1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Design 2012 - must have from Poland w Mediolanie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
Zobacz galerię 24 Zdjęcia

 

„Must have from Poland” to ekspozycja, która jest kontynuacją plebiscytu połączonego z wystawą „must have”, przygotowaną w 2011 roku na zlecenie Łódź Design Festival. Grupa ekspertów wyselekcjonowała wówczas 150 najciekawszych, zaprojektowanych przez polskich projektantów i wdrożonych do produkcji obiektów, a następnie spośród nominowanych przedmiotów wyłoniła 42 zwycięskie produkty. Wystawa  w Mediolanie prezentuje 25 z nich. To przykłady mądrej i świadomej strategii inwestowania w design, które odzwierciedlają aktualne trendy polskiego wzornictwa.

Rzeczy pokazane na wystawie „must have from Poland” nie są unikatami, są wdrożone do produkcji i znajdują się w stałej ofercie. Produkowane nie tylko przez duże i znane przedsiębiorstwa, także przez małe rodzinne biznesy, a nawet przyjacielskie inicjatywy. Produkty są różne, ale za każdym stoi dobry design, innowacyjne podejście do projektu, ergonomiczne rozwiązanie i oczywiście świetna jakość.

 

Tekst kuratora wystawy Ewy Solarz.

Projekt współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza.

 

Rzeczy pokazane nawystawie „must have from Poland” nie są unikatami, są wdrożone do produkcji i znajdują się w stałej ofercie. Produkowane nie tylko przez duże i znane przedsiębiorstwa, także przez małe rodzinne biznesy, a nawet przyjacielskie inicjatywy. Produkty są różne, ale za każdym stoi dobry design, innowacyjne podejście do projektu, ergonomiczne rozwiązanie i oczywiście świetna jakość.

Ewa Solarz

 

 

Projekt współorganizowany przez Instytut Adama Mickiewicza

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
Autopromocja
Autopromocja

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze