fbpx

Czego już nigdy nie musisz robić?

Czego już nigdy nie musisz robić?
123rf.com

Old school jest trendy, ale raczej w designie i w modzie – w codziennym życiu technologie pomagają zyskać więcej czasu na realizację własnych zainteresowań lub odpoczynek. Jakie czynności są już passé?
Stanie w kolejkach po zakupy
Duże zakupy spożywcze zajmują kilka godzin tygodniowo, a na myśl o staniu w kolejce i dźwiganiu siatek robi ci się słabo? Z pomocą przychodzi Frisco.pl – supermarket online, dzięki któremu nie musisz chodzić na zakupy, bo one przyjdą do ciebie: wystarczy dodać produkty do internetowego koszyka i określić godzinę dostawy.

Zamawianie taksówki przez centralę
Wszyscy znamy uroki łączenia się z centralą: dyskusje z dyspozytorką, która słabo nas słyszy; ustalanie zasad płatności, po czym niepewność, jaki samochód po nas przyjedzie – te doświadczenia mogą już odejść w zapomnienie, ponieważ pojawiły się aplikacje do zamawiania taksówek, takie jak mytaxi, które same precyzyjnie określają twoją lokalizację, pozwalają zamówić transport jednym kliknięciem na ekranie, wyświetlają kontakt do kierowcy i pokazują trasę taksówki. Korzystając z takiej aplikacji, nie musisz się przejmować brakiem gotówki i szukać bankomatu – za kurs zapłacisz smartfonem.

Żmudne liczenie kalorii
Nie musisz być księgową ani trenerem fitness, aby i dokładnie obliczyć kaloryczność każdego produktu i zbilansować swoją codzienną dietę. Aplikacje typu MyFitnessPal zrobią to za ciebie – trzeba tylko zeskanować kod kreskowy produktu albo wybrać go z rozbudowanej bazy. Aplikacja pomoże również zaplanować własną dietę, określić idealną wagę i zapotrzebowanie kaloryczne, a także zmierzy aktywność w ciągu dnia.

Łapanie autostopa
Zdarza ci się pojechać autostopem, bo lubisz oszczędność i poznawanie nowych ludzi, ale trochę obawiasz się związanego z tym ryzyka? Dobrym rozwiązaniem jest aplikacja BlaBlaCar, która łączy kierowców dysponujących wolnymi miejscami w samochodzie z podróżującymi w tym samym kierunku. To nie tylko ogromna oszczędność czasu, ale też dużo bezpieczniejsza opcja od klasycznego „stopa” – w BlaBlaCar żaden kierowca nie jest anonimowy.

Zbieranie pieczątek na papierowych kartonikach
Po raz kolejny nerwowo szukasz w portfelu kartoników do zbierania pieczątek? Pewnie za każdym razem zakładasz kartę lojalnościową od nowa, bo poprzednia zginęła na dnie torebki. Zamień papierową wersję programu lojalnościowego na jego cyfrowy odpowiednik – aplikację Kekemeke, która pozwala zbierać wirtualne pieczątki w ulubionych lokalach. Dzięki temu nie umknie ci żadna darmowa kawa.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze
?>