fbpx

Must have 2012 – designerskie projekty w Łodzi

Must have 2012
www.lodzdesign.com

Projekt must have zadebiutował w 2011 r. W tym roku kolejna edycja wydarzenia. 40 wybranych prac pojawi się w październiku na wystawie towarzyszącej Łódź Design Festival. Oto 10 produktów wnętrzarskich.

Must have 2012
Lampa Ordinary, lodzdesign.com

Projekt: Monika Brauntsch, Sonia Słaboń Producent: Kafti Design www.kafti.com

Ordinary to sprawdzony, archetypiczny kształt lampy. Oszczędna forma nawiązująca do porządku i harmonii w naturze, to chęć uchwycenia panującej w przyrodzie perfekcji i przeniesienia jej do rzeczywistości, która otacza nas na co dzień. Minimalistyczne podejście i chęć zneutralizowania wpływu na środowisko przejawia się w zrównoważonym sposobie

Must have 2012
Sofa Teddy Bea, fot. Maciej Frydrysiak, lodzdesign.com

 

Projekt: Mikołaj Wierszyłłowski, Producent: NOTI www.noti.pl

Cały pomysł kolekcji inspirowany jest dzieciństwem oraz złotym okresem polskiego wzornictwa minionego wieku. Chcąc odpowiedzieć na potrzeby i specyficzne wymagania użytkownika, włącza się go w proces powstawania mebli. Ten, w zależności od swoich upodobań, bawi się bryłami – składa, zestawia, dopasowuje, budując fotele, sofy – większe, mniejsze, niższe, wyższe. To zabawa jak klockami. Miękkie, obłe, organiczne formy i bryły pozwalają na zgodne sąsiedztwo pozornie nie przystających do siebie elementów.

 

 

Must have 2012
Stół L3, lodzdesign.com

 

Projekt: Marek Krajewski, Producent: ONDESIGN www.ondesign.pl

Stół L3 do samodzielnego montażu, szybkiego składania i rozkładania oraz przechowywania w stanie rozłożonym, przeznaczony jest do użytkowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Blat z płyty HPL jest odporny na warunki atmosferyczne i łatwy w utrzymaniu czystości, a nogi wykonane z drewna jesionowego, zabezpieczone olejem naturalnym, gwarantują trwałość i długoletnie użytkowanie stołu

 

 

Must have 2012
www.lodzdesign.com

Projekt: Tomasz Augustyniak, Producent: Delivié, www.delivie.com

Kolekcja Limeryk składa się ze stołu z corianowym blatem oraz trzech rodzajów metalowych krzeseł, z których każde ma swój indywidualny, wyrazisty charakter. Pierwsze jest najprostsze, nowoczesne i nienachalne, drugie – odważne, o zaskakującej formie siedziska, trzecie nawiązuje stylistyką do klimatu ogródków kawiarnianych z lat 60. Ta kolekcja wskrzesza ducha szalonych lat 60. nie tylko we wzornictwie.

Must have 2012
www.lodzdesign.com

Projekt: Jadwiga Husarska Chmielarz i Paged Design Team, Producent: Paged Meble

Założeniem projektowym zestawu Polonia było myślenie o niewielkich przestrzeniach, dlatego też stół i krzesło, dzięki dokładnie przemyślanej konstrukcji, mogą się sztaplować aż do 8 sztuk. Charakterystyczne toczone nogi i kształt blatu sprawiają, że forma jest przyjazna, a zarazem wytrzymała.

Must have 2012
Tapety Swallows in the sky, lodzdesign.com

 

Projekt: Justyna Medoń, Producent: Red Poppy www.redpoppy.pl

Tapety i tkaniny Red Poppy dedykowane są indywidualnym klientom, świadomym swoich potrzeb, śmiałym, a przede wszystkim ceniącym artystyczne rękodzieło. Charakteru poszczególnym projektom nadają odręcznie narysowane wzory oraz drobne, dopracowane wykończenia, odważne rozwiązania kolorystyczne oraz przemyślane kompozycje.

 

 

Must have 2012
Piekarnik Zen, lodzdesign.com

Projekt Code Architecture & Design Sp z o.o., Producent: Amica Wronki S.A www.amica.com.pl

Piekarnik Zen został stworzony z myślą o użytkownikach, którzy cenią sobie spokój i harmonię. Projekt odwołuje się do japońskiej tradycji minimalizmu i na tej podstawie kreuje zupełnie nowy trend we wzornictwie. Do produkcji użyto unikalnych materiałów – front wykonano z matowego szkła w kolorze białym lub czarnym zaś dodatki z naturalnego drewna. Urządzenie stanowi odpowiedź na oczekiwania i potrzeby użytkownika, a także spełnia wyobrażenia o domu jako bezpiecznej przystani, gdzie panuje pełna harmonia.

Must have 2012
Wanna Liva, lodzdesign.com

 

Projekt: MOWO Studio, Producent: Marmorin Sp. z o.o.

Powstanie kolekcji Liva zostało zainspirowane poszukiwaniem nowej formy dla klasycznej wanny wolnostojącej na nóżkach. Dzięki zachowaniu ergonomicznego kąta w oparciu oraz zastosowaniu gładkiego, ciepłego w dotyku materiału, wanna gwarantuje optymalny komfort kąpieli. Precyzyjnie dobrane proporcje nóg i misy oraz detal wydobyty w płynnym przejściu pomiędzy tymi elementami, nadają jej łagodnego, harmonijnego wyglądu.

 

 

Must have 2012
Meble Young Users , lodzdesign.com

Projekt Marta Krupińska, Producent meble VOX www.meble.vox.pl

Kolekcja Young Users by Vox – powstała w procesie co-creation, czyli współtworzenia z użytkownikami. Projekt daje możliwości indywidualizowania, autokreacji przez nieograniczone możliwości tworzenia własnych zestawów mebli z elementów – brył, a system metalowych nakładek (np. tarcza do gry w darta, tablica do pisania, nauki alfabetu) i akcesoriów na fronty mebli (np. wieszaki, magnesy) to miejsce na prezentację własnego stylu i zainteresowań.

Must have 2012
Akcesoria łazienkowe Futura Black Collection ,lodzdesign.com

Projekt: Studio Colorofon, Producent: Bisk www.bisk.eu

Futura – kolekcja akcesoriów łazienkowych, armatury i zestawów natryskowych to mocne, wręcz architektoniczne bryły i nowoczesne technologie zaprojektowane z dbałością o ochronę środowiska naturalnego. To produkty adresowane do klientów ceniących zaawansowane technologie oraz dopracowane wzornictwo. Oryginalna, mocno osadzona w modernistycznym nurcie wzornictwa zachodnioeuropejskiego linia kolekcji, jest wynikiem współpracy BISK z młodymi, polskimi projektantami ze studia COLOROFON.