fbpx

Babski dizajn. C’est la vie.

Please select a featured image for your post

O kilku lat Zamek Cieszyn w marcu organizuje wystawy pod wspólnym szyldem: Babski dizajn. Tegorocznej odsłonie towarzyszy hasło „C’est la vie” czyli „Takie jest życie”. A symbolem wystawy stał się kwitnący kaktus.

Wystawa pokazuje projekty poważne i niepoważne, dotyczące cielesności i metafizyki. Można na niej zobaczyć przedmioty, które ułatwiają codzienne życie, ale i przykłady akcji społecznych, wymyślonych przez kobiety dla innych kobiet. To biżuteria zrobiona z plastikowych butelek przez mieszkanki Sahary, jak i zainicjowana przez trzy Cieszynianki akcja „Tankujesz. Przewijasz”, zachęcająca stacje benzynowe do montowania przewijaków dla dzieci.

Można też zobaczyć projekty dotykające bardzo trudnych kwestii. Jednym z nich są trumienki dla dzieci, które urodziły się zbyt wcześnie, by przeżyć. – Mój projekt daje szansę rodzicom pożegnać się ze swoimi dziećmi i przeżyć żałobę, bo mogą je godnie pochować – mówiła Brigitte Coremans, holenderska projektantka, goszcząca na wernisażu.

To opowieść o życiu kobiet, w którym każda pełni wiele ról prywatnych i społecznych. Dorastamy, pracujemy, starzejemy się, kochamy, chorujemy, bawimy się, cierpimy i umieramy.

Wystawę można oglądać do 15 kwietnia, Zamek Cieszyn, Ul. Zamkowa 3 a, b,c.

mat.Zamek Cieszyn

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze