fbpx

Targi ekologiczne beECO w Łodzi

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012
beeco.com.pl

I Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO 2012 to propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą być ekologiczni na co dzień i dbać nie tylko o swoje zdrowie, ale także o otaczające nas środowisko. W dniach 12-14 października, w najbardziej ekologicznym obiekcie targowym w Polsce promowany będzie ekologiczny styl życia.

Targi ekologiczne w Łodzi
beeeco.pl

W ramach beECO odbędzie się szereg spotkań i interaktywnych warsztatów związanych z różnymi aspektami życia w zgodzie z natura – eko-kuchnią, ekologicznym wychowywaniem dzieci, recyckingiem, eko-modą, eko-turystyką, czy odnawialnymi źródłami energii.

Targi beECO skierowane są do właścicieli sklepów ekologicznych, producentów wyrobów ekologicznych oraz do architektów, projektantów, którzy w swojej pracy starają się w jak największym stopniu dbać i chronić środowisko naturalne. BeECo to również propozycja dla indywidualnych odbiorców, którzy zainteresowani są ekologicznym stylem życia, którzy chcieliby zgłębić swoją wiedzę na temat recyclingu, ekologicznych środków czystości, kosmetyków.

Podczas targów beECO przedstawiony zostanie także najnowszy trend upcyklingowy czyli drugie życie przedmiotów. W specjalnej strefie Corner of Design młodzi projektanci pokażą jak rzeczy zmieniają swoje funkcję, wykorzystanie i znaczenie, jak nadawana jest im nowa wartość. Zaprezentowane zostaną najnowsze trendy w eko-designie – sofy z papierowych toreb, dywaniki ze starych podkoszulek czy lampy ze sklepowych metek.

Ponadto, organizatorzy przygotowali liczne konferencje, wykłady i warsztaty. Przez wszystkie dni targów odbywać się będzie międzynarodowa konferencja Cohabitat Gathering. Już pierwszego dnia (12.10) na odwiedzających czekać będą specjaliści z dziedziny ekoturystyki, którzy przeprowadzą szereg wykładów pod hasłem „Polska naturalnie”. Natomiast niedziela (14.10), upłynie pod znakiem edukacji ekologicznej i konsumenckiej, a mówić o niej będą członkowie Ośrodka Działań Ekologicznych Źródła.

W tym samym miejscu i czasie odbywać się będą także inne imprezy związane z ekologią: Targi Naturalnej Żywności NATURA FOOD, Targi Odpowiedzialnej Mody WEAR FAIR oraz Finał Konkursu Mody Ekologicznej Re – Act Fashion Show.

beECO 2012
beeco.com..pl

Specjalnym gościem targów będzie Reni Jusis najbardziej ekologiczna mama w kraju. Reni poprowadzi warsztaty o ekologicznym rodzicielstwie i życiu w zgodzie z naturą.

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze