1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Styl Życia
  4. >
  5. Czyste Tatry 2013

Czyste Tatry 2013

czystetatry.pl
czystetatry.pl
6 lipca odbył się finał akcji „Czyste Tatry 2013”. Wzięło w nim udział ok. 3000 wolontariuszy, którzy zebrali blisko 900 kg śmieci.

Organizatorem akcji, której pierwsza edycja w 2012 przyniosła zbiory w postaci 1,5 tony śmieci, jest Stowarzyszenie Czysta Polski. W tym roku - „tylko" 860 kg. Na czytamy wypowiedź prezesa stowarzyszenia, Rafała Sonika: „To oznacza, że nasza inicjatywa zaczyna przynosić efekty, rośnie popularność akcji, a jednocześnie jest mniej śmieci na szlakach – stajemy się coraz bardziej świadomymi turystami, dokonuje się zmiana mentalności – nie ma przyzwolenia dla śmiecenia!"

Na udział w tegorocznym sprzątaniu wolontariusze zapisywali się przez kilka miesięcy na www.czystetatry.pl. Najwięcej odpadów zebrano z okolic Palenicy Białczańskiej (260 kg) i Doliny Chochołowskiej (240 kg). Sobotnie wyjście na szlaki poprzedził blok górski, który odbył się 5 lipca w Zakopanem. W programie znalazły się m.in. pokazy filmów górskich i spotkania z podróżnikami.

Oto relacja z 2012

http://youtu.be/jCmk1RaiPGs

Czyste Tatry to największe wydarzenie ekologiczne w polskich górach, ale nie jedyne. Pozostałe akcje zapowiedziane są na stronie Czystej Polski. W tym roku zaplanowano je jeszcze m.in. na Babiej Górze i w Bieszczadach.

ZAMÓW

WYDANIE DRUKOWANE E-WYDANIE
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze