fbpx

Dziś Światowy Dzień Oceanów. Zobacz film „Planet Ocean”

Dziś Światowy Dzień Oceanów. Film "Planet Ocean"
Kadr z filmu "Planet Ocean". (Fot. materiały prasowe Omega)

Zapierający dech w piersiach dokument „Planet Ocean” pokazuje, dlaczego podstawową wartością dla ludzkości powinno być życie w harmonii z oceanami. Film powstał między innymi dzięki firmie Omega zaangażowanej w ochronę przyrody.  

„Planet Ocean” to niezwykły obraz pokazujący ogrom i piękno podwodnego życia naszej planety. Opowiada o historii organizmów żyjących w oceanie i ich relacjach między sobą oraz z ludźmi. Niezwykłe zdjęcia to efekt pracy 10 operatorów lotniczych i 13 podwodnych. Plany zdjęciowe realizowane były w różnych zakątkach świata.

Dokument był współreżyserowany przez Michaela Pitiota oraz Yanna Arthusa-Bertranda – autora słynnego filmu „Człowiek” (Human), który został pokazany Zgromadzeniu Ogólnemu Narodów Zjednoczonych, i obejrzało go ponad 3 miliony osób. Autor wspólnie z marką Omega stworzył także film dokumentalny „Terra” o delikatnej relacji pomiędzy człowiekiem, a zwierzętami żyjącymi na naszej planecie. Dziś w Światowym Dniu Oceanów warto obejrzeć  „Planet Ocean”. 

Nazwa dokumentu nawiązuje do zegarków Seamaster Planet Ocean marki Omega, która jest związana ze światem podwodnym od początków swojej historii. Zegarek Omega Marine, testowany w 1932 roku, w Jeziorze Genewskim na 73 m, był pierwszym komercyjnie dostępnym zegarkiem dla nurków. Omega jest także oficjalnym chronometrażystą Igrzysk Olimpijskich od 1932 r. 

Marka Omega od lat jest partnerem fundacji GoodPlanet – współpraca ta owocuje wieloma projektami ochrony przyrody w Indonezji. Celem fundacji jest zainspirowanie ludzi do podjęcia pozytywnych działań, które szanują Ziemię i jej mieszkańców. Fundacja pomaga lokalnym społecznościom oraz produkuje filmy, wystawy, książki i programy nauczania mające na celu podnoszenie świadomości na temat ekologii.

 

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze