fbpx

Zielony Tydzień 2013

green_week_2013
greenweek2013.eu

W Brukseli odbywa się doroczne spotkanie na temat ochrony środowiska. Bierze w nim udział prawie 3 tys. osób. Zielony Tydzień potrwa do 7 czerwca.

Green Week 2013
greenweek2013.eu

Konferencja rozpoczęła się dyskusją o wpływie zanieczyszczenia środowiska na zdrowie publiczne: choroby układu oddechowego, układu krążenia i nowotwory. Unia Europejska od wielu lat stara się polepszyć jakoś powietrza, ale w najgęściej zaludnionych regionach kontynentu poziom zanieczyszczenia przekracza dopuszczalne normy.

W raporcie Światowej Organizacji Zdrowia (2011) na 1100 zbadanych miast jako pierwsze w kolejności europejskiej znalazła się stolica Estonii – Tallin (85 miejsce). W Polsce najczyściej jest w Gdańsku (406 miejsce). Kraków został sklasyfikowany na 941 miejscu (najbardziej zanieczyszczone polskie miasto) a Warszawa na 764.

Zielony Tydzień obejmuje także wydarzenia poza Brukselą, niektóre odbędą się np. w Wielkiej Brytanii. Jesienią Komisja Europejska ma zamiar przedstawić propozycję zmian w prawie ochrony środowiska z uwzględnieniem wniosków z konferencji.

Więcej informacji oraz wideorelacje z Zielonego Tygodnia tutaj

  • Polecane
  • Popularne
  • Najnowsze