1. Zwierciadlo.pl
  2. >
  3. Design
  4. >
  5. Kolekcja polskiej marki zwycięzcą konkursu na targach Ambiente we Frankfurcie

Kolekcja polskiej marki zwycięzcą konkursu na targach Ambiente we Frankfurcie

(Fot. Polska Grupa Porcelanowa)
(Fot. Polska Grupa Porcelanowa)
Ręcznie wykonane porcelanowe czajniczki z filiżankami w stylu Bauhaus marki Ćmielów Design Studio tworzą kolekcję Bau Solo, która otrzymała prestiżową nagrodę w kategorii kawa/herbata na największych na świecie targach artykułów konsumpcyjnych Ambiente we Frankfurcie.

Autorką czajniczka z filiżanką jest projektantka Edyta Cieloch. Kolekcja została zainspirowana geometrią – formę zbudowano poprzez cięcie i łączenie figur geometrycznych – kuli i prostopadłościanu, przez co czajniczek (400 ml) i filiżanka (200 ml) jako jedna bryła tworzą zwartą kompozycję przestrzenną. Kolekcja została wykonana z twardej porcelany barwionej w masie (błękit, róż, szarość, grafit, migdał, terakota, zieleń).

Zestaw zaprojektowano w 2019 roku z okazji 100-lecia założenia Akademii Sztuk Pięknych i Szkoły Rzemiosł Artystycznych Bauhaus, ale do produkcji wejdzie dopiero w tym roku – będzie go można nabyć w sklepach stacjonarnych i internetowym.

(Fot. Polska Grupa Porcelanowa) (Fot. Polska Grupa Porcelanowa)

Czajniczek z filiżanką w stylu Bauhaus jest przykładem nowego podejścia do projektowania form produkowanych masowo. Jest to forma użytkowa, która może również służyć jako element małej formy rzeźbiarskiej, kompozycji przestrzennej służącej dekoracji wnętrz.

Marka Ćmielów Design Studio wchodzi w skład Polskiej Grupy Porcelanowej wraz z markami Ćmielów, Lubiana oraz Chodzież.

Share on Facebook Send on Messenger Share by email
  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze