Samolot na gorczycę

Biopaliwa
123rf.com

Samolot zasilany paliwem z gorczycy przeleciał między Montrealem i Ottawą.
Serwis Le Figaro informuje o pierwszym locie odrzutowca zasilanego paliwem uzyskanym z gorczycy abisyńskiej. Lot potrwał ponad 1,5 godz. i zdaniem pilota, Paul Kissman, nie różnił się niczym od tych na normalnym paliwie lotniczym.

Także inne linie podejmowały podobne eksperymenty ekologiczne, np. w październiku 2011 Airbus A 321 należący do Air France przeleciał z Tuluzy do Paryża na paliwie mieszanym (w części było uzyskane ze zużytych olejów). Różnica polega na tym, że tym razem użyto produktu w 100% roślinnego. Powstał z gorczycy abisyńskiej uprawianej na zachodzie kraju.

Kanadyjski projekt wpisuje się w globalne poszukiwania biopaliw, który mogłoby zastąpić paliwo lotnicze. Chodzi o ochronę środowiska, ale też o oszczędności dla linii lotniczych.

Czytaj także: W Kuwejcie powstanie ekologiczne lotnisko.

Otrzymujesz tę wiadomość ponieważ Twój adres został zapisany w naszej bazie osób zainteresowanych informacjami z Wydawnictwa Zwierciadło. aby nie otrzymywać wiadomości z grupy mailingowej Zwierciadlo.pl, wypisz się z niej, odwiedzając ten link