Czy długowieczność to tylko kwestia genów? A może mamy na nią większy wpływ, niż nam się wydaje? Jak ją w ogóle rozumieć? Jak dbać o siebie w świecie pełnym stresu, technologii i nieustannego pośpiechu? Już 15 marca 2025 na Stadionie Legii w Warszawie odbędzie się 6. Kongres dla zdrowia, tym razem pod hasłem „W pełni zdrowia ku długowieczności”, na którym poznamy odpowiedzi na te i wiele innych pytań.
Długowieczność nie jest tylko teorią – to suma codziennych wyborów, które mogą pomóc nam żyć nie tylko dłużej, ale przede wszystkim – lepiej. Podczas Kongresu dla zdrowia każdy jego uczestnik będzie miał okazję podejść do tego tematu całościowo: przez pryzmat nauki, tradycji i praktycznych rozwiązań. To bowiem przede wszystkim przestrzeń do odkrywania metod, które można zastosować od razu – w codziennym życiu. W programie znajdziemy inspirujące prelekcje, warsztaty i targi zdrowia, dzięki którym możemy poznać najnowsze rozwiązania wspierające dobrostan. Dobrostan i dbanie o niego od lat jednym z najważniejszych tematów poruszanych na łamach „Zwierciadła”. Dlatego chcemy zachęcać również naszych czytelników do wzięcia w Kongresie dla zdrowia.
Czytaj także: Jak żyć długo i szczęśliwie? 9 lekcji na długowieczność od stulatków z Niebieskich Stref
Wśród prelegentek i prelegentów znajdzie się m.in. Tenzin Wangyal Rinpocze, który od lat uczy, jak dzięki praktykom Wschodu odzyskać harmonię. O neurobiologii i pracy naszego mózgu opowie dr Asia Wojsiat, a o wpływie mikrobiomu na zdrowie – prof. Ewa Stachowska. Nie zabraknie też rozmów o psychologii – dr Ewa Woydyłło podzieli się swoją wiedzą o tym, jak budować zdrowe i pełne sensu życie.
(Fot. materiały prasowe)
Obok wykładów, program zakłada również warsztaty. Razem z wyjątkowymi prowadzącymi uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się planować dietę, stosować techniki relaksacyjne i regeneracyjne, a także dowiedzieć się, jak poprzez ruch i oddech dbać o swój organizm. Konkres dla zdrowia to też doskonała okazja, by porozmawiać z ekspertami, przetestować produkty wspierające zdrowie i odkryć nowości, które mogą realnie poprawić jakość życia.
Organizatorami kongresu są: Fundacja Małgosi Braunek Bądź oraz Fundacja Legii. „Od 2015 roku zajmujemy się edukacją zdrowotną, promując zintegrowane, holistyczne podejście do zdrowia zarówno w codziennym życiu, jak i jako wsparcie w chorobie. Zainspirowani filozofią życia Małgorzaty Braunek i jej osobistym doświadczeniem choroby nowotworowej, inicjujemy i wspieramy współprace różnych dziedzin medycyny. Naszą misją i specjalizacją jest szerzenie merytorycznej, wiarygodnej wiedzy o całościowym, integralnym podejściu do budowania zdrowia i leczenia człowieka” – mówi Orina Krajewska, członkini zarządu Fundacji Bądź.
(Fot. materiały prasowe)
Źródło: materiały prasowe Personality Pr