagephotoagency.it/ imago sport/Forum)

Sukces Natalii Kaczmarek jest tym większy, że wynikiem 48,98 sekundy na dystansie 400 metrów pobiła dotychczasowy rekord Polski ustanowiony przez Irenę Szewińską (jej czas to 49,28). Legendarna polska lekkoatletka zdobyła jeden ze swoich złotych medali na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w 1976 roku, ustawiając tamtym biegiem (49,28 s) – oprócz rekordu Polski – także rekord świata.

Irena Szewińska w czasie meetingu lekkoatletycznego w 1963 roku (Fot. ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki/Forum) Irena Szewińska w czasie meetingu lekkoatletycznego w 1963 roku (Fot. ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki/Forum)

– Nie wierzyłam w aż taki wynik. Wiedziałam, że będzie trzeba szybko biegać, wierzyłam w rekord Polski, ale na pewno nie myślałam, że to będzie złamanie 49 sekund. Zmusiły mnie do tego rywalki. Mój trener Marek Rożej śmiał się przed biegiem, […] że pobiegnę tyle, na ile mnie zmuszą rywalki, żeby wygrać. Jak widać, dobrze mnie zna, bo miał rację – mówiła po biegu zawodniczka w rozmowie z korespondentem PAP.

26-letnia Natalia Kaczmarek może czuć ogromną dumę i satysfakcję – na taki wynik pracowała wiele lat. – Dojrzałam do tych sukcesów. Wiem, po co tu jestem, wiem, że jestem w tym dobra. Sprawia mi to dużą radość – mówiła po biegu.

Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. Beautiful Sports/Leah Kohring/imago sport/Forum) Natalia Kaczmarek w biegu na 400 m podczas Mistrzostw Europy w Rzymie, czerwiec 2024 (Fot. Beautiful Sports/Leah Kohring/imago sport/Forum)

„Jestem z siebie bardzo dumna” – mówi Natalia Kaczmarek. I my pękamy z dumy i trzymamy kciuki, myśląc o zbliżających się igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze