1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Dlaczego warto kupować dzieciom klocki LEGO?

Dlaczego warto kupować dzieciom klocki LEGO?

Fot. Materiały partnera
Fot. Materiały partnera
Klocki LEGO mają już ponad 70 lat. Szacuje się, że co roku na świecie sprzedawanych jest ok. 75 miliardów plastikowych klocków tej marki. Zestawami LEGO bawią się nie tylko dzieci, ale także młodzież i dorośli. Każdego roku firma wprowadza na rynek nowe zestawy i unikalne kolekcje klocków. Na czym polega fenomen klocków LEGO?

LEGO jest wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS. Ten wyjątkowy materiał nadaje klockom wytrzymałość, unikalną siłę zacisku, twardą powierzchnię, wysoki połysk i atrakcyjne kolory. Klocki LEGO są bezpieczne i można je wykorzystywać na bardzo wiele różnych sposobów. Jest to zabawka edukacyjna, która nigdy się nie nudzi. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto kupić dziecku klocki LEGO!

Nauka przez zabawę

Układanie klocków LEGO to bardzo angażująca czynność, która wymaga skupienia, doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej i dużej dozy kreatywności. Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko układa klocki zgodnie z instrukcją, czy też tworzy od podstaw własne konstrukcje, możesz mieć pewność, że czas poświęcony na taką zabawę zaprocentuje w przyszłości. Układanie klocków LEGO pomaga w nauce kolorów, niektórych pojęć oraz w nauce liczenia.

Mnogość zestawów sprawia, że bez problemu znajdziesz produkt dostosowany do wieku i zainteresowań Twojego dziecka. Producenci dbają o to, aby zestawy były kolorowe i zróżnicowane pod kątem trudności. W ofercie znajdziesz serie, które przedstawiają znane postacie z bajek, gier komputerowych i książek. Twoje dziecko może zebrać całą kolekcję i dowolnie łączyć ze sobą poszczególne zestawy. Prosta budowa klocków i ich uniwersalne zastosowanie dają dzieciom niemal nieograniczone możliwości tworzenia unikalnych budowli.

Nauka cierpliwości i współpracy

Małe dzieci szybko się denerwują i zniechęcają. Gdy coś im nie wychodzi, przerywają zabawę i bardzo się przy tym złoszczą. Układanie klocków LEGO to doskonały sposób na trenowanie cierpliwości. Dziecko, które chce ułożyć zestaw z obrazka, będzie musiało włożyć sporo wysiłku w jego odwzorowanie. W trakcie zabawy możesz dziecku pomagać, ale nie wyręczaj go, tylko powoli pokaż mu, jak należy wykonać daną czynność.

Budowanie skomplikowanych konstrukcji z klocków LEGO to także świetna okazja do zacieśnienia więzi z dzieckiem i rozwijania umiejętności współpracy. Wspólne układanie klocków LEGO przyniesie Wam wiele korzyści. Jedna osoba może wyszukiwać klocki, a druga je łączyć.

Większe zestawy składają się z kilku części. W takim wypadku możecie podzielić się na drużyny. Każda z drużyn będzie miała za zadanie ułożenie innej części zestawu, a na koniec połączycie wszystkie klocki w jedną całość. Po ułożeniu klocków możecie zrobić im zdjęcie lub postawić je na szafce w widocznym miejscu.

Zabawa klockami LEGO nie ma końca. Dziecko może tworzyć własne figurki, budowle, a nawet całe miasta i wymyślone światy. Klocki są wyjątkowo trwałe, dzięki czemu będą doskonale służyły dziecku przez lata. Układanie LEGO jest też bardzo wciągające, co sprawia, że stanowi świetną alternatywę dla telewizora, smartfona i komputera.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze