1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Książka Rozkosznego z przepisami kuchni polskiej najlepsza w USA! Michał Korkosz z prestiżową nagrodą Foreword Indies

Książka Rozkosznego z przepisami kuchni polskiej najlepsza w USA! Michał Korkosz z prestiżową nagrodą Foreword Indies

Michał Korkosz jest pierwszym polskim autorem, który otrzymał nagrodę (Foreword Indies (Fot. Kuba Celej)
Michał Korkosz jest pierwszym polskim autorem, który otrzymał nagrodę (Foreword Indies (Fot. Kuba Celej)
Jego przepis na sernik baskijski wielu z nas pozwolił uwierzyć, że mogą upiec ciasto niemal tak doskonałe jak u babci. Równie wielu pomógł odkryć na nowo kuchnię wegetariańską, łącząc ją z polskimi smakami jak z dzieciństwa. Rozkoszny, czyli Michał Korkosz, podbił serca polskich internautów – i zaraz może podbić świat. Jego książka „Nowe Rozkoszne. Polskie przepisy, które ekscytują” została właśnie uznana za Najlepszą Książkę Kulinarną 2023 przez magazyn „Foreword”. Michał Korkosz to pierwszy polski autor, który może poszczycić się takim wyróżnieniem.

Zwycięska publikacja Rozkosznego za oceanem wydana została pod tytułem „Polish’d: Modern Vegetarian Cooking from Global Poland”. Zawiera ponad 100 przepisów, które są fuzją polskich smaków i światowych trendów kulinarnych. Można w niej znaleźć uwspółcześnione wersje klasyków, jak pierogi z pieczonym selerem i wędzonym twarogiem, jak również nowe, zaskakujące połączenia – na przykład kopytka ze szpinakiem w sosie umami na bazie grzybów, miso i sosu sojowego. Po ogromnym sukcesie „Nowych Rozkosznych” w Polsce (najlepiej sprzedająca się książka kulinarna ostatnich miesięcy) książka Michała Korkosza została doceniona przez recenzentów z USA.

Michał Korkosz z prestiżową nagrodą amerykańskiego magazynu „Forewords”

Nagroda Foreword Indies Book przyznawana jest w Stanach co roku od prawie 20 lat. Otrzymują ją publikacje niezależnych wydawnictw, które wyróżnia innowacyjność, kreatywność oraz piękna estetyka. Co roku do konkursu zgłaszane są tysiące książek, a w procesie oceniania bierze udział ponad stu bibliotekarzy i księgarzy. Z pokaźnego grona kandydatów w każdej kategorii wyłania się trzech zwycięzców – otrzymują oni brązowy, srebrny i złoty medal. Ten ostatni w kategorii kulinaria został przyznany książce „Polish’d”.

– Foreword jest bardzo ważnym drogowskazem dla księgarzy, bibliotekarzy i czytelników, po jakie książki sięgać, dlatego jesteśmy niezwykle dumni, że książka Michała Korkosza „Polish’d” o współczesnym polskim gotowaniu została zauważona wśród tak wielu zgłoszonych tytułów z całego świata i nagrodzona Złotą Nagrodą Foreword Indies za Najlepszą Książkę Kucharską 2023 – mówi Sara Zatopek, redaktorka amerykańskiego wydawnictwa The Experiment.

Dołączamy się do gratulacji i czekamy na więcej rozkosznych przepisów spod pióra naszego ulubionego blogera kulinarnego.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze