fbpx

Już wkrótce 7 edycja „Przetworów”

Już wkrótce przetwory
Please Add Photos <br> to your Gallery
Zobacz galerię Zdjęć
materiały prasowe

Aż 300 artystów pod jednym dachem przetwarzających odpady w nowe i użyteczne przedmioty! To i nie tylko już 8 i 9 grudnia w Soho Factory w Warszawie!

Aż 300 artystów pod jednym dachem przetwarzających odpady w nowe i użyteczne przedmioty! Oraz ponad 100 wystawców z unikalnymi ubraniami, biżuterią, zabawkami, designem, książkami. 10 wyjątkowych, wybranych przez nas warszawskich miejsc będzie was karmić i poić, Thingo zaprasza na wyjątkowy wymiennik dedykowany dzieciom, na którym zabawki, meble, ubrania, gadżety, ale i usługi, jak choćby: babysitting, gotowanie, czy korepetycje będzie można wymieniać między sobą! Rekordowa też będzie ilość akcji, warsztatów adresowanych dla dzieci. A wieczorem w sobotę wyjątkowy Bal w Swetrze w Teatrze Koło! Nie może was zabraknąć!

Hasło: maMY dzieci!

W ciągu ostatniego roku wielu ze współpracujących z nami na stałe, pojawiających się na każdej edycji Przetworów projektantów zostało rodzicami. Ten designerski babyboom postanowiłyśmy uczcić dedykując tegoroczną odsłonę Rezydencji Twórczego Recyclingu dzieciom, które chcielibyśmy otaczać wyjątkowymi, szalachetnie zaprojektowanymi przedmiotami. Ale również temu elementowi dziecięcości, fantazji, zabawy, który jest niezbędnym narzędziem designera, który pozwala stawiać zaskakujące tezy, przełamywać schematy, wymyślać nowe funkcje i formy.

Przetwory od początku swojego istnienia stawiały na młodych designerów, którzy jeszcze raczkują, ale za chwilę staną z wielkim sukcesem na własnych nogach. W tym kontekście nasze hasło nabiera jeszcze jednego wymiaru . Hasło maMy dzieci! może być interpretowane w każdy możliwy sposób przez naszych artystów – liczymy jednak najbardziej na projekty nastawione na dzieci…

MIĘDZYNARODOWE PRZETWORY

Przetwory są festiwalem międzynarodowym, co roku zapraszamy gości z zagranicy, w tym roku nasze zaproszenie przyjęli: Joel Degermark (Szwecja), 2012architecten (Holandia), Anne Marie van Splunter (Holandia), Kolektyw Karkatag (Serbia), grupa ISEBUKI (Austria).

Nasi goście stworzą podczas Przetworów specjalne projekty w kooperacji z polskimi studentami uczelni artystycznych, a także wygłoszą wykłady na temat swojej twórczości (7.12. o godzinie 17.00 na wydziale wzornictwa Warszawskiego ASP). Razem z grupą PG13 i Tomka Rygalika z warszawskiego ASP pracować będą studenci z Wileńskiego Kolegium Designu (www.dizainokolegija.lt) pod wodzą Mantasa Lesauskasa.

KONKURS PRZETWÓR ROKU

Przetwór roku to nagroda jaką przyznaje co roku jury Przetworów. Jurorzy obserwują artystów przy pracy, na nagrodę główną mają szansę te obiekty, które najlepiej wpiszą się w ideę i hasło danej edycji projektu, doceniane jest też zaangażowanie artystów, to czy wykonali obiekt podczas trwania festiwalu. W tym roku w jury zasiądą m.in. Czesława Frejlich (redaktor naczelna kwartalnika „2+3 D), Bogna Świątkowska (Bęc Zmiana), Oskar Zięta (projektant), Zofia Strumiłło-Sukennik i Anna Łoskiewicz z Beza Projekt (projektantki), Tomek Rygalik (projektant) oraz Mantas Lesauskas(projektant). Werdykt jury zostanie ogłoszony w niedzielę o godzinie 18.00.

Więcej o Przetworach na :

www.przetworydesign.com
https://www.facebook.com/przetworydesign