1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia

Tanie wakacje w nietypowych miejscach

fot. 123rf
Zobacz galerię 5 Zdjęć
Jak zwiedzić ciekawe miejsca i nie wydać dużo na urlop? Oto kilka propozycji przygotowanych przez tourism review.

Propozycje nie należą do najtańszych ale na pewno są rozsądne cenowo w zestawieniu z atrakcjami, jakie dane miejsce ma nam do zaoferowania.

Japonia

Choć postrzegana jako drogi kraj, od zeszłego roku walczy o turystów, których liczba drastycznie spadła po tragicznej katastrofie w elektrowni Fukushima. Dlatego  - mimo że bilety lotnicze nadal drogie - warto skorzystać z atrakcyjnej oferty noclegowej, przygotowanej przez takie miasta jak Minshuku, czy Ryokan. Bilety do muzeów kosztują 10 proc. kwoty, jaką zapłacimy w Europie, z kolei wstęp do większości świątyń jest za darmo.

fot. 123rf

Portugalia

Porto to jedno z najstarszych miast w Europie i drugie co do wielkości w Portugalii, oferuje piękne widoki, pyszne jedzenie i kulturalną rozrywkę na wszelkim poziomie za niewielkie pieniądze. Nocleg znaleźć można w cenie 20-30 euro, za wino i jedzenie zarówno w restauracjach jak i w sklepach zapłacimy mniej niż w Polsce, wreszcie placówki kulturalne na światowym poziomie, gdzie zawsze trafimy na świetne ekspozycje.

fot. 123rf

Macedonia

W Ohryd znajdziemy wspaniale winnice, oferujące pyszne wino, cudowne widoki nad jeziorem, bizantyjskie kościoły i spokój z dala od głośnych turystycznych szlaków europejskich, a to wszystko za kilkanaście dolarów dziennie.

fot. 123rf

Wietnam

Delta Makongu - tu można podróżować na własną rękę, a to dzięki dobremu transportowi publicznemu. Przejazd za 5 dolarów, zakwaterowanie poniżej 30 na dobę i do swojej dyspozycji mamy dobra natury i turystyki spoza głównego szlaku

fot. 123rf

Share on Facebook Send on Messenger Share by email

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze