fbpx

Babski dizajn w Polskim Muzeum w Rapperswilu

Babski dizajn w Polskim Muzeum w Rapperswilu
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
zamekcieszyn.pl

W szwajcarskim Rapperswilu rozpoczęła się wystawa „Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet”.

W szwajcarskim Rapperswil rozpoczęła się wystawa „Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet”, na której można oglądać projekty przeznaczone do kuchni, łazienki, salonu, pokoju dziecięcego czy na taras. Ekspozycja inspirowana jest wydanym sto lat temu podręcznikiem „Gospodarstwo kobiece w mieście i na wsi” . W pierwszej połowie XX wieku jego autorka, Maria Ochorowicz-Monatowa była jedną z najbardziej znanych doradczyń w zakresie kuchni i gospodarstwa domowego. Współczesne jej czytelniczki poradnika mogły dowiedzieć się nie tylko, jak prowadzić dom, ale i jak go zbudować i urządzać wnętrza; na czym polega higieniczny tryb życia czy zdrowe odżywianie. Poznawały też sposoby na tępienie karaluchów i walkę z kurzem.

– Ta książka nas zafascynowała – mówią zgodnie Natalia Rzeźniczek-Riess, Zosia Sobczyńska i Magda Paluch-Pasz, kuratorki wystawy „Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet”.

W Muzeum Polskim w Rapperswilu znalazły się obiekty autorstwa polskich projektantek i grupy projektowych: Beza Projekt: Anna Łoskiewicz-Zakrzewska i Zofia Strumiłło-Sukiennik, Dominika Błażek, Agnieszka Dybowska, Monika Elikowska-Opala, Magdalena Garncarz, Alicja Getka, Katarzyna Herman-Janiec, Kafti Design: Monika Brauntsch i Sonia Słaboń, Sabina Knapczyk, Iwona Kosicka, Urszula Kowal-Kiraga, Ola Mirecka, Marta Niemywska, Anna Obtułowicz, Magda Paluch-Pasz, Pani Jurek: Magdalena Jurek, Alicja Patanowska, Magdalena Pilaczyńska, RedPoppy: Aneta Flis i Justyna Medoń, Magda Sobolewska, Agnieszka Wiczuk i Katarzyna Zielińska.

Babski dizajn. Domowe wynalazki w rękach kobiet” , 6 lipca – 31 sierpnia 2013, Muzeum Polskie Rapperswil, Kuratorki: Natalia Rzeźniczek-Riess, Zosia Sobczyńska, Magda Paluch-Pasz

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze